Dzisiaj wymiana tajemnic Żywego Różańca.

1. Dzisiaj 2 niedziela miesiąca, modlimy się w intencji dzieł miłosierdzia w naszej parafii. Po każdej Mszy świętej dyżur wolontariatu charytatywnego w kawiarence. Na stoliku pod chórem są wyłożone deklaracje dla wolontariuszy i formularze zapotrzebowania. Spotkanie wolontariuszy w poniedziałek o 19.00 w kawiarence.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 dzieci z naszego przedszkola przedstawią w kościele jasełka, a następnie Zespół Muzyki Dawnej z Krotoszyna wykona koncert kolęd. Zachęcam wszystkich o udziału.
  3. Wraz z grupami wspólnotowymi działającymi przy naszej parafii, zwracam się z prośbą do sołtysów, kół gospodyń, strażaków o pomoc w zorganizowaniu Noworocznego spotkania parafialnego. Planowany termin to ostatnia niedziela stycznia (30.01). Spotkanie miałoby formę kolędowania! Należałoby więc przygotować i przedstawić życzenia dla całej parafii od swojej wioski w formie kolędowej, oraz przygotować coś na wspólny stół. Liczymy na Waszą pomysłowość!!
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafianom Pustkowia Doruchowskiego. Grupę
    z początku ul. Doruchowskiej proszę o posprzątanie w sobotę o 9.00.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny (z kolejną płytą Pisma Świętego audio), Przewodnik Katolicki, gazety dla dzieci.
  6. W okresie zimowym toalety są czynne tylko w budynku przy kawiarence.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Morzyduszę, Annę Wróbel, Mariannę Rybczyńską. Wieczny odpoczynek…
  8. Informacje dotyczące błogosławieństwa domów relikwiami św. Idziego:
    Podana godzina oznacza rozpoczęcie wspólnej modlitwy we wskazanym miejscu. Proszę o przygotowanie stolika z obrusem oraz świec. Modlitwa potrwa około 10 – 15 minut. Następnie udam się pod domy danej dzielnicy, aby je pobłogosławić relikwiami św. Idziego. Proszę o przysłanie samochodu, jeśli to możliwe, jednego na cały dzień. Proszę nie przygotowywać posiłków. Proszę zachować środki ostrożności, nie wchodzić na jezdnię, ale na pobocza i drogi dojazdowe. W razie deszczu proszę zabrać parasole.Kto ma taką wolę, może złożyć w kościele ofiarę kolędową. Zostanie ona przeznaczona na dokończenie spłaty za ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

10 stycznia 2022, poniedziałek
Godz. 15.30              Mikorzyn – kościół (mieszkańcy ul. Św. Idziego, Strumykowej                                                            i Parkowej, dom nauczyciela, ośrodek zdrowia)
12 stycznia 2022, środa
Godz. 15.00              Mikorzyn – Pustkowie Doruchowskie, Bekalarka, Jadwiżka – kapliczka
                                   koło p. Pustkowskich

15 stycznia 2022, sobota
Godz. 10.30              Mikorzyn Osiedle – figura Serca Pana Jezusa

Intencje mszalne 10 – 16 stycznia 2022r.

10 stycznia

18.00 + Anna Brząkała – od szwagra Wiesława z rodziną, + Stefania, Idzi Zaczyńscy, Seweryna, Czesław Sikora i zm. z rodz.

11 stycznia

IPP – indywidualna poza parafią

za członków Bractwa św. Idziego,

+ Józefa Mikulska – od rodz. Paluchów

+ Ludwik Dobrzyński - od Mariana Małyszki, Szkopków i Zychów (Podzamcze)  (*IPP)

+ Zenon Wolny – od rodziny Piotrowskich (*IPP)

+ Henryk Jokiel – od Olafa Kraus z rodziną
+ Ryszard Cieplik – od rodz. Powolnych z Kępna
+ Marianna Nawrot – od Damiana Kozłowskiego, od Bernadety z rodz.
+ Franciszek Wojtaszek
+ Irena, Kazimierz, Adam Motylewscy

12 stycznia

7.15 + Maria, Franciszek Kałmuccy

13 stycznia

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
+ Józef Braun – od siostry Reginy z Julią z Komorowa, od chrześnicy Zofii; od rodz. Ligęzów z Ostrowa Wlkp.; od pracowników oddziału dziecięcego szpitala w Namysłowie

14 stycznia

18.00 + Roman Urbański, Idzi, Prakseda Knopik

15 stycznia

18.00 + Genowefa Krupa 3r., Władysław Krupa 21r.

16 stycznia

II Niedziela Zwykła

7.30  + Zofia Krupa 10r., Wanda Krupa 9r.

T 9.30 Za parafian

11.00  + Wojciech Chrząstowski – od wnuka Michała z rodz.
(od Bractwa św. Idziego, od rodz. Rachulów, od pracowników firmy FITSTRONG)

14.30   JASEŁKA I KONCERT KOLĘD