1. Niedziela Miłosierdzia Bożego to wielki dar dla nas. Przez św. Faustynę, Apostołkę Bożego Miłosierdzia, Bóg ponownie ukazuje nam swoje serce. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, który pomaga nam zweryfikować nasze chrześcijaństwo w codzienności. Przypominam, że Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie w dni powszednie przed Mszą świętą (poniedziałek – piątek), a w niedzielę o godzinie 15.00. Zachęcam do lektury „Dzienniczka”.
  2. We wtorek przypada 13. Dzień miesiąca. Różaniec Fatimski o 17.30.
  3. Kandydatów do bierzmowania proszę o składanie pamiętników w zakrystii. Ksiądz Biskup wyznaczył termin bierzmowania na 17 czerwca (godz. 18.00).
  4. Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej zapraszam na Mszę świętą i spotkanie w przyszły poniedziałek 19 kwietnia (godz. 18.00).
  5. Z powodu przedłużenia obostrzeń planowane na za tydzień Dziękczynienie za Dar Eucharystii dla dzieci z klasy 4 nie może się odbyć. Nowy termin zostanie ustalony.
  6. Gazety: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, i dodatki o św. Józefie, Opiekun.
  7. O posprzątanie kościoła proszę kolejną grupę z ul. Dworcowej w sobotę 17 kwietnia o godz. 9.00.
  8. Technikum im. św. Józefa w Kaliszu zaprasza na tydzień otwarty. Więcej informacji tutaj.
  9. 18 kwietnia w internetowym kinie Rafael odbędzie się premiera filmu "Wyrok na niewinnych". To film o wyroku sądu, w wyniku którego zginęło już 62 dzieci. Więcej informacji tutaj.

Intencje mszalne 12 – 18 kwietnia 2021r.

17.30   1) + Idzi Szczepaniak – od chrześniaka Marcina Kemskiego (poza             par. od kolegi Krzemińskiego)
            2) + Ryszard Rybczak – od rodziny Adamusiak, Kamola
            z Doruchowa, Kubiak z Ostrzeszowa (poza par. od kolegów z pracy             z „Brygady Pluvia”

18.00   1) + Zofia, Jan Szymczak
            2) + Stanisław Kupczak – od wnuków Pawła i Piotra z rodziną oraz             wnuczki Agnieszki z rodziną

17.30 Różaniec Fatimski

18.00  W intencjach Nowenny do św. Idziego: o ustanie pandemii,
za członków Bractwa św. Idziego, o zdrowie dla Bartka, o zdrowie dla Krystyny, o zdrowie dla Wiktorii, o zdrowie dla Marka;

+ Tomasz Tomaszewski – od rodzin z osiedla 700 – lecia: Maciejewskich, Krupińskich, Soleckich, Wojciechowskich, Famułów ½;

+ Zygfryd Weszka, Franciszek i Anna Burzała, Grażyna okoń, Zdzisław Michalczyk, Agnieszka, Józef Pietrusiak, Roman, Teresa Kula;

+ Roman Pustkowski – od sąsiadów Bryjów, Krowickich, Steinertów, Płachtów, Koziców 2/5;

+ Marian Osiecki – od Zbigniewa Garbińskiego z żoną, Stanisława Garbińskiego z żoną i dziećmi, od rodz. Matyjaków;

+ Zofia Owczarek – od Marianny Weszka, Aldony Cieslińskiej z rodz., Patrycji Krzywiźniak z rodz. Izabeli Kula z rodz.

7.15 + Ks. Bolesław Stefaniak 6r.

17.00 + Leokadia Lewandowska – od wnuczki Karoliny z Pawłem

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 + Małgorzata Wolna – od Renaty i Piotra Wolnych z córkami

18.00 + Wojciech Dukiewicz – od Hani i Karola Nowaków z dziećmi (poza             par. od rodz. Wabniców z mamą)

16.00 Liturgia chrzcielna: Marcelina; Maria

18.00 + Teresa 6r., Jan 4r., Gruszka

III Niedziela Wielkanocna

7.30 + Agnieszka Pietrusiak 1r., Józef, Henryk Pietrusiak, Zdzisław,             Bronisław Michalczyk

T 9.30 + Ludwik, Bolesław 15r., Janina Mazur, Cecylia, Józef Trzeciak i zm.      z rodz.

11.00   Za parafian

15.00  Koronka do Miłosierdzia Bożego