1. 5 niedziela Wielkiego Postu otwiera okres bezpośredniego oczekiwania na święta paschalne.
    W zgiełku i zabieganiu przedświątecznym nie zgubmy tego, co najcenniejsze. Wydarzenia, które będziemy przezywali zapraszają nas do pogłębienia oraz umocnienia naszej więzi z Chrystusem.
    • Dzień spowiedzi wielkopostnej będzie w czwartek 30 marca, spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów w godzinach:
      00 – 10.00 i o 10.30 w Tokarzewie
      15.30 – 16.30
      19.30 – 20.00
    • 1 kwietnia przypada 1 sobota miesiąca, Msza święta wynagradzająca i różaniec o godz. 8.00, objazd chorych będzie w Wielką Środę od godz. 8.30. Bardzo proszę mężczyzn
      o pomoc tego dnia w sprzątaniu kościoła (omiatanie pajęczyn) oraz wymontowaniu górnych witraży (od godz. 9.00).
    • Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa, poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy, również w sobotę. Uroczysta procesja z palmami będzie przed Mszą św. o godz. 11.00, początek przy ołtarzu polowym w ogrodzie.
    • Bractwo św. Idziego ogłasza konkurs na rodzinną lub sąsiedzką palmę wielkanocną. Wysokość palmy od 1m w górę. Palma powinna być na zaostrzonym kijku, który będzie można wbić w ziemię. Palmy należy dostarczyć najpóźniej do piątku 31 marca (po Drodze Krzyżowej przy ołtarzu polowym). Palmy będą ozdabiać wejście do kościoła. Komisja konkursowa oceniać będzie kreatywność i wysokość palmy. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
    • Wymiana tajemnic Żywego Różańca będzie w niedzielę 2 kwietnia.
    • W pierwszą niedzielę miesiąca Msza o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną św. Idziego oraz w intencji dzieci. Podczas tej Mszy przyjmiemy nowych ministrantów.
    • W nocy z soboty na niedzielę będzie adoracja. Od godz. 20.00 w sobotę adoracja będzie prowadzona przez Bartka Jaskota w formie uwielbienia pieśniami pasyjnymi. Proszę o wpisywanie się na pozostałe godziny. Lista jest z tyłu kościoła.
    • W Niedzielę Palmową 2 kwietnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Chcemy tego dnia odprawić Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Początek o godz. 15.00 przy cmentarzu, następnie wyruszymy ul. Św. Jana Pawła II i Strumykową w stronę kościoła, gdzie zakończymy nabożeństwo. Proszę o zabezpieczenie przejścia przez drogę główną.
    • Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w piątek 31 kwietnia.
  2. Już teraz zapraszam do udziału w Świętym Triduum Paschalnym. Pierwszy piątek miesiąca przypada
    w Wielki Piątek, dzieciom z klasy 4 przypominam o wcześniejszej spowiedzi. Zachęcam również dzieci, aby wraz z rodzicami przygotowały baranki z waty lub papieru, które zostaną złożone podczas Wigilii Paschalnej.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kaplicy. Kolejną grupę z Osiedla 700 – lecia proszę w sobotę o godz. 10.00.
  4. Dobiega końca remont schodów przed kościołem. Składkę z przyszłej niedzieli przeznaczymy na dofinansowanie tego przedsięwzięcia.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, gazety dla dzieci. Opiekun.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Łuczak oraz śp. Eugeniusza Reśka.

Intencje mszalne 27 marca – 2 kwietnia 2023r.

w Parzynowie

18.00 + Krystian Sopart

Spowiedź w Ostrzeszowie – św. Jadwigi

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego, o duchowe owoce Wielkiego Postu, w intencji dzieci przygotowujących się do życia eucharystycznego: Filip, Marcel, Filip, Oskar, Marta

+ Maria Antosiak – od chrześniaczki Renaty z rodz.

+ Piotr Hołoś – od rodz. Kończaków i Golów
+ Kazimierz Nawrot – od Doroty i Wojtka Kłobus

+ Jacek Majchrzak – od rodz. Nawrotów
+ Kazimiera Cierlak – od siostry Teresy Kubielskiej z rodz.
+ Joanna Dukiewicz – od rodz. Kubotów z Mikorzyna

+ Aniela Błachowiak – od rodz. Michałczyków
+ Janina Szymczak – od Marcina Drapiewskiego z rodz.
+ Czesław Duchnik – od chrześniaka Szczepana Brauna
+ Maria Misiak – od chrześniaka Rafała z rodz.

w Doruchowie

7.15 W pewnej intencji

w Mikorzynie

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
+  Idzi 8 r., Joanna, Wojciech, Zofia, Ludwik Dukiewicz, Alojzy, Józefa Idzikowscy i zm. z rodz.

T 16.30 + Ryszard Kosik, zm. rodzice z obydwu stron, zm. z rodz.
18.00   + Zofia, Józef, Kazimierz Ceglarek
18.30 Droga Krzyżowa

Spowiedź w Ostrzeszowie – Chrystusa Króla

8.00 Msza św. wynagradzająca
            Różaniec

18.00  + Józef Rybcztński 4r., zm. rodziców i rodzeństwo
Nocna adoracja Najświętszego Sakramentu

+ Ryszard Zaczyński 6r.
T 9.30
+ Hieronim Krawczyk i zm. z rodz.
11.00   W intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną
            św. Idziego oraz w intencji dzieci
(18 ur. Kingi)
            Gorzkie Żale