1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne.
  2. Możliwość spowiedzi w tym tygodniu: Wtorek 19.00 – 20.00
  3. Ostatnie roraty z udziałem dzieci odbędą się w poniedziałek o godz. 18.00. Ostatnia Msza święta adwentowa w Wigilię o 8.00.

1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o to, aby wieczerza miała religijny charakter, niech nie zabraknie wspólnej modlitwy oraz śpiewu kolęd. Pasterka dla dzieci, które chodziły na roraty oraz dla ich rodziców będzie odprawiona o godz. 20.00, o godz. 22.00 w kaplicy w Tokarzewie oraz o 24.00 w kościele. W Uroczystość Bożego Narodzenia wszystkie Msze święte będą odprawiane w kościele o godzinach: 9.30, 11.00, 15.00. W święto św. Szczepana Msze wg porządku niedzielnego. Przypominam o obowiązujących limitach, zachowaniu dystansu, zakrywaniu nosa i ust, dezynfekcji rąk. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy przy organizacji świąt, to proszę o informację, postaramy się temu zaradzić.
  2. Tradycyjne odwiedziny duszpasterskie nie odbędą się w tym roku. Postanowiłem jednak obejść parafię z relikwiami św. Idziego, nie wchodząc do żadnego domu. Zrobię to we własnym zakresie, proszę nie przysłać aut. Każdą rodzinę zachęcam, aby w dogodnym czasie zawierzyła się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, Niepokalanemu Sercu Maryi oraz św. Idziemu. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 9.00 do Mszy wieczornej (w środy do godz. 17.00). Proszę zabrać książeczkę kolędową, które będą wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Jeśli ktoś ma taką wolę, to może złożyć ofiarę kolędową według przyjętego zwyczaju
    w niedzielę na Mszy, lub do skarbony pod figurą św. Idziego. Zostaną przeznaczone na remont plebanii oraz dokończenie prac związanych z remontem zakrystii w kościele i w kaplicy w Tokarzewie. Wyjątek, jeśli chodzi o odwiedziny duszpasterskie, stanowią nowe domy, w których nie było poświęcenia. Termin proszę ustalić indywidualnie po 17 stycznia.

1. Dziękuję za ofiarowanie choinek, pomoc przy ich ustawieniu oraz usuwaniu pajęczyn.
  2. Gazety: Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem).
  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafianom z Osiedla Wyszanowskiego. Następną grupę proszę w środę 30 grudnia o godz. 9.00.
  4. W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Henryk Konarski, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek….

Intencje mszalne 21 – 27 grudnia 2020r.

21 grudnia

11.00 + Henryk Konarski – pogrzeb

Roraty

18.00   + Alfons Nowak, Tadeusz Dirbach – od rodzin Pałków i Dirbachów

22 grudnia

18.00  W intencjach Nowenny do św. Idziego: o ustanie epidemii,
za członków Bractwa św. Idziego, o zdrowie dla Bartka, o zdrowie dla Krystyny, o zdrowie dla Wiktorii, o zdrowie dla Michała

+ Stefan Osiecki – od rodzin: Dobrzyńskich, Siudych, Sztuckich, Płachtów

+ Piotr Goździcki – od Adamskich z Zajączek

+ Janusz Wojtasik – od Jolanty i Ryszarda Wróblewskich
+ Salomea Wawrzyniak – od córki Danuty z rodziną

+ Stanisława Wawrzyniak – od V Róży Matek z Domanina
+ Kazimiera Kemska – od sąsiadów z Osiedla (Langnerów, Pałków, Lewków, Walczaków, Tyrów, Górskich, Rogozińskich, Jańskich, Gojów, Maciejewskich, Jana Szczepaniaka, Ilskiej, Burzyńskich, Chrząstowskich, Kujawów)

+ Andrzej Krzemiński – od Kowalskich z Królewskiego wraz z chrześniaczką
+ Hieronim, Józef Krawczyk, Maria, Waleria Krawczyk, Jan, Marian, Pelagia, Stanisław Kempa, Helena, Józef, Kazimierz Wajs
+ Katarzyna Mierzwiak, Anna Sołtysik, Anna Świtoń

23 grudnia

7.15 + Wiktoria, Franciszek Jakubczyk, Józef 18r., Irena, Lidia, Marek i zm. z rodz. Makowskich

24 grudnia

Wigilia Bożego Narodzenia

8.00  Za parafian

24 grudnia

Uroczystość Bożego Narodzenia

20.00 + Stanisław Cierlak – od Anny Mencel, rodz. Menclów i Smardzów

T 22.00 + Leon, Jarosław Cieśla i zm. z rodz.

24.00 Za parafian

25 grudnia

Uroczystość Bożego Narodzenia

9.30 + Dawid Jeżyk, Krystyna, Karol Braun, Anna, Jan Jeżyk, Anna, Andrzej Trzeciak (Msza w kościele parafialnym!)

11.00  + Agata Krzywiźniak

15.00  + Ryszard Rybczak – od bratowej Wandzi Rybczak z Zuzią, Dagmarą i Bartkiem (poza parafią od Zarządu i Piłkarzy LSS Mikorzyn)

26 grudnia

Święto św. Szczepana

7.30 + Krystyna, Marian Rybczyńscy, Mieczysław Pastusiak

T 9.30 + Irena Jasińska – od 12 Róży Matek Różańcowych

11.00 + Piotr Jakubczyk, Krystyna Zuwała, Marianna Niełacna

15.00 + Idzi Hebisz – od Kotowskich z Rudniczyska (poza par.: od rodzin Piaseckich, Wawrzyniaków, Kurzawów z Doruchowa)

27 grudnia

Niedziela Świętej Rodziny

7.30  Za parafian

T 9.30 + Ryszard Kowaliński, Waleria Fras – od KGW i OSP Tokarzew, od Zarządu i Członków OSP Tokarzew, Andrzeja Kempy z rodz. Wincentego Mazura z rodz.

11.00  + Józef 34r., Weronika, Stanisław Szyszka, Jadwiga, Ludwik, Kazimierz, Stanisław, Maria Żureccy, Jan Wróbel, Marian, Maria, Kazimierz Kowalczyk, zm. z rodz. Kowlaczyków, Szyszków, Ogrodowiaków i Żureckich

15.00  + Józef Stawski – od wnuków Błażeja, Agnieszki, Fabiana i Juli (poza parafią od Grażyny Taras z rodziną)