1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 panie z Ukrainy zapraszają na placek. Będzie też można nabyć placek i zabrać do domu. Panie są gotowe pomagać w sprzątaniu i w ogrodzie. Zapotrzebowania proszę zgłaszać w godzinach dyżuru wolontariatu. O godz. 16.00 spotkanie „Wspólnie dla Ukrainy” w Domu Strażaka w Domaninie.
  2. Spotkanie przedstawicieli wiosek naszej parafii dotyczące planowanego na kwiecień „Dnia dobra” odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki po wieczornej Mszy świętej, w kaplicy
    w Tokarzewie przed Mszą, o godz. 15.55; poszczególne grupy zapraszam do prowadzenia rozważań;
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w niedzielę o godz. 15.00; podczas nabożeństwa będzie kazanie pasyjne oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego; po nabożeństwie ostatnia Msza święta. Tematyka kazań pasyjnych będzie związana z synodem, który aktualnie przeżywamy w Kościele;
  5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w piątek, Msze święte w naszej parafii o godz. 10.00, 16.30
    (w Tokarzewie) i 18.00. Tego dnia przypada również 30 rocznica powstania naszej diecezji. Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do tego, aby zjednoczyć się w modlitwie. W naszej parafii uczynimy to na zakończenie Mszy świętej wieczornej.
  6. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu (przynosimy pamiętniki):
    • Poniedziałek, godz. 16.30: Witoldziki i Gzibiarze
    • Czwartek, godz. 16.30: Święta Załoga i Ogrodnicy
  7. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej są zaproszone na nowennę do św. Idziego wg ustalonego porządku.
  8. Kurs przedmałżeński organizuje parafia farna w Ostrzeszowie. Początek 28 marca, natomiast parafia św. Jadwigi 23 marca.
  9. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę, potrwają do wtorku. Poprowadzi je ks. kan. Marcin Papuziński. Zachęcam, aby znaleźć czas na skupienie i duchową odnowę.
  10. Z pierwszym dniem wiosny kończymy sezon grzewczy w kościele.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła. kolejną grupę z Mechnic proszę w sobotę o 9.00
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, gazety dla dzieci. Opiekun.

Intencje mszalne 21 – 27 marca 2022r.

18.00  +  Stanisław Wawrzyniak 2r.

IPP – indywidualna poza parafią

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego,  w int. P. Stanisława z racji 80 urodzin, dzieci przygotowujące się do I Komunii: Aleks, Ksawier, Błażej
+ Ryszard Cieplik – od rodziny Góreckich - Tomczyk
+ Marianna Nawrot – od sąsiadów Cieplików i Jolanty Wojtasik z rodz. z Doruchowa *IPP
+ Tadeusz Morzydusza – od rodzin: Cegiełków i Janickich z Przytocznicy *IPP
+ Anna 29r., Jan Jokiel
+ Bronisława, Władysław Nogała, Stanisław, Marianna, Stefan Zimoch
+ Marianna Rybczyńska – od rodz. Krysików *IPP
+ Jerzy Skwarkowski – - od rodz. Pilarskich i Ślęzaków *IPP
+ Mariusz Mikulski – od Zofii Kosik z rodz.
+ Daniela Wróbel – od Teresy  Grzegorza Kliksów
+ Stefan Wróbel – od Beaty Przygody z synem, Eweliny i Marcina Wróbla z synem z Ostrzeszowa, Emilii i Piotra Panek z synem z Siedlikowa
+ Maciej Lewek – od kuzynostwa z Mikorzyna: Honoraty, Przemka, Eweliny i Radka z rodzinami
+ Józef, Józefa, Wacław Majchrzak, Bronisława Chowańska
+ Adam Stawski – od Wróblewskich i Nowaków

+ Józef, Stefania Ogrodowiak

7.15  W pewnej intencji

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
+ Stefan Kula – od uczniów klasy 7b SP im. Św. Jana Pawła II
w Mikorzynie oraz ich rodziców

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

10.00  + Piotr Goździcki – od sąsiadów Cierpików i Mocków, rodziny Mieszałów z Wrocławia, mieszkańców ul. Dworcowej

T 16.30 + Kazimierz Kwaśnik – od sąsiadów

18.00 + Zofia, Józef, Kazimierz Ceglarek

18.30 Droga Krzyżowa

REKOLEKCJE

16.00 Dz. – bł w int. Józefa z racji imienin i urodzin

18.00 + Krzysztof Zubrzycki 4r.

IV Niedziela Wielkiego Postu
REKOLEKCJE

+ Krystian Sopart
T 9.30 W pewnej intencji
+ Stanisław 4r., Jadwiga, Ludwik, Kazimierz, Józef, Maria Żureccy, Marian, Maria, Kazimierz Kowalczyk i zm. z rodz.
chrzest Jan

Gorzkie Żale