1. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w nocny maraton różańcowy. Mamy tak wiele spraw do przemodlenia. Dziś po Mszach św. wymiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. W tym tygodniu przypada:
    • I czwartek miesiąca, adoracja prowadzona Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30;
    • Dzień kobiet. Wszystkie panie zapraszam do udziału w pielgrzymce kobiet do bazyliki św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się w sobotę 9 marca. Początek spotkania o godz. 11.00. W naszej parafii intencji pań będziemy się modlić podczas wtorkowej nowenny do św. Idziego.
  3. Pielgrzymka sołtysów do św. Józefa odbędzie się 16 marca. Zachęcam do udziału. Sołtysów z naszej parafii zapraszam na spotkanie w poniedziałek 4 marca o godz. 19.00. Panie prezes KGW z naszej parafii zapraszam na spotkanie w przyszły poniedziałek 11 marca na godz. 19.00.
  4. W przyszłą niedzielę będą w naszej parafii klerycy z roku propedeutycznego z seminarium z Kalisza. Jeśli znajdą się rodziny, które przyjmą kleryków na obiad to będę wdzięczny.
  5. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów odbędzie się w piątek 8 marca o godz. 17.00 w kościele.
  6. Rekolekcje parafialne będziemy przeżywali w dniach 16 – 19 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Ora, krajowy duszpasterz służby liturgicznej.
    • w sobotę 16 marca na Mszę świętą o godz. 18.00 i spotkanie zapraszam narzeczonych, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakrament małżeństwa;
    • w niedzielę 17 marca o godz. 15.00 będzie otwarte spotkanie, podczas którego będzie można zadać dowolne pytanie dotyczące Mszy świętej (najpierw Koronka do Miłosierdzia Bożego)
    • w poniedziałek i wtorek (18 i 19 marca) Msze św. o godz.10.00 i 18.00;
    • spowiedź wielkopostna będzie w środę 20 marca;

1. Wielki Post:
    1. nabożeństwo drogi krzyżowej będziemy odprawiali w piątki po wieczornej Mszy świętej, w kaplicy w Tokarzewie przed Mszą świętą, czyli o godz. 15.30;

Dzieci I komunijne i rodzicie

Młodzież (kandydaci do bierzmowania)

Ministranci, lektorzy z rodzicami

• Gorzkie Żale śpiewamy w łączności z Mszą św. o godz. 11.00;
  • czas Wielkiego Postu jest czasem wolnym od zabaw hucznych;
  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę o godz. 9.00 proszę grupę z Osiedla, zespół nr 4.
  2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.

Intencje mszalne 4 – 10 marca 2024r.

Św. Kazimierza

18.00 + Stanisław Doruch 4r.

(dzień spowiedzi
w Doruchowie)

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego, w intencji kobiet
+ ks. Rafał Misiak 7 r.
+ Helena Kliks 2r.
+ Zofia Cierlak rocz. śm., Antoni Cierlak i zm.z rodz.
+ Krystyna Walczak – od pracowników z firmy „Meblomax”
+Helena Brylak – od rodz. Saneckich z Masanowa
+ Radosław Gzik – od Mariana i Sławka Tomaszewskich z rodzinami
i Sylwii Rymanowskiej z rodz.

+ Czesław Drabent – od Paluchów i Szychów z Kierzna
+ Jan Szczepaniak – od rodz. Lisów i Płucienników z Radłowa
+ Józef Tyra – od rodz. Wróbel
+ Agata Kaczmarek – od koleżanek Aldony, Beaty i Iwony

+ Anna Mencel – od siostrzeńca z rodziną
+ Józef Jędrysiak – od Ireny i Jacka Kurzawa, od rodz. Kurzawów ze Świby

+ Henryk Jokiel – od Krystyny Osses z rodz. z Poznania

7.15 Za parafian

I Czwartek

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
+ Henryk Jokiel – od Marii Grzelak, Bogusławy z Pawłem, Katarzyny
z dziećmi, Aliny, Przemysława z rodz., chrześniaczki Justyny z rodz., kuzynów Idziego i Kazimierza z rodzinami, rodz. Hebiszów z Mikorzyna

T 15.30    Droga Krzyżowa

T 16.00
+ Leszek Kryś – od mieszkańców Tokarzewa
+ Tadeusz Morzydusza – od sąsiadki Anny Nikodem, Ryszarda, Romana, Józefa i Jana z rodzinami, od sąsiada Bronisława Krupy, Henryka, Stanisława i Czesława z rodzinami, od sąsiadów (Tomaszewskiej, Pelińskich, Majchrzaków, Duchników, Wojtasików, Hojów, Łabudów, Blewąsków, Nawrotów, Kubotów, A. Jeżewskiego i Łuźniaków, Cz. Wieruszewskiego, Kałużów, Glanców)
            Droga Krzyżowa

18.00 + Łukasz Goliński 1r. – od synów Marcela i Oskara z mamą

IV Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Radości (Laetare)

+ Ignacy 42r., Maria Ilscy

T 9.30
            + Leokadia Bryja i zm. z rodz.

+ Zbigniew Tomaszewski 15r., Tomasz Tomaszewski, Irena Hołoś,             ks. Leszek Wojtasik i zm. dziadkowie z obydwu stron i zm. z rodz.
            Gorzkie Żale

15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego