1. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg „Dnia Dobra”. Pomogliśmy w ten sposób uchodźcom przeżyć Święta Wielkanocne. Bóg zapłać za ofiary. Zebraliśmy 2.170 zł, 450 zł przekazaliśmy do centrali Caritas, z parafii Doruchów otrzymaliśmy 2.000 zł. Bóg zapłać za hojność.
  2. Rozpoczyna się dzisiaj Tydzień Biblijny. Niech ten czas pomoże nam ponownie odkryć oraz pogłębić znaczenie Słowa Bożego. Zachęcam do lektury, szczególnie Ewangelii św. Łukasz.
    W tym dniu dziękuję wszystkim, którzy pełnią posługę lektora i kantora w naszej parafii. Jest to bardzo duża grupa. Można tę posługę pełnić również w dni powszednie, bez wcześniejszego wyznaczania.
  3. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze w kościele wg porządku niedzielnego, w kaplicy w Tokarzewie o godz. 12.15 z racji odpustu.
  4. W tym tygodniu przypada:
    • Wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków, w ich intencji będziemy się modlić
      w sobotę podczas Mszy o godz. 17.00
    • I czwartek i I piątek miesiąca (Msza szkolna o godz. 11.55)
    • I sobota: Msza św. wynagradzająca, Różaniec oraz nabożeństwo majowe o godz. 8.00 rano. Objazd chorych od godz. 9.00
  5. Próba dzieci do I Komunii w tym tygodniu: czwartek o 16.00
  6. Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc maj. Msza święta wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty będziemy odprawiali o godz. 18.40
    (w środy po Mszy porannej), w niedziele w łączności z Mszą świętą o godz. 7.30 albo 11.00. Zachęcam do udziału w nabożeństwach przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych.
  7. Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do
    I Komunii Świętej podziękują za dar Eucharystii. Spowiedź dla dzieci w czwartek od 18.00.
  8. Spotkanie dla rodziców dzieci z naszej parafii, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy. Podstawowym i naturalnym miejscem przyjmowania sakramentów jest parafia zamieszkania.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. kolejną grupę z Mechnic proszę w sobotę o 9.00. Dziękuję również za zamontowanie podświetlenia okna witrażowego na głównym wejściem do kościoła, za posprzątanie dekoracji świątecznej w kościele oraz za prace w ogrodzie. Dziękuję za odnowienie krzyża w Mechnicach.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki
    (z modlitewnikiem), gazety dla dzieci. Opiekun. Jest także specjalny numer PK poświęcony społecznikom.
  11. Zapowiedzi:
    1. Izabela Hełka, panna, par. Mikorzyn, rzym. – kat.
       Adrian Szkudlarek, kawaler, par. Zduńska Wola, rzym. – kat.
    2. Monika Mituła, panna, par. Grabów, rzym. – kat.
      Hubert Bacik, kawaler, par. Mikorzyn, rzym. – kat.

Intencje mszalne 2 – 8 maja 2022r.

18.40 Nabożeństwo majowe
+ Stanisław Szczepaniak

Uroczystość NMP Królowej Polski

7.30 + Czesław Jesion 15r. Jan Wieczorek i zm. z rodz.
            Nabożeństwo majowe

11.00 + Kazimierz 10r., Jadwiga, Ludwik, Stanisław, Józef, Maria Żureccy,             Marian, Maria, Kazimierz Kowlczyk, zm. z rodz.

T 12.15 Za parafian

Św. Floriana

7.15 + Władysław Lewandowski – od Reginy Szych z rodz. z Kierzna, od Wiktorii Mielcarek z rodz. z Kierzna, od Wiktorii Poorr z rodz. z Oleśnicy, od rodz. Paluchów z Kierzna

I Czwartek

18.40  Nabożeństwo majowe
+ Stanisław Kupczak 2r.

I Piątek
Święto Św. Filipa
i Jakuba

11.55 Msza szkolna: + ks. Stefan Kałmucki 12 r.

T 16.30 + Czesław Kiczka – od Rosiejków

18.40 Nabożeństwo majowe
W intencji zmarłych Matek i Ojców Żywego Różańca

I Sobota

8.00     Msza św. wynagradzająca

Nabożeństwo majowe i Różaniec

16.00 Msza chrzcielna: Maja, Jesica, roczek Nikola
17.00 W intencji zastępów Straży Pożarnej z naszej parafii: OSP Domanin, OSP, Mechnice, OSP Mikorzyn ,OSP Tokarzew

19.00 + Czesław 29r., Weronika Nawrot i zm. z rodz.

IV Niedziela Wielkanocna

+ Irena Janik – od córki Wiesi z rodz.

T 9.30 + Marianna, Leon, Zenon Firlej, Ewa Zdebel, Hieronim Celegrat

11.00 Za parafian / Rocznica I Komunii Świętej