1. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować i przeżyć tegoroczne święta. Dziękuję za przygotowanie dekoracji świątecznej oraz zaangażowanie w liturgię. O przekazanie życzeń dla całej parafii prosił ks. Ryszard, któremu też w imieniu nas wszystkich złożyłem życzenia.
  2. W czwartek, w ostatni dzień roku kalendarzowego będzie odprawiona Msza święta dziękczynno – błagalna oraz nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00. Rodziców, którzy ochrzcili dziecko w tym roku zachęcam do złożenia kwiatów, a rodziny zmarłych do zapalenia znicza.
  3. W Nowy Rok – Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki Msze święte wg porządku niedzielnego. Będzie to I piątek miesiąca, dzieciom z 4 klasy przypominam o przyjęciu Komunii Świetej
    i zabraniu książeczek do kościoła. Katecheza dla rodziców, którzy będą prosili o chrzest odbędzie się w sobotę, 2 stycznia po wieczornej Mszy. W sobotę o 8 rano Msza święta wynagradzająca oraz Różaniec. Po Różańcu odwiedziny chorych.
  4. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną św. Idziego oraz w intencji dzieci. Po Mszy katecheza dla dorosłych: „Kościół w czasach apostolskich”.
  5. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę Braci z Taizé odbędzie się
    w ostatnich dniach roku. Zachęcam do śledzenia relacji przez Internet.
  6. Tradycyjne odwiedziny duszpasterskie nie odbędą się w tym roku. Postanowiłem jednak obejść parafię z relikwiami św. Idziego, nie wchodząc do żadnego domu (po Nowym Roku). Zrobię to we własnym zakresie, proszę nie przysłać aut. Każdą rodzinę zachęcam, aby w dogodnym czasie zawierzyła się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, Niepokalanemu Sercu Maryi oraz św. Idziemu. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 9.00 do Mszy wieczornej (w środy do godz. 17.00). Proszę zabrać książeczkę kolędową, które będą wyłożone na stoliku
    z tyłu kościoła. Jeśli ktoś ma taką wolę, to może złożyć ofiarę kolędową według przyjętego zwyczaju w niedzielę na Mszy, lub do skarbony pod figurą św. Idziego. Zostaną przeznaczone na remont plebanii oraz dokończenie prac związanych z remontem zakrystii w kościele
    i w kaplicy w Tokarzewie. Wyjątek, jeśli chodzi o odwiedziny duszpasterskie, stanowią nowe domy, w których nie było poświęcenia. Termin proszę ustalić indywidualnie po 17 stycznia.

1. Gazety: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki
  2. O sprzątanie kościoła proszę parafianom z Osiedla Wyszanowskiego w środę 30 grudnia
    o godz. 9.00 (lub innej dogodnej godzinie).
  3. W związku z kwarantanną narodową proszę o przestrzeganie wszystkich wytycznych sanitarnych podczas nabożeństw.
  4. Zdjęcia wyremontowanej zakrystii poniżej.

Intencje mszalne 28 grudnia 2020r. – 3 stycznia 2021r.

28 grudnia

Świętych Młodzianków

18.00   + Ryszard Cekiera – od Anny, Michała, Krystiana z rodzinami

29 grudnia