PIELGRZYMKA DO GROBU ŚW. IDZIEGO
( I INNYCH SANKTUARIÓW WE FRANCJI)

 

TERMIN:                                                      24 KWIETNIA – 1 MAJA 2024R.

RODZAJ TRANSPORTU:                           AUTOKAR (BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW)

PLANOWANE MIEJSCA:                           PARAY LE MONIAL – NEVERS – ROCAMADOUR – LOURDES – CARCASSONNE – SAINT-GILLES – AVIGNON – LA SALETTE – ARS

CENA:                                                           4.090 ZŁ

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Dzień 1: WYJAZD Z MIKORZYNA (wcześnie rano)

Wieczorem przyjedziemy na nocleg tranzytowy w okolicy granicy niemiecko – francuskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: PARAY LE MONIAL - NEVERS

Rano, po śniadaniu, udamy się w dalszą drogę do Francji. Przyjedziemy do Paray Le Monial. Wizyta w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, historia objawień Małgorzaty Alacoque. Następnie udamy się do Nevers, w którym spędziła część swojego życia Św. Bernadeta. Zobaczymy klasztor St. Gilard, gdzie znajduje się sarkofag z nienaruszonym ciałem Świętej. Dalej zwiedzimy niewielkie muzeum gromadzące pamiątki z jej życia oraz grotę, będącą nawiązaniem do groty Massabielle z Lourdes. Wieczorem przejedziemy do hotelu w okolicach Nevers. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: ROCAMADOUR - LOURDES

Rano śniadanie, po którym udamy się do Rocamadour, miasteczka położonego przepięknie pośród majestatycznych skał, jednego z najważniejszych na Szlaku Św. Jakuba. Nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny. To miejsce wyjątkowe. Tu, według legendy, w czasach po śmierci Chrystusa, z Ziemi Świętej przybył św. Zacheusz i założył swoją pustelnię. Dalej wyjedziemy w kierunku południowej Francji do Lourdes, miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. W miarę możliwości wieczorem uczestniczyć będziemy w nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: LOURDES

Rano śniadanie. Cały ten dzień spędzimy w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes, gdzie ponad 160 lat temu objawiła się Św. Bernadecie Najświętsza Maryja Panna. To niezwykłe miejsce objawień, w którym Bóg posługując się wodą ze źródła dokonuje wielu fizycznych i duchowych uzdrowień. Jest to niepowtarzalna okazja, aby podziękować za dar objawień Matki Bożej i prosić o łaskę zdrowia dla siebie i najbliższych. Rano przejdziemy Drogą Jubileuszową. Nawiedzimy kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona Św. Bernadeta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną oraz Młyn Boly, w którym się urodziła. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi” jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się i gdzie znajduje się cudowne źródło. Wieczorem obiadokolacja. Po niej weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 5: CARCASSONNE – SAINT-GILLES

Rano śniadanie. Po drodze zatrzymamy się w Carcassonne. Miasto należy do najlepiej zachowanych średniowiecznych ośrodków warownych we Francji. W 1997 roku zostało wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru urokliwymi ulicami miasteczka zobaczymy okazałą fortecę, podwójne mury miejskie z basztami, zamek książęcy oraz Bazylikę Św. Nazariusza. Następnie udamy się do Saint-Gilles - miejsca kultu świętego Idziego opata eremity żyjącego na przełomie VII i VIII wieku, który od młodzieńczych lat słynął z czynienia cudów. Czczony jest jako patron w sprawach beznadziejnych, opiekun małżonków, którzy nie mogą się doczekać potomstwa, matek w stanie błogosławionym, osób cierpiących na lęki, zagubionych duchowo oraz epileptyków, rolników, ogrodników i pasterzy. W ikonografii przedstawia się go w habicie zakonnym, na tle jaskini, z łanią i z ręką przebitą strzałą, czasem z książką i laską pasterską. Zwiedzanie klasztoru założonego przez świętego Idziego pod koniec VII w., adoracja grobu i relikwii Świętego. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do hotelu w okolicach Arles. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: AVIGNON - LA SALETTE

Rano śniadanie, po którym przejedziemy do Avignon, które było siedzibą papieży w latach 1309 – 1377, w czasie tzw. niewoli awiniońskiej. Spacerując po średniowiecznej starówce zobaczymy słynny Pałac Papieski i most St. Benezet (z zewnątrz). Nawiedzimy katedrę Notre Dame des Doms ze złoconym posągiem Madonny na szczycie wieży. W katedrze znajdują się m.in. grobowce papieży Jana XXII i Benedykta XII. przejedziemy w kierunku La Salette,słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1800 metrów n.p.m. w przepięknej alpejskiej scenerii. Matka Boża wybrała to miejsce, aby objawić się dzieciom Melanii i Maksymowi. Według relacji dzieci była to kobieta niezwykłej piękności, siedząca wewnątrz jasnej kuli. W pobliżu miejsca objawienia wytrysnęło wkrótce cudowne źródełko, z którego woda płynie nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Podczas pobytu w sanktuarium nawiedzimy bazylikę. Powstała ona w miejscu, w którym Matka Boża szła z dziećmi przekazując swoje orędzie. Wieczorem zakwaterujemy się w hotelu, następnie obiadokolacja, po której będziemy uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 7: ARS SUR FORMANS

W godzinach rannych po śniadaniu, wyruszymy do Ars, miasta położonego niedaleko Lyonu i związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza”, czyli św. Jana Marii Vianney. Nawiedzimy Bazylikę św. Sykstusa, gdzie w przeszklonym relikwiarzu, w bocznej kaplicy umieszczono ciało Świętego Proboszcza. Zobaczymy konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godzin dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z jego sercem oraz plebanię, w której spędził on 41 lat życia, niezmienioną od czasów jego posługi. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 8: POWRÓT DO POLSKI

Rano po śniadaniu wyjedziemy w drogą powrotną do Polski. Całodzienny przejazd autokarem. Powrót do parafii w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

| CENA ZAWIERA:

 • przejazd autokarem: klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), WC, rozkładane fotele
 • 7 noclegów w hotelach 2 / 3* (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • opiekę doświadczonego pilota
 • przedstawiony program pielgrzymki
 • podatek VAT

 

| CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu,
 • słuchawek podczas zwiedzania, obligatoryjnych napiwków, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie ok. 110 EUR/os. – płatne u pilota w autokarze – w zależności od wielkości grupy).
 • Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się niezależnie od Orlando Travel.
 • napojów do obiadokolacji
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars- Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (280 PLN/os. –płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie, za dodatkową opłatę 140 EUR / osobę)
 • świadczeń niewymienionych w ofercie

 

ORGANIZATOREM PIELGRZYMKI JEST:

BIURO PODRÓŻY ORLANDO TRAVEL SP. Z O.O.

 1. KS. J. POPIEŁUSZKI 2B, 32-050 SKAWINA | TEL. +48 12 276 24 39, +48 791 992 802 | E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DLA:

PARAFII RZYMSKOKATOLCKIEJ P.W. ŚW. IDZIEGO W MIKORZYNIE

 

ZAPISY:

Aby się zapisać należy:

- wypełnić kartę uczestnika, podpisać zapoznanie z warunkami uczestnictwa oraz formularz informacyjny (formularze można pobrać w biurze parafialnym lub otrzymać je drogą elektroniczną)

- wpłacić na konto parafii zaliczkę w wysokości 1.000 zł

Bank PKO BP Kępno
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Idziego w Mikorzynie
Mikorzyn 43, 63-600 Kępno

77 1020 2241 0000 2102 0016 42 36

Tytuł wpłaty: Pielgrzymka Francja 2024 Imię i Nazwisko

- z potwierdzeniem wpłaty oraz wypełnionymi dokumentami należy zgłosić się do biura parafialnego

Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozostałą kwotę 3.090 zł należy wpłacić do 25 marca 2024 roku bezpośrednio na konto biura podróży.

Uwaga!

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z pielgrzymki w cenie 280 zł.
W tym przypadku proszę poinformować o tym przed dokonaniem wpłaty zaliczki!