1. Zmarł Biskup Senior Edward Janiak. Informacja o pogrzebie tutaj.
  2. Dziś jest obchodzony w Kościele Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy ze względu na wyznawaną wiarę zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów.
  3. Wraz z Bractwem św. Idziego zapraszam wszystkich zaangażowanych w przyjęcie pielgrzymów podczas uroczystości odpustowych (od Ogrodów po główny odpust) na spotkanie 26 września, w niedzielę, godz.15 do parafialnej kawiarenki. Podsumujemy najważniejsze dla naszej parafii wydarzenie.
  4. We wtorek rozpoczniemy nowennę przed uroczystym zawierzeniem Narodu i Kościoła
    w Polsce i Świętemu Józefowi
    . Będziemy ją odmawiali codziennie w łączności z Mszą świętą lub nabożeństwem różańcowym, do 6 października włącznie. Tekst jest również wydrukowany w aktualnym numerze Opiekuna. Matki i Ojców Różańcowych
    i wszystkich chętnych, zachęcam do wyjazdu do Sanktuarium św. Józefa na rekolekcje narodowe w dniu 4 października, wyjazd o godz. 9.00. Msza św. o godz. 13.30, w której będziemy uczestniczyli, będzie transmitowana przez TV TRWAM. Zapisy w biurze lub zakrystii. List Biskupa Kaliskiego tutaj.
  5. Pielgrzymka dzieci z klasy 5 na Jasną Górę będzie 27 września, wyjazd o godz. 6.00 spod szkoły.
  6. W środę, w święto świętych archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela, przypada naszej parafii całodzienny dyżur przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja rozpocznie się po porannej Mszy świętej o godz. 7.15 i potrwa do wieczornej Mszy o godz. 19.00. Zachęcam wszystkich do chwili adoracji.
  7. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Msza święta wieczorna będzie odprawiana
    o godz. 18.00 w dni powszednie i soboty (oprócz środy). Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, w środy po Mszy porannej, a w niedzielę proszę odmówić w rodzinach, lub po Koronce, jeśli będzie grupa, która będzie prowadzić modlitwę.
  8. Poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej będzie w czwartek 30 września podczas wieczornej Mszy świętej (godz. 19.00).
  9. W pierwszy piątek miesiąca Msza w Tokarzewie o godz. 16.00 (wyjątkowo).
  10. W pierwszą sobotę Msza święta wynagradzająca i Różaniec rano o godz. 8.00. Objazd chorych od godz. 9.00 (nie będzie różańca wieczorem).
  11. W pierwszą niedzielę miesiąca Msza w intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną św. Idziego oraz w intencji dzieci będzie odprawiona o godz. 11.00
  12. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy pomogli wynieść ławki oraz przygotować kościół do prac remontowych. Prace postępują. Zdjęcia na stornie.
  13. Dziękuję za posprzątanie kaplicy, kolejną grupę z ul. Leśnej proszę w sobotę o godz. 9.00.
  14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki
    (z modlitewnikiem), Opiekun oraz kalendarze diecezjalne na rok 2022.

Intencje mszalne 27 września – 3 października 2021r.

Św. Wincentego
a Paulo

19.00   1) + Maria, Antoni, Halina, Stanisław, Władysław Piasek, Jadwiga             Laryś, Stanisław Szczepaniak

Św. Wacława

za członków Bractwa św. Idziego,

+ Jan, Helena Jakubczyk – od mieszkańców osiedla 700 – lecia: Maciejewskich, Wojciechowskich, Soleckich, Waldemara Wróbla, Rybak, Krupińskich, Kubiaczyków

+ Józefa Mikulska – od koleżanek z Ostrzeszowa: Geni Gomółka, Krysi Bąk, Urszuli Biegalskiej, Krystyny Barczyńskiej – Śródka z Pawłem Górką

+ Ludwik Dobrzyński – od Bartosiewiczów, Wróblów, Mielcarka., Gruszków, Wodników
+ Leokadia Lewandowscy – od rodz. Skwarkowskich

Święto Świętych Archaniołów

7.15 Za parafian

Całodzienna Adoracja

19.00 + Marianna Wojtasik 13 r. zm. dziadków Mądrych i Wojtasików

Św. Hieronima

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź

19.00 + Jan Lasota – od rodz. Kubiaczyków

Św. Teresy

T 16.00 !! + Klara, Franciszek Jokiel, Zofia, Franciszek Nowiccy, Natalia Jokiel

17.30   Nabożeństwo Różańcowe
18.00  W intencji Matek i Ojców Żywego Różańca

Ołtarz polowy

8.00 Msza  święta wynagradzająca
            Nabożeństwo Różańcowe

18.00 + Marianna, Franciszek Szczepaniak, Maria Stróżyńska

XXVII Niedziela Zwykła

Ołtarz polowy

7.30   + Idzi Szczepaniak 2r.

T 9.30  + Michalina, Józef, Idzi Steinert, zm. z rodz. Rosów, Skrobaczów, Steinertów

11.00  W intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną
św. Idziego oraz w intencji dzieci
roczek Paulina