1. Przez okres wakacji w naszej parafii w niedzielę jest odprawiana dodatkowa Msza święta o godz. 15.00. W okresie wakacyjnym działa nasza parafialna kawiarenka:
    w każdą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 i 15.00.
  2. Przy okazji święcenia pojazdów zebrano 2.415 zł. Bóg zapłać za hojność. 1415 zł zostało przekazane do fundacji „Miva Polska”, 1.000 zł do Kazachstanu.
  3. W tym tygodniu przypada:
    • I czwartek miesiąca – adoracja prowadzona od 18.30
    • I piątek miesiąca – Msza św. w Tokarzewie o godz. 16.30, w kościele o godz. 19.00
    • I sobota miesiąca – Msza św. wynagradzająca i Różaniec o godz. 8.00, objazd chorych od 9.00; święto Przemienienia Pańskiego
    • I niedziela miesiąca – Msza św. w intencji małżeństw proszących o potomstwo oraz w intencji dzieci o godz. 11.00; po Mszach wymiana tajemnic Żywego Różańca
  4. W nocy z soboty na niedzielę będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do modlitwy oraz do wpisania się na listę wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  5. W poniedziałek przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Rozpoczyna się także miesiąc trzeźwości. Myślę, że warto podjąć postanowienia w intencji osób uzależnionych od alkoholu.
  6. Spotkanie w sprawie dożynek gminnych odbędzie się w piątek na sali OSP
    w Mikorzynie. W dniu dożynek Msza święta z godziny 11.00 będzie przesunięta na godz. 12.00
  7. Spotkanie młodzieży, która w ubiegłym roku przyjęła sakrament bierzmowania odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy świętej. Młodych zachęcam również do udziału we Mszy.
  8. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę z grupą z Kępna lub innej miejscowości naszej diecezji.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę proszę grupę z Domanina Wsi.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki , gazety dla dzieci. Opiekun.
  11. Zapowiedzi:
    1. Anita Biczysko, panna, rzym.-kat., par. Kępno,
      Adam Tęsiorowski, wdowiec, rzym.-kat., par. Mikorzyn
    2. Błażej Krzak, kawaler, rzym. – kat., par. Mikorzyn
      Agnieszka Anna Łuszczek, panna, rzym. – kat., par. Kraszewice

Intencje mszalne 1 – 7 sierpnia 2022r.

1 sierpnia

Św. Alfonsa Liguoriego

19.00 + Salomea Wawrzyniak – od Vi Róży Matek Żywego Różańca / od rodz. Jaskułów z Czekanowa / od Pawła Wesołego z rodz. oraz Urszuli Małolepszej z rodz.

2 sierpnia

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego,

+ Agnieszka 28r., Michał, Zbigniew, Jerzy Ceglarek
+ Władysław, Bronisława Nogała, Marianna, Stanisław, Stefan Zimoch

+ Ryszard Cieplik – od sąsiada Krzysztofa i Małgorzaty
+ Stefan, Anna Wróbel – od Wacławy Pustkowskiej, Barbary Jurasik, Płachtów, Cieslów, Tadeusza Nowickego, Ireny Markiewicz z rodz.
+ Edward Mencel – od Jana Knopika z rodz. (*IPP)

+ Helena Kliks – od Ryszarda Wróbla z rodz. z Mechnic (*IPP)
+ Marian Czarnecki – od sąsiadów z Osiedla Domanin 1/5
+ Monika Wróbel – od babci Kasi

+ Tadeusz Morzydusza – od Małgorzaty i Sławomira Polak  *IPP

3 sierpnia

7.15 + Anna, Józef Błoch

4 sierpnia

I Czwartek
Św. Jana Marii Vianneya

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
+ Agnieszka, Franciszek Pietrusiak

5 sierpnia
 I Piątek

T 16.30 + Krystyna Kryś – od rodzin: Ogórkiewiczów, Braunów i Marii Kempa, Bryjów, Rzyańskich / od rodziny Pustkowskich, Calików i Przybyłów

19.00  W intencji zmarłych Matek i Ojców Żywego Różańca

6 sierpnia
 I Sobota
Święto Przemienienia Pańskiego

8.00 Msza święta wynagradzająca i Różaniec

15.00 Msza ślubna: Magdalena Stawska – Łukasz Andrzejczak

19.00 + Ryszard Rybczak 3r.

7 sierpnia

XIX Niedziela Zwykła

Za parafian
T 9.30  + Kazimiera, Marian Kukuła