1. Rozpoczynamy ostatni tydzień adwentu. Zachęcam tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby zatroszczyć się o przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania.
    W naszej parafii będzie możliwość we wtorek po wieczornej Mszy do 19.30
    i w czwartek od 17 do 18.
  2. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek, po ostatnich roratach ubierzemy choinkę dziecięcą.
  3. Opłatki i świece Caritas będzie można nabywać w kawiarence po każdej Mszy niedzielnej, również w sobotę.
  4. Odwiedziny chorych będą w środę od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii, w biurze, albo telefonicznie.
  5. W wigilię Msza święta o godz. 8.00 rano – ostatnia adwentowa. Wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Postarajmy się o to, aby miała ona charakter religijny: wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Pisma Świętego (Łk 2, 1 – 20), śpiew kolęd, modlitwa za zmarłych.
  6. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką: o godz. 22.00 w Tokarzewie
    i o północy w kościele. W I Święto dwie Msze będą w kościele: o 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy w Tokarzewie.
  7. W tym roku II dzień świat zbiega się z Niedzielą Świętej Rodziny. Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 a po niej wspólne śpiewanie kolęd i spotkanie z dziećmi przy żłóbku. Podczas wszystkich Mszy będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego proszę, aby małżonkowie przyszli razem na Msze.
  8. Odwiedziny duszpasterskie w tradycyjnej formie nie odbędą się. Podobnie jak
    w zeszłym roku pobłogosławię wszystkie domy relikwiami św. Idziego, ale w sposób bardziej zorganizowany, tak, aby parafianie mogli w tym uczestniczyć. Szczegóły będą podane za tydzień. Wyjątek stanowi poświęcenie nowych domów oraz modlitwa
    w domach dzieci, które przygotowują się do I Komunii.
  9. Dziękuję za dostarczenie i ustawienie choinek w kościele i w kaplicy w Tokarzewie. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafianom z osiedla za cmentarzem. O posprzątanie przed świętami proszę mieszkańców Bekalarki (w czwartek o godz. 9.00).
  10. Kwesta na ogrzewanie jest jednorazowa, a nie miesięczna.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki oraz gazety dla dzieci, nowy numer Opiekuna.
  12. W okresie zimowym toalety są czynne tylko w budynku przy kawiarence.
  13. Bardzo proszę o zachowywanie wszelkich norm sanitarnych, dystansu, noszenia maseczek, dezynfekcji rąk. Od 15 grudnia w naszym kościele mogą przebywać 302 niezaszczepione osoby.

Intencje mszalne 20 – 26 grudnia 2021r.

20 grudnia

18.00 + Maria 29r., Ignacy Ilscy, zm. rodzeństwo

21 grudnia

IPP – indywidualna poza parafią

za członków Bractwa św. Idziego
o szczęśliwą i udaną operację, powrót do pełni sił i zdrowia, potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże dla Anny
o zdrowie dla Jolanty, dla Jana, dla Grzegorza

+ Józefa Mikulska – od Zofii Kosik z rodz.

+ Ludwik Dobrzyński - od sołtysów gminy Kępno (*IPP)

+ Franciszek Nowak – od Kazimiery Sawickiej ze Szklarki Mielęckiej z Wiolettą i Krzysztofem z rodz. (*IPP)

+ Bonifacy Nowicki – od Stefana Wróbla, Marii Szczepaniak, Idziego Szczepaniaka z rodz., Stainertów, Pustkowskich, Frasów, Joklów (*IPP)

+ Zenon Wolny – od Andrzeja Śniadek z rodz. z Książenic (*IPP)

+ Henryk Jokiel – od pracowników DH „Rolnik” stoisko spożywcze
+ Ryszard Cieplik – od rodz. Gonera z Galewic

22 grudnia

7.15 Za parafian

23 grudnia

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź

18.00 + Wiktoria, Franciszek, Piotr Jakubczyk, Józef 19r., Irena, Lidia,             Marek             Makowscy

24 grudnia

Wigilia Bożego Narodzenia

8.00  W pewnej intencji

25 grudnia

Uroczystość Bożego Narodzenia

Tokarzew
22.00 + Jarosław, Leon Cieśla i zm. z rodz.

24.00 Za parafian

W kościele!
9.30 + Adam Kozan – od syna Karola, od córki Klaudii

11.00  + Agata Krzywiźniak