1. Z inicjatywy Ojca Świętego papieża Franciszka dzisiejsza niedziela w kościele jest obchodzona jako dzień modlitwy za babcie i dziadków oraz osoby starsze. Podczas wszystkich Mszy będziemy odmawiać modlitwę na ten dzień przeznaczoną. Można też uzyskać odpust zupełny za odwiedziny dziadków i osób samotnych.
  2. Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP modlimy się dzisiaj za wszystkich poszkodowanych
    w wyniku nawałnic, które w ostatnim czasie nawiedziły nasz kraj i inne regiony Europy.
  3. W tym tygodniu przypada 5. rocznica ŚDM w Krakowie i wizyty papieża Franciszka
    w naszej Ojczyźnie. Zapraszam całą młodzież naszej parafii na spotkanie i Mszę świętą w sobotę 31 lipca. Początek o godz. 20.30, zakończenie około 23.00 Szczególnie zapraszam młodzież, która
    w czerwcu przyjęła sakrament bierzmowania. Będzie to forma wspólnego dziękczynienia. Rodziców, którzy chcieliby pomóc przygotować spotkanie, zapraszam do współpracy.
  4. W przyszłą niedzielę 1 sierpnia:
    1. rocznica powstania warszawskiego;
    2. Msza święta o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji małżeństw proszących o potomstwo za wstawiennictwem św. Idziego oraz w intencji dzieci;
    3. Poświęcenie pojazdów po wszystkich Mszach (również w sobotę wieczorem); ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wsparcie dla misjonarzy (miva.pl); dzieci, które otrzymały rowery (hulajnogi) z racji I Komunii Świętej w tym lub ubiegłym roku zapraszam na Mszę na godz. 11.00;
    4. Ofiary składane podczas Mszy świętych będą przeznaczone na drewnianą figurkę św. Idziego, która zostanie poświęcona podczas odpustu, a od roku 2022 będzie odwiedzała nasze domy jako przygotowanie do 25 – lecia sanktuarium;
  5. Rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia abstynencji w intencji osób uzależnionych.
  6. Stowarzyszenie Bractwo św. Idziego pozyskało dotację w kwocie 40tys.zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację projektu „Aktywni seniorzy dzielą się dobrem”, w ramach rządowego programu „Aktywni+”. Adresatami projektu są seniorzy tj. osoby w wieku 60+. W ramach projektu, który trwał będzie do grudnia br. Zadania projektowe obejmują obszary: kultura, sport i turystyka, edukacja, wolontariat (powołanie Parafialnego Wolontariatu Senioralnego). Działania, w większości, skierowane są do seniorów, ale będą i takie działania w których mogą uczestniczyć inni mieszkańcy naszej parafii np. koncerty, rajdy rowerowe.  Grupa aktywnych seniorów z każdej wioski naszej parafii  będzie organizować wydarzenia projektowe. Nabór trwa do końca lipca, działania rozpoczną się od sierpnia. Prosimy zainteresowanych seniorów (ilość osób ograniczona) o zapisywanie się do udziału w projekcie u liderów w swojej wiosce, lub w kawiarence podczas jej działania.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła, następną grupę nr 9 z Osiedla proszę w sobotę, godz. 9.00.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  9. Zapowiedzi przedślubne:
    Szymon Kosik, rzym.-kat., kawaler, par. Mikorzyn
    Karolina Konarska, rzym.-kat., panna, par. Mikorzyn

Intencje mszalne 26 lipca – 1 sierpnia 2021r.

26 lipca
św. Anny i Joachima

18.30 + Andrzej Krzemiński – od Edwarda Mencla z rodz. / od Łukasza Szmaty z rodz.

19.00   +  Józef Stawski – od Marii Zimoch z mężem / od Adama i Grzegorza Zimoch z rodzinami

27 lipca

*IPP – indywidualna poza parafią

za członków Bractwa św. Idziego,

+ Gertruda Wodnik – od sąsiadów: Majchrzaków, Czechlowskich, Michałczyków, Dobrzyńskich

+ Jan Rybczyński – od Danki i Andrzeja Miś z rodziną (IPP)

+ Danuta Kanclerz – od Alicji Zimoch z rodziną (IPP)

+ Krystyna Kryś – od Marii i Franciszka Nowickich, Jana i Grażyny Jurasik, Jolanty i Jerzego Koziców z rodzinami (IPP)

+ Jan, Helena Jakubczyk – od rodz. Skibów, Stanisława Majchrzaka z żoną, Stochmiałów

+ Jadwiga Fiszer – od sąsiadów z Domanina Osiedle 2/4

+ Wiesława Mielcarek – od koleżanek Krysi i Beni

+ Marianna Podstawa – Dylong – od Krystyny i Czesława Grendów z Ostrzeszowa

+ Marek Geppert – od Wincentego Mazura, Grzelaków, Barbary Jurasik, Frasów z rodzinami

+ Andrzej Wysota – od rodziny: Berger i Eugeniusza Gajewskiego, Eliasza Olech z rodz., rodziny Lar, Zenona Zadki z rodz., kolegi Piotra Kozłowskiego, kolegi Włodzimierza Szymkowiaka

+ Józefa Mikulska – od siostrzenicy Natalii z mężem i synem z Ostrzeszowa

+ Anna, Stanisław, Halina, Czesław, Stanisław Stempin, Anna, Zdzisław Kampa, Łucja, Mieczysław, Wronka, Beata Krawczyk, Zofia, Wanda, Genowefa, Władysław Krupa

+ Aleksandra Łobadzińska – od Reginy Ilskiej z rodz., od Ireny Szczot z rodz.

28 lipca

7.15 W pewnej intencji

29 lipca

Św. Marii, Marty
i Łazarza

18.00 + Ryszard Rybczak –od rodz. Bandów, Jadwigi Kunc z Krzysztofem, Barbary i Jarosława Kunc / od Łukasza i Ewy Łuczak z rrodz.

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź

19.00 + Wacław 34 r. Eugeniusz 12, Jan Pelińscy, Teresa Wróbel, Maria Szwach i zm. z rodz.

( w Łodzi: + Genowefa Fras – od Ilony Rybak z rodz., Joli Kubiak z bratem Ryszardem)

30 lipca

Św. Piotra Chryzologa

18.00 + Szczepan Antosiak – od córki Iwony z mężem

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź

19.00 + Janina Łosowska – od Anny Nikodem oraz Ryszarda i Grażyny z rodz.

31 lipca

Św. Ignacego Loyoli

( w Łodzi: + Genowefa Fras – od Barbary Rogowskiej, Jerzego Kowalińskiego z rodz., Mirki Kowalińskiej)

16.00 Msza chrzcielna

19.00 + Krzysztof Zubrzycki – z racji imienin

20.30 V rocznica ŚDM w Krakowie

1 sierpnia

XVIII Niedziela Zwykła

7.30   + Stanisława, Antoni Woźniakowie i zm. z rodz.
( w Łodzi: + Genowefa Fras – od rodz. Napierałów i Wrzalskich)

T 9.30  + Kazimiera, Marian Kukuła

11.00  W intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną św. Idziego (Aleksandra – Marcin, Teresa - Jan)

15.00  Koronka do Miłosierdzia Bożego