1. 19 marca w Uroczystość Św. Józefa rozpoczyna się Tydzień Modlitw w intencji obrony życia. Punktem kulminacyjnym tego czasu będzie Uroczystość Zwiastowania NMP, która jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Właśnie tego dnia chcielibyśmy zawiązać przy naszej parafii środowisko, które w konkretny sposób będzie służyło życiu człowieka. Wyrazem tego będzie działalność Fundacji św. Idziego, która tego dnia rozpocznie swoje istnienie. Celem Fundacji będzie wspieranie małżeństw dotkniętych bezdzietnością. Tak na obecne czasy odczytujemy charyzmat naszego Sanktuarium św. Idziego. Każdego, kto pozwolił Bogu, aby jego serce zostało przepojone wrażliwością i troską o życie i chce coraz bardziej świadomie stawać po stronie życia zapraszam na Mszę Świętą i spotkanie inicjujące działalność Fundacji w dniu 25 marca o godz. 10.00.
  2. Różaniec Fatimski odprawimy w poniedziałek o godz. 17.30. Szczególnie będziemy modlić się za papieża Franciszka w 10 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.
  3. Spotkanie dla młodzieży „Stand Up” odbędzie się w piątek w Ostrzeszowie w parafii św. Jadwigi o godz. 19.30. Chętni mogą się zapisywać u ks. proboszcza do środy włącznie.
  4. Rekolekcje:
    1. Dzieci i młodzież będzie przeżywała rekolekcje szkolne w czwartek i piątek. Rekolekcje poprowadzi ks. wik. Wiktor Fenger z Kępna.
    2. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w przyszłą niedzielę i potrwają do wtorku, zachęcam do udziału. W poniedziałek i wtorek będzie dodatkowa Msza święta o godz. 10.00. Rekolekcje poprowadzi ks. prob. Michał Będzieszak z Miłowic.
  5. Nabożeństwa pasyjne:
    1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej, w kaplicy w Tokarzewie przed Mszą świętą; proszę o poprowadzenie rozważań grupy:

Krąg rodzin św. Idziego

1. Program odwiedzin św. Idziego dla Osiedla w Mikorzynie jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej.
  2. Jest możliwość wspólnego wyjazdu na Marsz Papieski, który odbędzie się 2 kwietnia
    w Warszawie. Zapisy u pań: Berger i Kosik z Rudniczyska oraz w sklepie na Rudniczysku. Koszt 90 zł, wyjazd o godz. 5.00.
  3. Składkę z tytułu przygotowania bierzmowania można uiszczać w aptece św. Idziego
    w Mikorzynie.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła . Kolejną grupę z ulicy Leśnej proszę w sobotę o 9.00.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, gazety dla dzieci. Opiekun.
  6. Zmarła Marianna Bartnicka, która mieszkała 40 lat w Mikorzynie. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00 w parafii w Złoczewie (woj. łódzkie).

Intencje mszalne 13 – 19 marca 2023r.

17.30 Różaniec Fatimski
+ Msza dziękczynna za otrzymane łaski oraz z prośbą
            o błogosławieństwo Boże dla rodziny oraz o szczęśliwe rozwiązanie

o pokój na świecie, za papieża Franciszka z racji rocznicy pontyfikatu,
za członków Bractwa św. Idziego, o duchowe owoce Wielkiego Postu,
w intencji dzieci przygotowujących się do życia eucharystycznego: Alan, Igor, Piotr, Wiktoria, Joanna

+ Maria Antosiak – od kuzynki Doroty Jasiak z rodz.
+ Piotr Hołoś – od kuzyna Pawła Gruszki z rodz.
+ Józef Szczot 10r.
+ Kazimierz Nawrot – od Stefanii i Czesława Duchników z rodz.

+ Jacek Majchrzak – od Eweliny i Artura Tokarskich z Mechni
+ Kazimiera Cierlak – od pracowników „Motelu za Miedzą”
+ Maria Nurska – od Doroty i Jana Szczepaniaków

+ Joanna Dukiewicz – od sąsiadów Teresiaków, Żureckich, Świderskich
+ Irena Gruchocka 10r. Bolesław, Piotr Gruchocki, Jan, Maria Walczak
+ Mariusz Stępniak
+ Elżbieta Kuboszek 34r., zm. rodziców, siostrę Jolantę, teścia Tadeusza
 i Andrzeja Tęsiorowskiego

7.15 + Barbara Prajsnar – od rodz. Prymasów, od rodz. Mencel z Olszowy

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
+  Jerzy Balcerzak – od brata Piotra z rodziną

T 16.30
+ Bonifacy Nowicki – od Barbary i Pawła  z rodzinami oraz Jarosława i Wiktorii, od kuzyna Mirka z rodz., od kuzynki Czesławy z Ostrzeszowa, od Andrzeja Nowickiego z rodziną
18.00   + Józef Szmata, zm. rodzice z obydwu stron i zm. z rodz.
18.30 Droga Krzyżowa

18.00  + Krzysztof Zubrzycki 5r.

IV Niedziela Wielkiego Postu
REKOLEKCJE