1. Obchodzimy dziś „Dzień Papieski” a jutro przypada 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas 27 lat pontyfikatu nasz Wielki Rodak przemierzał kontynenty, spotykał się z ludźmi, krzewił wiarę, nade wszystko budował Królestwo Niebieskie na ziemi. Bóg zapłać za ofiary złożone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękuję społeczności szkolnej za przygotowanie akademii i liturgii Mszy świętej oraz za pielęgnowanie pamięci o naszym patronie.
  2. Zapraszam do modlitwy na różańcu, czy to w kościele, czy w swoich domach. W kościele odmawiamy różaniec o godz. 17.30, w środy po Mszy porannej. W kaplicy w Tokarzewie o 18.00. Szczególnie zapraszam tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli we wspólnej modlitwie.
  3. Proszę o odebranie z zakrystii teczek z pismem dotyczącym kwesty na ogrzewanie. Składka na ten cel, przy obecnych cenach gazu wynosi 7 zł od osoby na sezon.
  4. W środę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. W czwartek 19 dzień miesiąca, przyzywamy wstawiennictwa św. Józefa.
  5. Plan odwiedzin św. Idziego dla Spółdzielni, Osiedla Wyszanowskiego i Mechnic jest dostępny na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
  6. Osoby, które zdecydowały się na udział w pielgrzymce do grobu św. Idziego w przyszłym roku proszone są o zgłoszenie się do biura parafialnego. Wszystkie informacje TUTAJ
    Dziękuję za posprzątanie kościoła, w sobotę o godz. 9.00 proszę parafian z Mechnic
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki. Opiekun. Gość Niedzielny, Mały Przewodnik dla dzieci.

Intencje mszalne 16 – 22 października 2023r.

Św. Jadwigi Śląskiej

17.30 Różaniec
+ Ryszard Cieplik – od Bogdana i Łukasza Frontczaka z rodzinami, od Klaudiusza z rodziną, od kuzynki Ilony z rodziną, od sąsiadki Ani, Magdy i Radka z Torzeńca, od sąsiada Krzysia z Gosią

Św. Ignacego Antiocheńskiego

18.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego
za członków Bractwa św. Idziego,  o pokój na świecie, w intencji lekarzy i nauczycieli

+ Piotr Hołoś – od kuzyna Jacka ze Śląska z rodziną
+ Marian Czarnecki – od wnuka Mateusza z żoną
+ Roman Krowicki – od rodz. Lubryka z Ostrzeszowa, Henryka Kowalskiego z córką Iwoną oraz rodz., kuzynki Ireny Olejniczak z mężem i rodziną
+ Piotr Balcerzak – od Jana Żureckiego z żoną
+ Joanna Dukiewicz – od kuzynów: Jerzego Wróbla, Zdzisława Wróbla, Sylwestra Wróbla, Zygmunta Wróbla z rodzinami
+ Czesław Duchnik – od rodz. Pelińskich i Majchrzaków, Stanisława i Zofii Majchrzak, Stanisławy Pelińskiej, rodz. Nawrotów
+ Agata Kaczmarek – od firmy NEXT Collection
+ Józef Jędrysiak – od Edyty i Janusza Przewdzięków z dziećmi
+ Maria Osiecka – od Janka Stawskiego, rodziny Bartosiewicz i Mudry
+ Kazimierz Michalczyk – od rodziny Brzozowskich, Głowików, Mazurkiewiczów, Michałczyków
+ Marianna Tomaszewska – od Romana i Bernadety Szymkowiak, Ewy i Krystiana Jeżyk z dziećmi
+ Helena Brylak – od Justyny Marczak ze Smardowa
+ Krystyna Walczak – od IV Róży Matek
+ Jadwiga Furmanowicz 7r.
+Marianna 12r., Jan, Rozalia, Julian Sztuccy, Stanisława, Józef Górscy, Władysław, Julia, Marian Rybczak
+ Józef Tyra – od Teresy Zubrzyckiej

Święto Św. Łukasza

7.15     Za parafian     Różaniec

Bł. ks. Jerzego Popiełuszki

17.30 Różaniec
18.00   + Antoni Ilski 10r.

17.30 Różaniec
+ Halina, Kazimierz, Władysława, Franciszek, Cecylia Knopik, Helena, Stanisław Mertka, Teodor Stachurski, Marianna Młynarczyk

17.30   Różaniec

18.00   + Stanisław, Jadwiga, Kazimierz Cierlak, Kazimiera Kwapisz

XXIX Niedziela Zwykła

7.30     + Jacek Tęsiorowski 10r.
9.30     + Maria, Zygmunt Mikulscy, Leon, Waleria Fras, Edmund Hebisz
11.00   + Kazimierz, Jadwiga, Ludwik, Stanisław, Maria, Józef Żureccy,             Marian, Maria, Kazimierz Kowalczyk i zm. z rodz.
             Różaniec