1. Dzisiejsza niedziela jest przezywana w Kościele jako Dzień Migranta i Uchodźcy. Miliony ludzi na cały świecie nie mają swojego miejsca na Ziemi. Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie od dawna niesie pomoc takim osobom. Prowadzą m. in. projekt: „Mój brat Pigmej”, który jest wsparciem dla Kamerunu. W ramach tego projektu w przyszłą niedzielę naszą parafię odwiedzi ks. Polikarp Opio z Ugandy. Obecnie studiuje w Polsce, ale niebawem wraca do Ugandy. Ksiądz Polikarp opowie nam o sytuacji w Afryce. Po Mszach będzie zbierał ofiary na ten projekt. Zachęcam do hojności.
  2. W niedzielę Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji małżeństw proszących
    o potomstwo za przyczyną św. Idziego oraz w intencji dzieci
    . Wtedy też dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają różańce. W nocy będzie adoracja, zachęcam, aby się wpisać na listę, szczególnie rodziny, które będą przeżywały dobę nawiedzenia św. Idziego w swoim domu
    w najbliższym czasie.
  3. Zachęcam do udziału w pielgrzymce do grobu św. Idziego do St. Gilles we Francji. Informacje
    o pielgrzymce są dostępne stronie internetowej parafii (TUTAJ)oraz na plakacie.
  4. W tym tygodniu przypada dzień naszego dyżuru przed Najświętszym Sakramentem. W piątek,
    w święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ponieważ następnego dnia będzie całonocna adoracja, dlatego tego dnia adoracja będzie od godz. 15.00, rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 19.00. Zachęcam, aby choć na kilka chwil wejść do kościoła, aby pomodlić się w intencji naszej diecezji.
  5. Dzieci przygotowujące się do życia eucharystycznego otrzymają różańce podczas Mszy św. o godz. 11.00 w niedzielę 1 października.
  6. Dzieci z klasy 3 i 4 zapraszam po „owieczki”.
  7. Spotkanie dla młodzieży odbędzie się w piątek w Ostrzeszowie, w DomSpocie o godz. 19.30.
  8. Inicjatywa „Koronka na ulicach miast” będzie miała miejsce w czwartek. Zachęcam, aby odmówić Koronkę w naszych miejscowościach.
  9. Od 1 października Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00. Będziemy również codziennie odmawiali różaniec. Do prowadzenia modlitwy i udziału zapraszam wszystkich.
  10. Można zapisywać Msze na przyszły rok.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła, w sobotę o godz. 9.00 proszę parafian z Mechnic
  12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki. Opiekun.
  13. We wtorek biuro parafialne będzie nieczynne.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leszka Krysia. Jego pogrzeb odbył się w Doruchowie. Wieczny odpoczynek…
  15. Zapowiedzi przedślubne:
    1. Oskar Sopart, rzym. – kat. par. Mikorzyn
      Daria Stempin, rzym. – kat., par. Brzeziny

Intencje mszalne 25 września – 1 października 2023r.

19.00 + Franciszek Nowak – od rodz. Bianiaków, od chrześniaka Pawła z rodz., od Marii Habelskiej z rodz., od Marzeny z rodz.
+ Maria, Tadeusz Piotrowscy i zm. dziadkowie z obydwu stron

Św. Kosmy i Damiana

19.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego
za członków Bractwa św. Idziego,  o pokój na świecie,
+Zenon 2r., Małgorzata Wolni, Maria 27r. Jan Łagoda
+ Piotr Hołoś – od Ignacego Hołosia z rodz. i mamą z Rogaszyc,
od koleżanek i kolegów z Łapanki
+ Marianna Czarnecka – od teściów Czworawskich, Kasi, Sławka i Miłosza
+ Joanna Dukiewicz – od rodz. Mutmann
+ Czesław Duchnik – od rodz. Muszyńskich i Matuszaków, od Bractwa św. Idziego, od sąsiadów Doroty i Andrzeja Rybczyńskich
+ Agata Kaczmarek – od właścicieli i pracowników firmy ARES
+ Józef Jędrysiak – od Zarządu i Członków Stowarzyszenia Społecznego im. „Mikory” w Mikorzynie
+ Kazimierz Osiecki + Maria Osiecka – od sąsiadów: Zaczyńskich, kemskich, Brząkałów, Dobrzyńskich, Ganiów, Kempów, Rybyczńskich, Garbińskich
+ Kazimierz Michalczyk – od Dariusza Dukewicza z rodziną
+ Marianna Tomaszewska – od rodzin: Wodników, Szmatów, Powolnych, Bednarków, Warzechów, Dobrzyńskich, Czechlowskich, Tęsiorowskich, Majchrzaków, Jakubczyków, Krzemińskich, Kulów, Bartosiewiczów, Mariana Dobrzyńskiego  z rodz.
+ Zofia Majchrzak – od rodz. Jakubczyków
+ Helena Brylak – od kuzynki Marii Krowickiej, rodz. Kosatków
+ Krystyna Walczak – od Teresy i Zbigniewa Szumskich
+ Anna Gawlik – od córki Agnieszki ze Sławkiem