1. Przez okres wakacji w naszej parafii w niedzielę jest odprawiana dodatkowa Msza święta o godz. 15.00. W okresie wakacyjnym działa nasza parafialna kawiarenka:
    w każdą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 i 15.00.
  2. Dożynki parafialno – gminne odbędą się w niedzielę. Uroczysta Msza święta będzie odprawiona w kościele o godz. 12.00. Nie będzie Mszy o godz. 11.00. Po Mszy dalsza część dożynek będzie miała miejsce na boisku sportowym.
    Diecezjalne dożynki odbędą się w niedzielę 21 sierpnia w Grabowie.
  3. 15 sierpnia, w poniedziałek, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze
    w naszej parafii: 7.30 i 11.00 w kościele, 9.30 w kaplicy w Tokarzewie. (Nie ma Mszy o 15.00!). Tradycyjnie tego dnia na wszystkich Msza będzie poświęcenie kwiatów i ziół
  4. Spotkanie wolontariatu odbędzie się we wtorek w kawiarence, po wieczornej Mszy świętej.
  5. Pielgrzymka Bractwa św. Idziego na Śląsk Opolski rozpoczyna się we wtorek, wyjazd o 7.30 z parkingu kościelnego.
  6. W piątek przypada 19 dzień miesiąca, modlimy się za przyczyną św. Józefa.
  7. Dzień skupienia dla Wspólnot Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 20 sierpnia w sanktuarium na Pólku k. Bralina (10.00 – 14.00).
  8. W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii gościli przedstawicielki Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Wolontariuszki przygotowują się do wyjazdu na misje do Boliwii, podzielą się swoim doświadczeniem wiary i Kościoła. Po Mszach będzie możliwość wsparcia wyjazdu.
  9. W związku z przygotowaniami do odpustu proszę o pomoc w pracach porządkowych wokół kościoła. Wspólnie chcemy pracować w sobotę 20 sierpnia od godz.9.00, ale można też indywidualnie w dogodnym terminie.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę proszę grupę z Domanina.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny (płyta CD z kolejną częścią Pisma Świętego audio), Przewodnik Katolicki , gazety dla dzieci. Opiekun.

Intencje mszalne 15 – 22  sierpnia 2022r.

15 sierpnia

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

7.30     + Bronisława, Stanisław, Józef, Jan Szmata
T 9.30  + Anna, Stefan Wróbel, Marianna, Roch, Stanisław, s. Cyryla Płonka
11.00   + Pelagia, Józef Żureccy, Irena Gania, Iwona Grzelak

16 sierpnia

Św. Stefana Węgierskiego

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego, w intencji wolontariatu

+ Ryszard Cieplik – od Wojciecha i Tomasza Krzemińskich z rodzinami
+ Stefan, Anna Wróbel – od Szczepana Brauna, Roberta Pustkowskiego, Sebastiana Kosika z rodzinami, rodziny Drabentów, Dębków i Marii Krawczyk
+ Edward Mencel – od Henryki Braun z rodz. (*IPP)

+ Helena Kliks – od Marka Kozicy z rodziną (*IPP)
+ Marian Czarnecki – od sąsiadów z Osiedla Domanin 3/5
+ Józef 11r., Władysława Łagoda i zm. z rodz. Łagodów i Lesiaków
+ Monika Wróbel – od Grażyny Góreckiej z rodz.

+ Genowefa Cierlak – od Małgorzaty i Stanisława Kempów

+ Stanisław Kędzia i zm. z rodz. Sobczyków

+ Daniela Wróbel – od córki Saliny

+ Danuta Kanclerz – od siostrzenic: Ewy, Magdy i Doroty z rodzinami

+ Stanisława Szczepaniak – od Wandy Dukiewicz z rodz.

17 sierpnia

Św. Jacka

7.15 + Zofia i Henryk Konarscy – od rodz. Lipińskich z Bierutowa // od Józefa i Jana Rengów z rodzinami // od od rodz. Niechciałów

18 sierpnia

15.00 Msza ślubna Bartosz Tomaszewski – Martyna Andrzejczak
16.00 Liturgia chrzcielna

+ Helena, Jan, Piotr Jakubczyk – od Marka i Danuty Woźniaków;
od Władysława Garbińskiego, Zbigniewa Garbińskiego, Stanisława Garbińskiego z rodzinami

19 sierpnia

19.00  + Stanisława Wawrzyniak – co córki Doroty z mężem // od Stanisława Malak i rodziny Garsztkowiak // od rodz. Tyrów z Ostrzeszowa

20 sierpnia