1. Zakończyliśmy Uroczystości związane z Bożym Ciałem. W ten piękny sposób wyraziliśmy naszą wiarę, gotowość podążania za Panem pośród życiowych trudności. Pan Bóg nie jest bierny wobec naszego wołania. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak pięknego przeżycia tego czasu: budującym ołtarze w Boże Ciało i na zakończenie oktawy, dekorującym trasę przejścia, tym którzy ustroili swoje domy, wszystkim odpowiedzialnym za liturgię, lektorom, kantorom, ministrantom, panom szafarzom, kościelnym, organistom, dzieciom i młodzieży i ich rodzicom, dziękuję za ofiarowane do kościoła kwiaty, niosącym sztandary i feretrony, strażakom z OSP. Wszystko to niech będzie Bogu na chwałę, a nam na pożytek. W sposób szczególny pragnę podziękować p. Michalinie Ilskiej, p. Reginie Steinert i p. Romanowi Nikodemowi, którzy przez wiele lat pełnili asystę przy sztandarze św. Idziego.
  2. Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego będzie odprawiona w piątek o godz. 10.15. Zachęcam do udziału.
  3. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  4. W poniedziałek 19 dzień miesiąca, w sposób szczególny polecamy się św. Józefowi. W intencji ojców z racji przypadającego w piątek dnia ojca będziemy się modlić podczas wtorkowej nowenny.
  5. Młodzież zachęcam do udziału w Festiwalu Tratwa, który w sobotę 24.06 odbędzie się w Pleszewie. Rejestracja poprzez stronę jestemnatratwie.pl Rodziców proszę o pomoc w dotarciu na miejsce.
  6. Wręczenie dyplomów dla dzieci, które podjęły 9 pierwszych piątków będzie w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.
  7. O posprzątanie świątyni proszę w sobotę o godz. 9.00 mieszkańców ul. Doruchowskiej.
  8. Mieszkańców Tokarzewa i Wygody Tokarskiej proszę o zapoznanie się z treścią pisma dotyczącego sprzątania kaplicy.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, gazety dla dzieci.
  10. Zapowiedzi:
    1. Przemysław Nikodem, kawaler, par. Mikorzyn
      Klaudia Łusiak, panna, par. Wieruszów

Intencje mszalne 19 – 25 czerwca 2023r.

19.00 + Antoni Ilski, Helena, Henryk, Antoni, Kazimierz Gania, Stanisław Głowiak, Ignacy, Marianna Ilscy

19.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego
o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego, w intencji ojców,
o bezpieczeństwo podczas wakacji, w intencji Dominiki z racji 18 urodzin

+Władysław, Marian, Julia Rybczak
+ Jan 40r., Marianna Sztuccy i zm. z rodz. z obydwu stron
+ Franciszek, Leszek Stachura
+ Helena, Jan Jakubczyk – od kuzynki Jadwigi Stawskiej z mężem
+ Piotr Hołoś – od Janiny Gruszki
+ Kazimierz Nawrot – od sąsiadów Żureckich i Świderskich
+ Roman Krowicki – od Marysi Kurdyk z rodz., od Ryszarda Mazura, Leszka Mazura, Marioli Świerad z rodzinami
+ Piotr Balcerzak – od Wiesława Dobrzyńskiego, Bernadety Soleckiej
z rodzinami i Doroty Szymczak z Wojciechem
+ Joanna Dukiewicz – od kuzynostwa z Marszałek: Teresy, Maryli, Dominika z rodzinami
+ Czesław Duchnik – od sąsiadów Zuzi i Kazia
+ Czesława Stachura – od Wawrzyniaków z Ostrzeszowa, Eweliny i Piotra Kurków z Kaliszkowic Kaliskich

+ Helena Łuczak – od rodz. Raczyńskich
+ Kazimiera Cierlak – od Adama Rybczyńskiego z rodz. Ewy Kosatka z mamą

+ Mieczysław Gruszka – od rodz. Trzeciaków z Jutrkowa
+ Agata Kaczmarek – od Teresy i Eugeniusza Klisk z rodz.
+ Barbara Prajsnar – od Anny Knopik i rodz. Wajsów
+ Józef Jędrysiak – od rodz. Kuta z Ostrowa Wlkp.
+ Kazimierz Osiecki – od Zdzisława Piotrowskiego z rodz.
+ Maria Kwapisz – od Dyrektora, Grona Pedagogicznego i Pracowników Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Mikorzynie

7.15 W pewnej intencji

19.00 + Danuta Zaczyńska 21r., Henryk Zaczyński

10.15 Msza dziękczynna na zakończenie roku szkolnego

19.00 + Zenon Wolny – od brata Piotra Wolnego z żoną i córkami, od chrześnicy Wiolety Wolnej

Uroczystość Narodzenia
św. Jana Chrzciciela

17.00 Msza dz. bł. w intencji Edeltraut i Zenona z racji 60 r. zawarcia sakramentu małżeństwa
+ Stefan Dukiewicz – od Ireny Jeziornej, Ewy i Krzysztofa Przybyła, Korneli Grępka

XII Niedziela
Zwykła

+ Leon 8r., Czesława 12r., Jadwiga Łuczak i zm. z rodz.
T 9.30 + Maria Wieczorek, Wiktoria, Tomasz Markiewicz i zm. z rodz.
11.00   + Halina, Wojciech, Zofia, Bolesław, Jadwiga Chrząstowscy, Stefania, Stefan, Antoni, Marian, Ryszard Cekierowie