1. „Troszczcie się o Królestwo Niebieskie, a wszystko inne będzie wam dodane.” Mt 6, 33. Ta obietnica Pana Jezusa wygłoszona podczas Kazania na Górze prawdziwie realizuje się w życiu uczniów. Po raz kolejny było nam dane przeżyć Odpust ku czci św. Idziego. Bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się tę uroczystość. To wielki dar dla nas samych, ale również świadectwo, bez którego nie sposób wyobrazić sobie życie chrześcijanina. Niech Bóg będzie uwielbiony.
  2. Parafia św. Marcina w Kępnie zaprasza na koncert „Pieśni ciągle żywe”, który odbędzie się dziś (niedziela) o godz. 19.00 w tamtejszym kościele.
  3. Z racji przypadającego za tydzień święta św. Stanisława Kostki, rozpoczyna się w Kościele
    w Polsce tydzień wychowania. Św. Stanisław jest patronem dzieci i młodzieży. Polecajmy szczególnie w tym tygodniu intencję dobrego wychowania młodego pokolenia, co nie jest sprawą łatwą.
    • Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszam w sobotę na godz. 19.00
    • Rodziców ministrantów i lektorów zapraszam w niedzielę na godz. 11.00.
  4. Różaniec fatimski odprawimy we wtorek po wieczornej Mszy św.
  5. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża, Msza święta w naszej parafii o godz. 7.15.
    W niedzielę spotkanie na Górze Krzyża Jubileuszowego (komunikat).
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła, w sobotę o godz. 9.00 proszę parafian z Osiedla zespół nr 2.
  7. Poszukujemy osoby, którą chcemy zatrudnić do prac porządkowych wokół kościoła i budynków parafialnych. Jak wiemy mamy spory teren i wymaga to większego nakładu pracy.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysława Gruszkę i Zbigniewa Ilskiego. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne 12 – 18  września 2022r.

19.00   + Stanisława Wawrzyniak - od Pauliny i Mirosława Mucha z córkami / od szwagierki Łucji Wawrzyniak z rodz.

Św. Jana Chryzostoma

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego,
o szczęśliwą operację i powrót do zdrowia dla Toma Bartona i Kacpra
Jabrane – od Leszka Owczarka z żoną z Doruchowa

+ Ryszard Cieplik – od Krysi z rodziną

+ Edward Mencel – od sąsiadów Fiszerów (*IPP)

+ Helena Kliks – od Romana Kozicy z żoną i rodzin Walaszków, Chłodnych
 i Nowaków (*IPP)
+ Monika Wróbel – od Małgorzaty Weszka z rodz.

+ Genowefa Cierlak – od rodzin: Paluszek, Krysików, Kubiaków, Brzozowskich, Fiszerów, Wojtasików, Janiny Rygusiak, Arkadiusza Ilskiego, Krystyny Walczak, Renaty Ilskiej z rodzinami

+ Daniela Wróbel – od wnuczki Beaty z rodziną, od Malwiny z rodz.
z Dobrzycy

+ Danuta Kanclerz – od Zbigniewa Garbińskiego z żoną, Stanisława Garbińskiego z rodz., Władysława Garbińskiego z rodz.

Święto Podwyższenia Krzyża

7.15 W pewnej intencji

NMP Bolesnej

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
+ Kazimiera Kemska - od teściów z Kierzna / od Pawła i Małgorzaty Szczot / od Jarka Brzozowskiego z rodziną / od Marka Kozicy z rodziną

Św. Korneliusza i Cypriana

19.00  + Tomasz Tomaszewski - od żony / od Daniela I Tadeusza Szczepaniaków z rodziną / od sąsiadów Nowaków

Msza chrzcielna: Julian / Leonia

18.00 Dz. – bł. 18 ur. Julity
Za parafian

XXV Niedziela Zwykła

+ Idzi 7r., Marianna Ilscy
T 9.30
  + Ludwik 4r., Bolesław, Janina Mazur, Cecylia, Józef Trzeciak
            i zm. z rodz.
11.00   + Mieczysław 8r., Czesława 7r., Chwalisz, Mieczysław Chwalisz 6r.

Godzina Miłosierdzia (nie ma Mszy św.)