1. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie Oktawy Bożego Ciała. Widok kwiatków wokół kościoła jest znakiem, że Kościół jest w tym miejscu żywy, że Chrystus ma do kogo wyjść na spotkanie. To był piękny czas i na pewno wyda owoce w naszym życiu osobistym i wspólnotowym. Jesienią, po odpuście, będą odnawiane feretrony.
  2. Gościmy dzisiaj w parafii kleryków, którzy przygotowują się do posługi kapłańskiej. Dziękujemy za ich świadectwo. Ofiary zbierane podczas Mszy są przeznaczone na dzieło powołań w naszej diecezji, w tym na utrzymanie kleryków, którzy odbywają formację w seminarium w Poznaniu.
  3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 15.00 odprawimy Różaniec Fatimski.
  4. Biskup Kaliski J. E. Damian Bryl udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii w czwartek podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Z racji obowiązujących limitów w uroczystości będą mogli uczestniczyć jedynie rodzice kandydatów. Pozostałych proszę o pozostanie na zewnątrz. Wszystkich proszę o modlitwę za naszą młodzież.
    1. Próba w poniedziałek o godz. 16.30 (obecność obowiązkowa)
    2. Nabożeństwo pokutne we wtorek o godz. 16.30
    3. Prace porządkowe w środę od godz. 16.30 (wszystkie grupy); proszę, aby każdej grupie towarzyszył przynajmniej jeden rodzic;
      Dziękuję Rodzicom kandydatów za ofiarowanie stolika do prezbiterium
      i dofinansowanie odnowienia lichtarzy.
  5. Zachęcam do udziału w festiwalu „Tratwa”, który odbędzie się 19 czerwca 2021 roku w Pleszewie. Zapisy na warsztaty poprzez stronę internetową jestemnatratwie.pl Można się jeszcze zapisywać na autobus; wyjazd w sobotę o godz. 7.30 z parkingu, powrót około godz. 22.00.
  6. Dziękuję za ofiary złożone w ramach kwesty wielkopostnej w wysokości 29.950 zł. Rada parafialna jest informowana o jej przeznaczeniu. Ta kwota pozwoli nam na większe prace przy moderacji zieleni na cmentarzu.
  7. Wyjątkowo Msza święta w poniedziałek będzie odprawiona o godz. 18.00 a nie 19.00.
  8. Od przyszłej niedzieli planujemy wznowić działalność naszego miejsca spotkań.
  9. Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefę Mikulską z Rudniczyska. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…
  10. Zapowiedzi przedślubne:
    Marcin Łopata, kawaler, par. Siedlików
    Weronika Kosik, panna, par. Mikorzyn

Intencje mszalne 14 – 20 czerwca 2021r.

Bł. bpa Michała Kozala

18.00 + Halina, Wojciech, Zofia, Bolesław, Jadwiga Chrząstowscy, Stefania, Stefan, Antoni, Marian Cekiera

18.30 + Genowefa Steinert 1r.

za członków Bractwa św. Idziego,

+ Tomasz Tomaszewski – od sąsiadów Morzyduszów i Nowaków

+ Tadeusz 10r., Maria Piotrowscy, Genowefa, Leon Dębscy
+ Danuta Kanclerz – od szwagierek Czesławy i Stanisławy

+ Krystyna Kryś – od Stanisławy Kryś z Jedlicza, Wiesławy i Krzysztofa Sochów z Jedlicza, Marzeny i Marcina Gościmińskich z Rzeszowa, Jana Krysia z rodz.,

+ Józefa Czarnecka – od sąsiadów z Domanina osiedle ¾

+ Jan Rybczyński – od sąsiadów: Rybyczyńskcih, Duchników, Nikodemów, Nawrotów i Pelińskich

+ Wacław Janik 10r.

+ Genowefa Fras – od sąsiadów 2/3

+ Helena, Jan Jakubczyk – od Kasi i Andrzeja Parzybót
+ Beata Krawczyk – od wujka Bronka Krupy i kuzynów: Stanisława, Henryka i Czesława z rodzinami, od kuzynki Anny  z mężem i kuzyna Bogusia z Wrocławia

+ Wiesława Mielcarek – od kuzyna Kazia z rodz. i rodziny Adamusiaków

7.15 + Jan, Helena Jakubczyk – od córki Bożeny

Św. Brata Alberta

18.00 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Damiana Bryla z udzieleniem sakramentu bierzmowania

18.00 + Danuta Zaczyńska 19r., Henryk Zaczyński
18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź

19.00 + Franciszek Stachura 9r., Leszek Stachura

15.00 Msza ślubna: Marlena Nowak – Jakub Klimpel

16.00 Liturgia chrzcielna: Fabian, Antoni

19.00 + Zofia Czechlowska 3r., Marianna, Piotr Dobrzyńscy

XII Niedziela Zwykła

7.30     + Władysława Płuciennik, Pelagia, Piotr, Feliks, Genowefa             Duchnik

T 9.30  + Wiktoria Matuszek, Anna Sapatowska, Józefa Majerka,
            Marian Turek

11.00  + Adam Świtoń 5r., zm. z rodz.

15.00  Koronka do Miłosierdzia Bożego
            + Jan Banaś – od chrześniaczki Doroty z mężem i teściową,
            od Dawida z żoną i dziećmi, od Jakuba z żoną i dziećmi