Ogłoszenie i intencje na niedzielę 21 kwietnia TUTAJ

1. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych. W kościele będziemy je odprawiali w łączności z Mszą świętą. Zachęcam również do udziału w nabożeństwach przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
  2. Od 1 maja do końca września w dni powszednie i soboty Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00.
  3. 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa – patrona ludzi pracy. W naszej parafii Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 10.00.
  4. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 18.30.
  5. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w kościele o godz. 11.00 i 18.00. W kaplicy w Tokarzewie suma odpustowa o godz. 12.15. Z racji uroczystości nie obowiązuje post. Jest to równocześnie I piątek miesiąca, dzieciom z klasy 4 przypominam o Komunii Świętej.
  6. W poniedziałek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w kolejną rocznicę cudownego wyzwolenia więźniów - kapłanów z obozu w Dachau, za przyczyną św. Józefa Kaliskiego.
  7. W I sobotę o 8.00 Msza św. wynagradzająca i różaniec o godz. 8.00. Objazd chorych od godz. 9.00. W nocy adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam, aby wpisać się na listę na konkretną godzinę, aby Pan Jezus nie był sam.
  8. W niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną św. Idziego oraz w intencji dzieci. Po Mszach wymiana tajemnic Żywego Różańca.
  9. W przyszłą niedzielę odwiedzi naszą parafię p. Agnieszka Kowalczyk z Doruchowa. Podzieli się z nami swoim doświadczeniem powołania misyjnego. Po Mszach będzie kwestować na pokrycie kosztów wyjazdu do Brazylii.
  10. W poniedziałek wyjątkowo Msza święta będzie o godz. 17.00.
  11. Instytut bł. Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na konferencję pt. „Kobieta mężna i ofiarna w służbie Kościołowi.” Szczegóły na plakacie.
  12. Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu kościoła. O posprzątanie świątyni w sobotę o godz. 9.00 proszę grupę z ul. Dworcowej od początku (czyli od dworca PKP).
  13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.

Intencje mszalne 20 kwietnia – 6 maja 2024r.

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego,

+ Stefania 6 r., Józef Ogrodowiakowie
+ Radosław Gzik – od sąsiadów: Arka, Barbary, Mieczysławy Wróbel
+ Jan Szczepaniak – od kolegi z pracy Józefa Śmigla
+ Józef Jędrysiak – od siostry Janki z rodz.
+ Czesław Drabent – od kuzynki Joanny z rodz. Z Osieka
+ Józef Tyra – od wnuka Damiana

+ Anna Mencel – od Teresy i Eugeniusza Kliks, Teresy i Grzegorza Kliks, Marii i Zygmunta Krzywiźniak z rodzinami
+ Helena Brylak – od Czesławy i Czesława Hoja
+ Agata Kaczmarek – od rodzin z Mechnic (Wodników, Powolnych, Warzechów, Bednarków, Tęsiorowskich, Majchrzaków, Jakubczyków, Geni Krzemińskiej, Mariana Dobrzyńskiego, Dziedziców, Bartosiewiczów, Kula)

+ Janina Wysota – od sąsiadów (Sip, Groblica, Ziółkowski, Ilski, Jankowski, Dublas, Dombek, Wojtasik, Borowski, Paszko, Misiak, Mikołajczyk, Kamiński, Doruch, Wróbel, Dombek)
+ Halina Parzybót – od Anny, Sebastiana Krzywiźniak, Jadwigii Cichosz, Marii, Zygmunta Krzywiźniak
+ Jacek Wronka – od rodz. Janickich z Przytocznicy

Św. Józefa

+ Czesław 35r., Weronika Nawrot i zm. z rodz.
            Nabożeństwo Majowe

I Czwartek

18.30   Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
19.00 + Marianna Nawrot – od wnuka Pawła z rodz., wnuka Łukasza
            z żoną i dziećmi, od wnucząt Kasi, Michała, Tomka z rodzinami

I Piątek
Uroczystość NMP Królowej Polski

11.00 + Kazimierz 12r., Jadwiga, Ludwik, Stanisław, Maria, Józef Żureccy,         Marian, Maria, Kazimierz Kowalczyk i zm. z rodz.

T 12.15 Suma odpustowa w intencji parafian  / Nabożeństwo Majowe

18.00 Dz. – bł. w intencji Macieja z racji 18. urodzin

I Sobota

Msza św. Wynagradzająca w int. Zmarłych Matek i Ojców, Różaniec,             odwiedziny chorych

+ Stanisław Kupczyk
Nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo Majowe

VI Niedziela Wielkanocna

Nabożeństwo Majowe
    + Roman, Leon Wrzyszcz, Franciszka Majchrzak,
            Bronisława Chowańska
T 9.30 + Teodora, Stanisław Kowalczykowie, Maria, Ignacy Cieśla i zm. z rodz.
11.00   W intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną
            św. Idziego oraz w intencji dzieci

15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego

Św. Filipa i Jakuba

19.00 + Czesław Jesion 17r.