1. Bp Damian Bryl w czwartek kanonicznie rozpoczął posługę biskupa diecezjalnego. Módlmy się za naszego nowego pasterza.
  2. Przed nami kolejny Wielki Post. To ponowna szansa dla nas, żeby odkryć piękno wiary
    i spotkać Zmartwychwstałego Pana. Zachęcam do podjęcia drogi sprawdzonej w Kościele: postu, modlitwy i jałmużny. Każda wstrzemięźliwość ofiarowana w intencji osoby lub rozwiązania problemu ma sens. Może mniej Internetu, telewizji, a więcej ciszy i modlitwy.
    1. W Środę Popielcową Msze święte w naszej parafii: w kościele o godz. 10.00, 18.00, 19.15, w kaplicy w Tokarzewie o 16.30; tego dnia obowiązuje post ścisły (ilościowy
      i jakościowy);
    2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki po wieczornej Mszy świętej,
      w kaplicy w Tokarzewie również po Mszy;
    3. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w niedzielę o godz. 14.30; podczas nabożeństwa będzie kazanie pasyjne oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego; po nabożeństwie ostatnia Msza święta (około godz. 15.15, bez kazania);
  3. Dzisiaj będzie można po Mszach świętych nabyć pączki. Dochód ze sprzedaży będzie formą wsparcia leczenia naszego parafianina, ministranta Bartka.
  4. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa podczas Mszy świętej o godz. 11.00.
  5. Gazety: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Opiekun, modlitewniki na Wielki Post.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Następną grupę z Domanina Wsi proszę
    w sobotę o godz. 9.00.
  7. 220 rodzin (50%) złożyło ofiarę kolędową za co serdecznie dziękuję.  Są one wsparciem prac remontowych prowadzonych w parafii.
  8. Pan Antoni Janiszewski, nasz organista z soboty i z niedzieli godz. 15.00, prowadzi zapisy na lekcje nauki gry na gitarze i instrumentach klawiszowych. Informacji udziela pan Antoni po Mszach.
  9. Komunikat – dyspensa.
  10. Komunikat – list biskupa.

1. Kamil Mudry, par. św. Bartłomieja w Rogaszycach, rzym. – kat., kawaler

Anna Bartosiewicz, par. św. Idziego w Mikorzynie, rzym. – kat., panna

Intencje mszalne 15 – 21 lutego 2021r.

18.00  + Paweł Potomski 3r.

18.00  W intencjach Nowenny do św. Idziego: o ustanie pandemii,
za członków Bractwa św. Idziego, o zdrowie dla Bartka, o zdrowie dla Krystyny, o zdrowie dla Wiktorii, W intencji Artura, Leokadii
Podziękowanie Matce Najświętszej i św. Idziemu za przeżycie 90 lat p. Heleny, z prośbą o opiekę dla dzieci, wnuków i prawnuków

+ Kazimiera Kemska – od sąsiadów: Rybczyńskich, Stawskich, Danuty Kanclerz, Ganiów, Kempów, Małgorzaty i Doroty Rybczyńskich;

+ Henryk Konarski – od Aleksandry i Sławomira Sito z Mikstatu

+ Tomasz Tomaszewski – od Katarzyny i Andrzeja Cierlak

+ Wojciech Dukiewicz – od sąsiadów Pilarskich, Olek, Cichoszów, Walczaków, Jadwigi Majchrzak

+ Krzysztof Groblica – od rodziny Zimochów z Kierzna

Środa Popielcowa

10.00 + Gertruda Wodnik – od sąsiada Marka Mielcarka z rodz. (poza par. od rodz. Misiów z Torzeńca)

T 16.30 + Natalia Jokiel – od rodziny Hebiszów z Ostrzeszowa Pustkowia (poza parafią od rodzin od rodziny Pałków z rodz. i Stefana Hebisza
z rodziną)

18.00 + Krzysztof Groblica – od siostrzeńców Mateusza i chrześniaka Łukasza Stępień z rodz.

19.15 + Idzi Szczepania – od Rafała Szczepaniaka z rodziną ((poza par. od rodziny Sikorów z Kochłów i od rodziny Smugów z Ostrzeszowa)

17.30  Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź

18.00 + Kazimiera Rybak – od Witka i Ani Semba z rodziną

19lutego

T 16.30 + Mirosław Leśniak – od chrześniaczki Izy (poza par. od szwagra Mirosława z żona Urszulą)

18.00  + Józef Stawski – od Mirka Sikory z rodz. (poza par. od Krystyny i Stanisława Ilskich)

Droga Krzyżowa

18.00 + Wiktoria 26r., Franciszek, Piotr 16r. Jakubczyk

I Niedziela Wielkiego Postu

7.30  Za parafian
T 9.30 + Zofia, Teresa, Wacław, Józef Kusińscy i zm. z rodz.
11.00  + Krystian Sopart 2r.
14.30 Gorzkie Żale
15.15  + Ryszard Rybczak – od bratanicy Ani Nawrockiej z rodz. (poza par. od Mariusza Hełki z rodz.)