1. Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa Edwarda Janiaka z urzędu Biskupa Kaliskiego, administratorem diecezji nadal pozostaje biskup Grzegorz Ryś.
  2. Do 15 listopada została wprowadzona dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy świętej.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na fundusz papieski. Zebraliśmy 1723 zł.
  4. W niedzielę o godz. 16.30 Msza święta z racji święta wspólnoty Ruchu „Światło – Życie”.
  5. Proszę o zachowanie wszelkich wymogów sanitarnych: o równomierne siadanie w kościele. Jeśli nasz powiat znajdzie się w czerwonej strefie, będzie wznowiona Msza święta o godz. 15.00 w niedziele.
  6. Dziękuję za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy w różny sposób okazują wsparcie i pomoc podczas prac remontowych. Wczoraj kilku mężczyzn pracowało kilka godzin przy zrywaniu podłogi.
  7. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam ministrantów, drużynę piłkarską i wszystkich ludzi dobrej woli do grabienia liści wokół kościoła.
  8. Zachęcam do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej. W kościele odmawiamy Różaniec codziennie o godz. 17.30 (również w kaplicy w Tokarzewie), w niedzielę na zmianę.
  9. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
  10. Dziękuję parafianom z Mechnic za posprzątanie kościoła, w sobotę proszę kolejną grupę.
  11. Informacje dotyczące przebiegu Uroczystości Wszystkich Świętych:
    1. Spowiedź: od 26 października codziennie od godz. 17.00, oraz we wskazane dni po Mszy świętej do godz. 19.00; jeśli znajdą się osoby, grupy do prowadzenia Różańca, to mogę spowiadać także podczas nabożeństwa.
    2. Nie ma na razie rozporządzeń co do funkcjonowania cmentarzy, ale wydaje się, że kumulowanie obchodów na jedną godzinę nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego nie będzie procesji na cmentarzu, a Msze święte będą w kościele wg następującego porządku: 7.30, 9.30 (w kościele, nie w kaplicy w Tokarzewie), 11.00, 13.00; proszę po Mszach indywidualnie nawiedzać groby;
    3. Proszę o rozsądne gospodarowanie odpadami, co się da zabierać ze sobą, odpady biodegradowalne składować na kompostowniku;
    4. Proszę o regulowanie prolongat za miejsca na cmentarzu, przypominam, że po 20 latach ona wygasa i należy ją przedłużyć jeśli chcemy utrzymać miejsce na cmentarzu, nadal jest wiele nie uregulowanych grobów z lat 90-tych;
    5. Wymienianki jednorazowe możemy składać do skrzynki pod chórem, roczne w biurze parafialnym, albo za pośrednictwem Internetu.

Intencje mszalne 19 – 25 października 2020r.

18.00 + Antoni Ilski 7r.

17.30 Różaniec Fatimski

18.00  W intencjach Nowenny do św. Idziego: o ustanie epidemii,
za członków Bractwa św. Idziego, o zdrowie dla Bartka, o zdrowie dla Krystyny,
o zdrowie dla Wiktorii,

W int. Marcina z racji 18 urodzin

+ Stefania i Józef Ogrodowiak, Janina, Jan Rachula

+ Piotr Goździcki – od Ewy Cierniak; od rodziny Kuźmiczów odprawiona poza parafią

+ Władysław Lewandowski – od zakładu pogrzebowego Stol-Trum

+ Krystian Sopart – od firmy Polkom
+ Salomea Wawrzyniak – od Koła Gospodyń Wiejskich w Domaninie

+ Stanisław Kupczak – od Stanisławy Dobisiak z Rejmanki

+ Józef Braun – od Marka Łyczewskiego z rodziną

7.15  W pewniej intencji
17.30 Różaniec
18.00 + Kazimiera Kozłowska – od koleżanek Lidki: Justyny, Doroty, Grażyny, Aldony i Doroty

św. Jana Pawła II

17.00 Spowiedź

17.30  Różaniec

18.00  + Wacław Cepa 14r.

17.00 Spowiedź
17.30  Różaniec

18.00  + Zbigniew Wróbel – od rodz. Kaniów, Marka, Andrzeja Juszczaków z rodzinami

17.30 Różaniec

18.00   + Halina, Kazimierz, Franciszek, Władysława Knopik, Teodor Stachurski, Marianna Młynarczyk, Stanisław, Helena Mertka

XX Niedziela Zwykła

7.30     Za parafian

T 9.30  + Edward Płachta i zm. z rodz.

Różaniec
11.00  + Stanisława Woźniak 1r. – od syna Marka z rodz.