1. W minionym roku w naszej parafii:
    • 24 dzieci przyjęło sakrament chrztu św.
    • 21 dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej
    • 48 młodych przyjęło sakrament bierzmowania
    • 7 par zawarło sakrament małżeństwa
    • 21 parafian pożegnaliśmy
  2. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte wg porządku niedzielnego. Na wszystkich Mszach poświęcenie kredy i kadzidła, będzie można je również nabyć u ministrantów po Mszach. Ofiary składane z tego tytułu będą przeznaczone na zorganizowanie wyjazdu dla ministrantów i lektorów.
  3. Dzieciom z klasy 4 przypominam o 1 piątku miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. Msza św. w Tokarzewie o godz. 16.30.
  4. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii diecezjalne spotkanie świąteczne Ruchu Światło – Życie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafianom Pustkowia Doruchowskiego. Drugą grupę z Pustkowia proszę w sobotę o godz. 9.00. Grupa z początku ul. Doruchowskiej za 2 tygodnie (15 stycznia).
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, gazety dla dzieci oraz nowy numer Opiekuna.
  7. W okresie zimowym toalety są czynne tylko w budynku przy kawiarence.
  8. Dziękuję wszystkim za zachowywanie norm sanitarnych podczas nabożeństw świątecznych.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Kwaśnika. Pogrzeb śp. Tadeusza Morzydurzy odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…
  10. Informacje dotyczące błogosławieństwa domów relikwiami św. Idziego:
    Podana godzina oznacza rozpoczęcie wspólnej modlitwy we wskazanym miejscu. Proszę o przygotowanie stolika z obrusem oraz świec. Modlitwa potrwa około 10 – 15 minut. Następnie udam się pod domy danej dzielnicy, aby je pobłogosławić relikwiami św. Idziego. Proszę o przysłanie samochodu, jeśli to możliwe, jednego na cały dzień. Proszę nie przygotowywać posiłków. Proszę zachować środki ostrożności, nie wchodzić na jezdnię, ale na pobocza i drogi dojazdowe. W razie deszczu proszę zabrać parasole.
    Kto ma taką wolę, może złożyć w kościele ofiarę kolędową. Zostanie ona przeznaczona na dokończenie spłaty za ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

2 stycznia 2022, niedziela

Godz. 14.00                        Domanin Osiedle – przy krzyżu
Godz. 14.30                        Domanin Wieś – przy figurze św. Jana Nepomucena

3 stycznia 2022, poniedziałek

Godz. 15.00                        Rudniczysko – przy sklepie

6 stycznia 2022, czwartek

Godz. 14.00                        Mechnice – krzyż koło szkoły
Godz. 15.00                        Mechnice – kapliczka św. Rodziny

8 stycznia 2022, sobota

Godz. 10.30                        Mikorzyn – kapliczka przy ulicy Leśnej (mieszkańcy ul. Leśnej i os. 700 – lecia)

10 stycznia 2022, poniedziałek

Godz. 15.30                        Mikorzyn – kościół (mieszkańcy ul. Św. Idziego, Strumykowej i Parkowej, dom nauczyciela, ośrodek zdrowia)

Intencje mszalne 3 – 9 stycznia 2022r.

3 stycznia

Najświętszego Imienia Jezus

18.00 Msza dziękczynno – błagalna za wstawiennictwem św. Idziego
o łaskę uzdrowienia dla Bartosza, prawidłowy rozwój i Boże Błogosławieństwo w rodzinie

4 stycznia

IPP – indywidualna poza parafią

11.00 pogrzeb + Tadeusz Morzydusza

za członków Bractwa św. Idziego,

Do Matki Najświętszej i św. Idziego o natchnienie Duchem Świętym lekarzy przy operacji Grzegorza i uzdrowienie z nowotworu i wypełnienie woli Bożej

+ Józefa Mikulska – od Marii Mentel z rodz. ze Szklarki Przygodzkiej

+ Ludwik Dobrzyński - od rodziny Tęsiorowskich i Leszczyńskiech z Kierzenka  (*IPP)

+ Franciszek Nowak – od pracowników firmy „Jakub” (*IPP)

+ Zenon Wolny – od rodziców z grupy „Wiewiórek” z Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie (*IPP)

+ Henryk Jokiel – od rodz. Kraus
+ Ryszard Cieplik – od rodz. Mazurkiewiczów
+ Marianna Nawrot – od wnuka Michała z żoną i córeczką, od Marii i Ryszarda Witkowskich

5 stycznia

7.15 + Józef Braun – od rodz. Orzechowskich z Kępna, od rodz. Chudych
i Hadrysiów, od Grzegorza Gebla z rodz. z Namysłowa

6 stycznia

Uroczystość Objawienia Pańskiego
(Trzech Króli)

7.30  + Gertruda Blewąska – od syna Józefa z rodz.

T 9.30 Za parafian

11.00  + Tomasz Tomaszewski 1r., Zbigniew Tomaszewski, Irena Hołoś

7 stycznia

I Piątek

16.30  + Roman Pustkowski – od Ojców Różańcowych (od rodz. Stępniów z Jaźwin, od rodz. Olszowiaków i Tomczyków z Dąbrówki)

18.00 W intencji zmarłych Matek i Ojców Żywego Różańca

8 stycznia

16.00 Liturgia chrzcielna: Aleksandra

18.00 + Henryk Zaczyński 15r., Danuta Zaczyńska

9 stycznia

Niedziela Chrztu Pańskiego

7.30  + Genowefa Steinert – od syna Krzysztofa z żoną, od wnuków
            Olgi i Bartłomieja

T 9.30 Za parafian

11.00  + Andrzej Langner 5r.

15.00   Msza święta:
            Diecezjalne spotkanie świąteczne Ruchu Światło - Życie