1. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg dożynek parafialno – gminnych. Diecezjalne dożynki odbędą się w dzisiaj w Grabowie.
  2. Spotkanie Bractwa Św. Idziego odbędzie się w poniedziałek w kawiarence, po wieczornej Mszy świętej. Na spotkanie zapraszam również przedstawicieli wolontariatu oraz małżeństwa animatorów z kręgów rodzin.
  3. Dzisiaj w naszej parafii gościmy przedstawicielki Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Wolontariuszki przygotowują się do wyjazdu na misje do Boliwii, podzielą się swoim doświadczeniem wiary i Kościoła. Po Mszach będzie możliwość wsparcia wyjazdu.
  4. Zbliża się najważniejszy czas dla naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcam wszystkich do mobilizacji i zaangażowania. Podjęcie odpowiedzialności jest wyrazem naszej dojrzałości w wierze, ale też formą świadectwa. Proszę też o udekorowanie domów.
  5. „Ogrodami Świętego Idziego” w sobotę rozpoczniemy nasze wydarzenia odpustowe.
    O godz. 18.00 wystąpi zespół „Rock&Fire”. Po części koncertowej będzie Msza święta, a po niej uroczyste odsłonięcie figury Świętego Idziego, zapalenie paschału Świętego Idziego i wystawienie relikwii. Proszę przynieść świece. Wieczorem będzie również pokaz tańca ognia w wykonaniu formacji „Anthony Street” z Jarocina. Szczególnie zachęcam młodzież do udziału w tegorocznych „Ogrodach”(kandydaci do bierzmowania).
  6. Spotkania kandydatów do bierzmowania:
    • Poniedziałek godz. 10.30: Owieczki Św. Idziego / Baranki Pasterza / Wszyscy Święci
    • Wtorek godz. 10.30: Witoldziki / Gzibiarze / Ogrodnicy
    • Czwartek godz. 17.00: Święta Załoga / Grupa Św. Idziego / Miłosierni
  7. W niedzielę rozpoczynają się rekolekcje, które poprowadzi ks. Przemysław Kapała – Diecezjalny Koordynator ŚDM, poprowadzi je wspólnie z młodzieżą. Rekolekcje potrwają do środy, 31 sierpnia. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. W niedzielę rekolekcyjną będzie więcej kapłanów.
  8. Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej przypada w piątek. Msze święte o godz. 10.00 i 19.00.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę proszę 2 kolejne grupy z Domanina.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki , gazety dla dzieci. Opiekun.

Intencje mszalne 22 – 28  sierpnia 2022r.

22 sierpnia

23 sierpnia

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego,

+ Ryszard Cieplik – od rodz. Lisieckich z Chobanina
+ Anna, Józef Błoch
+ Edward Mencel – od Szymańskich z Ostrzeszowa (*IPP)

+ Helena Kliks – od Ewy i Iwony z rodzinami (*IPP)
+ Maria Antosiak – od brata Tadeusza z żoną i Jarkiem (*IPP)
+ Marian Czarnecki – od sąsiadów z Osiedla Domanin 4/5
+ Monika Wróbel – od Stanisławy Pelińskiej z rodz.

+ Genowefa Cierlak – od Stanisława Szmaty z rodz.

+ Daniela Wróbel – od wnuka Marcina z żoną

+ Danuta Kanclerz – od Marii Żymełki z synem Rafałem

+ Stanisława Szczepaniak – od Karola Szczepaniaka z rodz.

24 sierpnia

7.15 W pewnej intencji

25 sierpnia

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
+ Edward, Danuta Kanclerz – od chrześnicy Joanny, + Jadwiga, Józef Dobrzyńscy, Antoni, Bronisława Kanclerz

26 sierpnia
Uroczystość NMP Częstochowskiej

10.00 + Marianna Podstawa – Dylong – od córki z mężem

19.00  + Kazimiera Kemska – od syna Waldka z rodz. / od wnuczki Magdy z Szymonem / od wnuków: Marty z rodz., Sebastiana z żoną, Daniela z Roksaną

27 sierpnia

Za parafian

28 sierpnia

XXII Niedziela Zwykła
Rekolekcje

7.30     + Maria, Antoni, Halina, Stanisław, Władysław Piasek, Jadwiga             Laryś, Stanisław Szczepaniak
T 9.30  + Janina, Mirosław Turek i zm. z rodz.
11.00   +  Teodor, Janina Krzywiźniak
            + Idzi, Stefania Zaczyńscy, Czesław, Seweryna Sikora i zm. z rodz.