1. Wszystkim parafianom i gościom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech fakt pustego grobu nie napełnia nas smutkiem, ale rodzi nadzieję prowadzącą do pełni życia ze Zmartwychwstałym Panem. Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować
  i przeżyć święta: Matkom i Ojcom Różańcowym za trud zbierania ofiar na kwiaty do grobu, zespołowi, który przygotował dekorację grobu i „ciemnicy”, wszystkim, którzy pełnili różnorakie posługi podczas liturgii: ministrantom, lektorom, kantorom, panom kościelnym, organistom, szafarzom, asyście procesji oraz tym, którzy pomagali przygotować teren wokół kościoła;
 2. Spotkanie synodalne, podczas którego będziemy mogli się wzajemnie wysłuchać i podzielić doświadczeniem swojej wiary odbędzie się w czwartek. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. Do udziału zapraszam przedstawicieli rady parafialnej, wspólnot i ruchów naszej parafii oraz wszystkich chętnych.
 3. Rejonowe spotkanie młodzieży „Stand Up” odbędzie się w piątek w Ostrzeszowie w parafii św. Jadwigi o godz. 19.30. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 18.45. Zapisy
  u ks. proboszcza.
 4. W dniach 22 – 24 kwietnia odbędzie się w Ostrowie Wlkp. spotkanie formacyjno – warsztatowe „Jak wygrać życie” Więcej informacji na stronie https://wygraczycie.pl/
 5. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne (dzieci przynoszą świece chrzcielne).
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili pod patronatem Caritas ogólnopolski „Dzień dobra”. W naszej parafii przyjmie on postać spotkania polsko – ukraińskiego. Rozpoczniemy o godz. 15.00 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego, a następnie w programie: koncert zespołu GRAMY, występy artystyczne, wspólne muzykowanie oraz spotkanie przy stole wielkanocnym. Przez cały dzień będzie można złożyć ofiary na działalność naszego wolontariatu. Sytuacja z uchodźcami pokazała jak bardzo jest on prężny i skuteczny. Tym bardziej zapraszam do współpracy i komunikowania potrzeb. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i poświęcony czas.
 7. W piątek z racji oktawy nie obowiązuje post.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. kolejną grupę z Mechnic proszę w sobotę o 9.00.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, gazety dla dzieci. Opiekun. Jest także specjalny numer PK poświęcony księżom społecznikom.

 

 

 

19 kwietnia

Wtorek w Oktawie Wielkanocy

 

18.00  W intencjach Nowenny do św. Idziego:
o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego

+ Ryszard Cieplik – od Geni Michałczyk z rodziną
+ Marianna Nawrot – od rodziny Janickich z Doruchowa *IPP
+ Tadeusz Morzydusza – od sąsiadów Cieplików i Joanny Wojtasik *IPP
+ Paweł Krowicki 25r., Andrzej Krowicki, Anna Boślak

+ Kazimiera Cieplik 11r. i zm. rodziców z obydwu stron

+ Mariusz Mikulski – od sąsiadów: Tomalak, Lar, Szewczyk, Stawski, Przybyła, Jeziorny, Kowalczyk, Wronka

+ Stefan Wróbel – od Marka Czemplika z rodz.

+ Irena Łuczak – od rodz. Szumskich

+ Bronisław Gil – od Darka Zimocha z rodz.

+ Marzena Leśniak – od sąsiadki Jadwigi Turek z rodz.

+ Radosław Pastok od Oskara z Paulą

+ Edward Mencel – od sąsiadów: Szumskich, Piotra Świtonia, Mutmanów, Kurpików, Henryki Lewek, Jurka Króla z mamą, Jolanty Kubiak
+ Helena Kliks – od rodz. Najmanów z Kalisza

+ Stanisław Bojszczak – od kuzynki Marii Kowalczyk z mężem z Zalesia, rodziny Berger i Eugeniusza Gajewskiego, rodz. Ciężkich

20 kwietnia

Środa w Oktawie Wielkanocy

7.15 + ks. Bolesław Stefaniak 7r.

21 kwietnia

Czwartek w Oktawie Wielkanocy

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
18.00 
+ Antoni, Maria, Stanisław, Halina, Władysław Piasek, Jadwiga Laryś, Stanisław Szczepaniak

22 kwietnia
Piątek w Oktawie Wielkanocy

18.00 + Józefa Czarnecka

23 kwietnia
Sobota w Oktawie Wielkanocy

17.00 Dz. – bł. w int Kacpra z racji 18 ur. + Iwona Majchrzak 13r.
18.00 + Zbigniew Wróbel 3r. Marianna, Henryk Czekała

24 kwietnia

Niedziela Miłosierdzia Bożego

7.30 + Bogdan 14r., Marianna Brzozowscy, zm. rodzice z obydwu stron
T 9.30 + Antoni, Anna Wróbel

11.00 + Helena 1r., Jan, Piotr Jakubczyk (od: siostry Anieli Dębskiej, chrześnicy Grażyny Rybskiej z rodz., Rodziny Kowalskich i Rybczyńskich z Katowic, rodziny Klimków, Ireny Zawadzkiej, siostrzenicy Uli i Ewy z rodzinami)
15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego