1. Drodzy Parafianie! Pewnie nikt z nas nie spodziewał się, że Wieli Post i Wielkanoc będziemy przeżywali w roku 2020 w takich okolicznościach. Jest to trudny dla nasz wszystkich czas lęku i niepokoju o losy najbliższych oraz o przyszłość. Wszystkich zapewniam o duchowej łączności i wsparciu dla całej parafii. Oto kilka najistotniejszych kwestii związanych z funkcjonowaniem naszej parafii w najbliższych dniach:

a. Kościół jest otwarty w godzinach 9.00 – 17.00 w dni powszednie, od 12.00 – 15.00 i 16.00 – 18.00 w niedziele;

b. Msze święte odprawiane są w typowych godzinach wg wyznaczonych intencji. Do kościoła na Mszę wchodzimy przez zakrystię, pierwszeństwo udziału mają osoby z rodziny zmarłego, za którego odprawiana jest Msza. Ponieważ może w niej uczestniczyć tylko 5 osób, rodzina może poprosić o dodatkowe odprawienie Mszy za zmarłego w dowolny wtorek na Mszy nowennowej, po ustaniu epidemii, aby więcej ludzi z rodziny mogło przyjechać na Mszę Świętą.

c. Planowana na dzień 1 kwietnia spowiedź wielkopostna nie odbędzie się. Aby uczynić zadość przykazaniu kościelnemu Komunię Świętą należy przyjąć w okresie wielkanocnym, który w tym roku trwa do 11 czerwca 2020r. Ufamy, że po Wielkanocy sytuacja się poprawi i będzie można zorganizować taką spowiedź dla wiernych na większą skalę. Dla niektórych osób jest to sytuacja niewyobrażalna, dlatego od poniedziałku 30 marca do środy 8 kwietnia codziennie będzie wyznaczona 1 godzina spowiedzi. Na stoliku pod chórem będą wyłożone listy z datami i godzinami. Osoby, które będą chciały skorzystać ze spowiedzi wpisują się na określoną godzinę, nie imieniem i nazwiskiem, ale zaznaczając „XY” albo wpisują słowo „będę” lub „zajęte”. Proszę przyjść na wyznaczoną godzinę i po spowiedzi wyjść z kościoła, aby inni mogli skorzystać nie przekraczając liczby 5 osób w kościele. Można też się umówić telefonicznie lub poprzez e-mail.

d. Tradycyjna Droga Krzyżowa 2 kwietnia nie odbędzie się.

e. W piątek 3 kwietnia swoje imieniny obchodzi Ksiądz Proboszcz Senior Ks. Ryszard. Będzie odprawiona Msza w intencji solenizanta o godz. 18.00, a w dogodnym terminie zaprosimy ks. Ryszarda, abyśmy mogli złożyć życzenia osobiście jako wspólnota parafialna.

f. W obrzędach Świętego Triduum Paschalnego będą mogły uczestniczyć tylko osoby wyznaczone, wcześniej poinformowane. Pozostałych proszę o pozostanie w domach, będzie transmisja również przez Facebook (storna naszej parafii).

g. Zwyczajowe ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy złożyć do skarbony w kościele lub przesłać na konto parafialne (numer w zakładce „Kontakt”).

h. Sprzątanie kościoła będzie dopiero w Wielkim Tygodniu.

i. Święcenie pokarmów w kościele i zwyczajowych punktach nie odbędzie się.

j. Objazd chorych będzie miał miejsce po Wielkanocy. W nagłym przypadku można poprosić o spowiedź, Komunię Świętą, namaszczenie chorych o każdej porze. Jesteśmy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia i każdy ma prawo poprosić o spowiedź i Komunię Świętą.

k. Został ustawiony nowy krzyż misyjny – dębowy, w miejsce poprzedniego, który spróchniał. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie poświęcenie. Zaczęto również wymianę okien w kościele. Do renowacji została wysłana kustodia do przechowywania Najświętszego Sakramentu (naprawa zawiasu i złocenie). Dziękuję za wszelkie ofiary z tego tytułu.

l. Cały czas jestem w parafii, dziękuję za wsparcie i wszelką życzliwość.

m. Pozostałe informacje będą przekazywane na bieżąco wszelkimi możliwymi drogami. Pytania najlepiej kierować drogą mailową lub telefoniczną.

2. Terminy spowiedzi:
30 marca, poniedziałek, godz. 16.00 – 17.00
31 marca, wtorek, godz. godz. 16.00 – 17.00
1 kwietnia, środa, godz. 9.00 – 10.00
2 kwietnia, czwartek, godz. 16.00 – 17.00
3 kwietnia, piątek, godz. 19.00 – 20.00
4 kwietnia, sobota, godz. 16.00 – 17.00
6 kwietnia, poniedziałek, godz. 16.00 – 17.00
7 kwietnia, wtorek, godz. godz. 16.00 – 17.00
9 kwietnia, środa, godz. 9.00 – 10.00
Proszę pamiętać, że trzeba wcześniej wpisać się na listę lub skontaktować mailowo lub telefonicznie!

Ks. Witold Kałmucki
proboszcz


Intencje mszalne 30 marca – 5 kwietnia 2020r.

30 marca

Poniedziałek

 

18.00 + Teresa Jarczak 1r. – od sąsiadów Barbary i Mariana Skiba,             Przemysława Skiby z rodziną

 

31 marca

Wtorek

18.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego:

O zachowanie od epidemii
O zdrowie dla Bartka, o zdrowie dla Patryka i kolegów, o zdrowie dla Dagmary

+ Natalia Jokiel – od Domu Handlowego „Rolnik”, stoisko przemysłowe

+ Monika Solecka – od sąsiadów Chudych, Danki Dobrzyńskiej, Stawskich
i Wróblów

+ Marianna Brzozowska – od pracowników firmy „Akces Group” – dział lakiernia

1 kwietnia

  Środa

 

7.15 Za parafian

 

2 kwietnia

 I Czwartek miesiąca

 

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 + Mirosław Leśniak – od koleżanek i kolegów syna Michała
z kl. IV SP z Wyszanowa oraz rodziców i nauczycieli

 

3 kwietnia

 I Piątek miesiąca

 

T: 16.30 W intencji Matek i Ojców Żywego Różańca


18.00 W intencji Księdza Ryszarda z racji imienin

18.30 Droga Krzyżowa (po Mszy)

4 kwietnia

I Sobota miesiąca

 

8.00 Msza wynagradzająca NS NMP
Różaniec


18.00 + Bronisława (f), Antoni 40r. Kanclerz

5 kwietnia

Niedziela Palmowa

 

7.30     + Ryszard Zaczyński 3r.

 

T 9.30 + Tadeusz, Helena, Michał Jurasik, Leon Kryś, Leszek Szymański zm. z rodz.


11. 00 W intencji małżeństw starających się o potomstwo
i w intencji dzieci
Gorzkie Żale


15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
            Za parafian