1. Dziękuję za przygotowanie wieńcy dożynkowych na nasze parafialne dziękczynienie za plony.
  2. „Ogrodami Świętego Idziego” w sobotę rozpoczniemy nasze wydarzenia odpustowe.
    O godz. 18.00 wystąpi zespół „Emmanuel” z Wieruszowa, a potem „Siewcy Lednicy”. Po części koncertowej będzie Msza święta, a po niej uroczyste odsłonięcie figury Świętego Idziego, zapalenie paschału Świętego Idziego i wystawienie relikwii. Proszę przynieść świece.
  3. W niedzielę rozpoczynają się rekolekcje, które poprowadzi ks. dr hab. Cezary Korzec – wykładowca biblistyki na Uniwersytecie Szczecińskim. W niedzielę o godz. 16.30
    w kawiarence będzie spotkanie poświęcone kulturze hebrajskiej, a w ogrodzie wystawa kilku zdjęć z Ziemi Świętej. Rekolekcje potrwają do środy, 1 września. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  4. Kto jeszcze może przyjść w tym tygodniu, to proszę o pomoc w pracach porządkowych wokół kościoła. Trzeba jeszcze pokosić trawę. Młodzież i wolontariuszy proszę o pomoc w ustawianiu ławek w piątek o godz. 17.00. Bardzo proszę o udekorowanie domów na czas uroczystości odpustowych.
  5. Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej przypada w czwartek. Msze święte o godz. 10.00 i 19.00.
  6. 30 sierpnia w godzinach wieczornych będą w Kaliszu symbole ŚDM (tylko kilka godzin). Wyjazd dla młodzieży o godz. 21.00. Zapisy u ks. proboszcza.
  7. Wspólnie z radą parafialną ustaliliśmy, że będziemy w naszym kościele instalowali ogrzewanie (podłogowe, gazowe). W związku z tym w okresie od 20 września przez około miesiąc będziemy korzystali z kaplicy zimowej lub ołtarza polowego.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła, następną grupę z ulicy Strumykowej proszę
    w sobotę o godz. 9.00. Dziękuję za ofiarowanie nowego odkurzacza do sprzątania kościoła.
  9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem), Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Intencje mszalne 23 – 29 sierpnia 2021r.

23 sierpnia

Św. Róży z Limy

19.00   1) + Anna, Józef Błoch, Franciszek, Pelagia Błoch
            2) + Agnieszka Pietrusiak – od córki Genowefy z mężem, córki             Elżbiety z mężem, syna Mariana z żoną

24 sierpnia

Św. Bartłomieja

*IPP – indywidualna poza parafią

za członków Bractwa św. Idziego,

+ Leon 38r., Maria, Kazimierz, Marian, Leon, Maria, Józef, Irena, Lidia, Marek z rodz. Makowskich
+ Marianna, Ignacy Niełacni
+ Krystyna Zuwała, Piotr Jakubczyk

+ Danuta Kanclerz – od Andrzeja i Krzysztofa Hoja z rodzinami, Marii Helman z dziećmi  (IPP)

+ Krystyna Kryś – od Edka Łabudy z Mikorzyna, Bronisławy Hoińskiej, Marii Grzelak, Andrzeja Kempy, Wiesława Góreckiego, Joklów i Frasiów (IPP)

+ Jan, Helena Jakubczyk – od rodz.: Szmatów, Mazurkiewiczów, Dukiewiczów, Gruchockich

+ Marianna Podstawa – Dylong – od Gruszków i Drapiewskich z Mechnic

+ Stefan Lenek – od Jolanty i Henryka Kowalczyk

+ Józefa Mikulska – od siostrzeńca Tomka z żoną i dziećmi z Turowa
+ Genowefa Pelińska – od Stanisława Malak z rodziną

+ Ludwik Dobrzyński – od Ewy Tęsiorowskiej z rodz.

25 sierpnia

7.15 Za parafian

26 sierpnia

Uroczystość NMP Częstochowskiej

10.00 + Ryszard Rybczak – od Henia Jakubczyka z rodz. / od Jana i Piotra             Soplów z rodzinami

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź

19.00 + Edward 10r., Danuta Kanclerz – od córki Karoliny z mężem
            i dziećmi, + Jadwiga, Józef Dobrzyńscy

27 sierpnia

Św. Moniki

18.00 + Stanisław Szczepaniak, Maria, Antoni, Stanisław Halina,             Władysław Piasek, Jadwiga Laryś

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź

19.00  + Janina Krzywoszyńska – od Zenka i Eli Piaseckich,
            Pawła i Beni Hełków

28 sierpnia

Św. Augustyna

OGRODY ŚW. IDZIEGO

18.00 KONCERT         EMMANUEL

SIEWCY LEDNICY

20.00 Msza święta Za parafian / procesja światła

29 sierpnia

XXII Niedziela Zwykła

REKOLEKCJE

7.30   + Józef Stawski – od Lidki Kemskiej z rodz. / od rodz. Frontczaków

T 9.30  + Marianna, Mieczysław Ogórkiewicz i zm. z rodz.

11.00  + Idzi Szmata, Katarzyna, Wacław Potyrała, zm. rodzice
            i rodzeństwo