1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitwy o Powołania. Prośmy Pana, aby nie zabrakło pasterzy według Serca Pana Jezusa, którzy gorliwie będą służyć Chrystusowi.
  2. Próba dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się w czwartek o godz. 16.30.
  3. Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie 29 kwietnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów obozu koncentracyjnego
    w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za  przyczyną św. Józefa Kaliskiego.
  4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj. Msza święta wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty będziemy odprawiali o godz. 18.40, w niedziele w łączności z Mszą świętą o godz. 15.00. Zachęcam również do udziału w nabożeństwach przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych.
  5. 1 maja zbiega się I sobota miesiąca i wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msza święta wynagradzająca i Różaniec o godz. 8.00 rano. Objazd chorych od godz. 9.00.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Msza święta o godz. 11.00 będzie odprawiona
    w intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną św. Idziego oraz w intencji dzieci. Po Mszy katecheza.
  7. W przyszły poniedziałek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Tokarzewa, gdzie z racji odpustu Msza będzie o godz. 12.15. Sumę odprawi J. E. Ks. Bp Łukasz Buzun.
  8. Pierwsza część świeczników z ołtarza głównego została wysłana do renowacji. Odnowienie zostanie w znacznej części sfinansowane przez rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Została również zamówiona rzeźba – figurka św. Idziego, która będzie odwiedzała nasze domy w latach 2022 i 2023. Zostanie poświęcona podczas odpustu.
  9. Kwiaty i rośliny z naszego ogrodu można obserwować poprzez konto na Instagramie. Tutaj.
  10. Gazety: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, i dodatki o św. Józefie, Opiekun.
  11. Dziękuję za posprzątanie świątyni. kolejną grupę z ul. Dworcowej proszę w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Krystynę Kryś oraz śp. Jana Jakubczyka. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne 26 kwietnia – 3 maja 2021r.

18.00  + Genowefa, Władysław Krupa, Franciszek, Joanna Jańscy

18.00  W intencjach Nowenny do św. Idziego: o ustanie pandemii,
za członków Bractwa św. Idziego, o zdrowie dla Bartka, o zdrowie dla Krystyny, o zdrowie dla Wiktorii; o zdrowie dla Joanny i Piotra;

O zdrowie i szczęśliwy przebieg operacji dla Kacpra Lipińskiego;

+ Tomasz Tomaszewski – od Ewy Tęsiorowskiej z rodziną;

+ Roman Pustkowski – od sąsiadów: Szczepana Brana, Stanisława Wróbla, Stefana Wróbla, Henia Janusa, Andrzeja Hebisza z rodzinami 4/5;

+ Danuta Kanclerz – od Marii i Zenona Warkoczów

+ Maria Lewek – od szwagierek Heni i Danusi

+ Stefania Ogrodowiak 3r.

7.15 + Jan Lasota – od Stefanii i Czesława Duchników, Szymona Kończaka, Jarosława Duchnika, Rafała Szczepaniaka z rodzinami

Św. Katarzyny
 ze Sieny

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 + Czesław, Jadwiga, Marian Moczko i zm. z rodz.

18.00 + Bogdan 14 r., Marianna Brzozowscy i zm. z rodz. z obydwu stron

I Sobota

Św. Józefa Robotnika

8.00 W intencji Matek i Ojców Żywego Różańca

Różaniec

16.00 Msza dz. – bł. Antoni 1r.
17.00 Msza dz. – bł. 6 r. śl. Bogusława – Dariusz,

18.40 Nabożeństwo majowe

19.00 + Stanisław Szczepaniak, Franciszek i Helena Szczepaniak

V Niedziela Wielkanocna

7.30 + Kazimierz 9r., Jadwiga, Ludwik, Stanisław, Maria, Józef Żureccy, Marian, Maria, Kazimierz Kowalczyk, zm. z rodz.

T 9.30 + Irena Jasińska – od wnuka Sebastiana z rodz., wnuka Andrzeja z rodz., wnuka Karola z rodz., wnuka Błażeja z rodz. prawnuka Adriana z Weroniką

11.00   W intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną
             św. Idziego oraz w intencji dzieci.

15.00  Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe
            + Sylwester Sobczyk – od brata Stanisława z rodz.

Uroczystość NMP Królowej Polski

7.30 + Czesław Jesion 14r.

11.00   + Stanisław Kupczak 1r.

T 12.15 Za parafian

15.00  Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe