1. Rozpoczynamy dziś Adwent – czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dzieci zapraszamy do udziału w roratach, będziemy je odprawiali w poniedziałki, czwartki i piątki o godz. 18.00. Dzieci będą uczestniczyły w programie, który ułatwi im poznanie osoby Jezusa Chrystusa. W program zaangażowana jest również młodzież z klas 7 i 8 SP. Prosimy dzieci o przygotowanie serduszek z dobrymi uczynkami. Będziemy losowali figurkę Matki Bożej, którą dzieci zabierają do domu na modlitwę. Wszystkich parafian zapraszam do liczniejszego udziału w nabożeństwach, ponieważ Adwent to czas słuchania Słowa Bożego. Dniem spowiedzi adwentowej będzie poniedziałek – 16 grudnia.

2. Dziękuję Rektorowi naszego Wyższego Seminarium Duchownego – ks. Marcinowi Załężnemu za wizytę w naszej parafii. Modlimy się o powołania w każdy czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. Błogosławieństwo młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w związku z wejściem w kolejny etap przygotowania dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00.

4. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę za tydzień podczas Mszy o godz. 11.00.

5. Adoracja prowadzona Najświętszego Sakramentu i spowiedź w I czwartek o godz. 17.30. W I piątek Msza św. w Tokarzewie o godz. 16.30, w kościele w intencji Matek Ojców Żywego Różańca o godz. 18.00. W I sobotę Msza św. wynagradzająca i Różaniec o 8 rano. Objazd chorych w grudniu będzie bezpośrednio przed świętami – 23 grudnia.

6. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele, zapraszam na spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św.

7. Za tydzień obchodzimy w Kościele Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie.

8. Dziękuję parafianom z Mikorzyna Osiedle za posprzątanie kościoła.
W najbliższą sobotę zapraszam kolejne rodziny. Dziękujemy również osobom, które grabiły liście w tym tygodniu i pomogły posprzątać kaplicę zimową

9. 3 mężczyzn z naszej parafii jest w trakcie przygotowania do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej. Już prawie 50 lat temu pojawiła się taka możliwość w Kościele.

10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Opiekun – nowy numer. Możemy też nabywać opłatki, które przygotowały i przemodliły dla nas Siostry Klaryski (klauzurowe), ofiara dobrowolna oraz świece Caritas, małe 6 zł, duże 15 zł.

Intencje mszalne 2 – 8  grudnia 2019r.

2 grudnia

18.00 + Józef Rybczyński – od rodz. Wróblów i Krawczyków
z Wieruszowa

3 grudnia

Św. Franciszka Ksawerego

18.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego

4 grudnia

Św. Barbary

7.15 +  Krystian Sopart – od brata z Pauliną

5 grudnia

I Czwartek

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 + Aniela Walczak – od córki Małgosi z rodz.

6 grudnia

I Piątek

Św. Mikołaja

16.30 T: +Ludwik Mazur 1 r.

18.00 O błog. Dla Matek Ojców Różańcowych

7 grudnia

Św. Ambrożego

8.00 Msza św. wynagradzająca NMP