1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski. Dokładnie dziś przypada 44. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Msza święta z udziałem szkoły o godz. 11.00. Na terenie naszej szkoły będzie można oddać krew w godzinach 9.00 – 12.00. Zachęcam w imieniu organizatorów do tego gestu miłosierdzia. Pod kościołem będzie również przeprowadzona kwesta na Fundusz Papieski. Bóg zapłać za hojność. Na ręce pana dyrektora dziękuję społeczności szkolnej za przygotowanie akademii oraz za całoroczne pielęgnowanie pamięci o naszym świętym patronie – Wielkim Polaku.
  2. Zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej, czy to wspólnie w kościele, czy to
    w domach.
  3. Spotkanie do bierzmowania:
    1. Sobota, godz. 10.30: Owieczki św. Idziego, Baranki Pasterza, Grupa Św. Idziego, Miłosierni, Wszyscy Święci, Ogrodnicy

1. We wtorek proszę o poprowadzenie różańca przedstawicieli wolontariatu. Spotkanie odbędzie się po Mszy świętej.
  2. W poniedziałek (17 października) Msza św. wyjątkowo o godz. 17.00.
  3. Od wielu lat działa w naszej parafii Bractwo Św. Idziego. Pragniemy poszerzyć działalność Bractwa przede wszystkim na obszar duszpasterski. Wszystkich, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie dla tego dzieła, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 24 października o godz. 18.30. Wiele zawdzięczamy św. Idziemu, włączenie się w działalność Bractwa będzie okazją, aby otrzymać jeszcze więcej, bo „hojnego dawcę Pan Bóg miłuje…”
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz za kwiaty, w sobotę o godz. 9.00 proszę parafian z Osiedla zespół nr 7.
  5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, dodatek o Miłosierdziu. Opiekun.

Intencje mszalne 17 – 23  października 2022r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego

!!! 17.00 + Kazimiera Kemska – od brata Jana z żoną / od Andrzeja, Agnieszki i Beaty z rodzinami / od Witczaków, Forysiaków i Langnerów

Święto św. Łukasza

17.30 Różaniec
o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego, w intencji pracowników służby zdrowia

+ Radosław Pastok – od Iwony Jabłońskiej, Alicji i Mateusza z Maksem
+ Edward Mencel – od kuzynek Joanny i Teresy z rodzinami (*IPP)

+ Maria Antosiak – od Piotra i Pawła z rodzinami

+ Monika Wróbel – od Andrzeja Szwach z rodz.

+ Genowefa Cierlak – od Anety i Tomasza Kleszcz z rodz., Marii i Zenona Cal

+ Daniela Wróbel – od rodzin: Powolnych, Bednarków, Warzecha, Dobrzyńskich, Bogdana Czechlowskiego, Łukasza Szmaty

+ Danuta Kanclerz – od szwagierki Zofii i rodziny Sip
+ Piotr Hołoś – od rodz. Smardzów
+ Zbigniew Ilski – od rodz. Czesław Potyrała z córkami: Ewą i Danutą
+ Mieczysław Gruszka – od Rodz. Michałczyków

+ Jadwiga Furmanowicz 5r.,

7.15     W pewnej intencji
            Różaniec

17.00 + Irena Łuczak – od córki Anny, od syna Wojciecha z żoną, i wnuka             Michała z rodziną
17.30   Różaniec
18.00 + Krystian Sopart

16.00 Msza dziękczynna z racji 50. Rocznicy ślubu pp. Anny i Dominika
+ Maria 26r., Jan Łagoda, Małgorzata, Zenon Wolni

Św. Jana Pawła II

15.00 Msza ślubna: Iwona Pelińska – Kamil Niełacny
16.00 Msza dz. – bł. z racji 85. rocznicy urodzin i chrztu Seweryny

+ Antoni Ilski 9r.

XXX Niedziela Zwykła

Za parafian

T 9.30
  + Wanda 7r., Stanisław, Bronisław Dominik

11.00   + Stanisława 3r., Antoni Woźniak
            Różaniec

15.00 Godzina Miłosierdzia (nie ma Mszy św.)