1. Wydarzenia odpustowe  były dla nas wszystkich wielką radością . Cieszymy się, że była dobra pogoda, że przybyło wielu pielgrzymów oraz, że wszystko przebiegło bez problemów. Chcielibyśmy za to wszystko Panu Bogu podziękować. Okazją ku temu niech będzie nocna adoracja, która będzie miała miejsce w najbliższą sobotę i niedzielę. Wspólnie będziemy uwielbiali Pana od godz. 20.00. Modlitwę poprowadzi Bartosz Jaskot - artysta, którego znamy z pierwszej edycji Ogrodów. Niech to będzie nasze wspólne dziękczynienie, na pewno każdy ma za co Panu Bogu podziękować. Proszę również o wpisanie się na pozostałe godziny nocnej adoracji. W niedzielę Msza św.
    o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną św. Idziego oraz w intencji dzieci. Wtedy też dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają różańce.
  2. W tym tygodniu przypada również dzień naszego dyżuru przed Najświętszym Sakramentem. W czwartek, w święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Adorację rozpoczniemy po Mszy o godz. 10.00 i potrwa do godz. 19.00. Z tyłu kościoła są kartki z proponowanymi terminami dyżurów (po 30 minut). Zachęcam szczególnie te osoby, które dotychczas nie skorzystały z udziału w nocnej adoracji.
  3. W tym tygodniu przypada  1 sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca o godz. 8.00 rano. Po niej różaniec i objazd chorych.
  4. Od 1 października Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00. Będziemy również codziennie odmawiali różaniec. Do prowadzenia modlitwy i udziału zapraszam wszystkich.
  5. Spotkanie Kręgu rodzin św. Benedykta odbędzie w poniedziałek o godz. 19.30.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz za kwiaty, w sobotę o godz. 9.00 proszę parafian z Osiedla zespół nr 4.
  7. Poszukujemy osoby, którą chcemy zatrudnić do prac porządkowych wokół kościoła
    i budynków parafialnych. Jak wiemy mamy spory teren i wymaga to większego nakładu pracy.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki (modlitewnik), Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Opiekun

Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Niełacny, kawaler, rzym.-kat. par. Morawin
Iwona Pelińska, panna, rzym.-kat. Mikorzyn

Intencje mszalne 26  września – 2 października 2022r.

Św. Kosmy i Damiana

19.00   + Zenon 1r., Małgorzata Wolni, Maria, Jan Łagoda, Stefan Janoś

Św. Wincentego a Paulo

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego,

+ Ryszard Cieplik – od Marity z rodz. z Węglewic

+ Edward Mencel – od rodz. Krysików (*IPP)

+ Monika Wróbel – od Beaty Płużka z rodz.

+ Genowefa Cierlak – od sąsiadów: Barbary Skiba z mężem, Danki Bigos z rodz., Przemka Skiby z rodz.

+ Daniela Wróbel – od wnuka Damiana

+ Danuta Kanclerz – od kuzynów Józefa i Jana Nikodemów z rodz.
+ Piotr Hołoś – od Karola Gruszki z żoną i córkami
+ Zbigniew Ilski – od Tomasza i Moniki Szczepaniak z rodz.

Św. Wacława

7.15 W pewnej intencji

Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

10.00 + Piotr Goździcki – od Marii Kucharskiej z rodziną Ciesielskich / od kręgu św. Tereski
Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu

+ Marianna Wojtasik 14r. zmarłych dziadków Mądrych i Wojtasików

Św. Hieronima

19.00  + Henryk Jokiel 1r., - od córki Anny, od córki Iwony z mężem

I Sobota

Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Msza święta wynagradzająca / Różaniec

16.00 Liturgia chrzcielna: Piotr
+ Stanisława Wawrzyniak – od córki Teresy, od wnuczek: Małgorzaty, Edyty, Moniki, Mirosławy, Bożeny z rodzinami

20.00 UwielbiaMY
CAŁONOCNA ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

XXVII Niedziela Zwykła

+ Idzi Szczepaniak
            Różaniec

T 9.30
  + Klara, ranciszek, Natalia, Henryk Jokiel, Zofia, Franciszek, Bonifacy          Nowiccy
11.00   W intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną             św. Idziego oraz w intencji dzieci
            Roczek Filip

Godzina Miłosierdzia (nie ma Mszy św.)