1. Przeżywamy dziś „Dzień Papieski”. Dziękuję społeczności naszej szkoły za zaangażowanie
    w zbiórkę środków oraz w liturgię różańca i Mszy świętej o godz. 11.00. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary. Starajmy się pielęgnować pamięć o naszym Wielkim Rodaku.
  2. Zachęcam do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej. W kościele odmawiamy Różaniec codziennie o godz. 17.30 (również w kaplicy w Tokarzewie), w niedzielę na zmianę. Dzieci z klas 3 i 4 mogą zbierać karteczki z wizerunkiem Matki Bożej i wklejać je do albumu. Zachęcam poszczególne grupy do prowadzenia modlitwy. Różaniec fatimski odmówimy
    o 17.30 we wtorek. 13 dzień miesiąca to dzień modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży.
  3. W czwartek jest obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętajmy o modlitwie
    w intencji rodziców, którzy utracili dziecko lub dzieci.
  4. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie miał miejsce Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Po południu o godz. 16.30 będzie Msza święta.
  5. W tym tygodniu przypada Dzień Nauczyciela oraz Dzień Służby Zdrowia – przedstawicielom tych profesji składamy serdeczne życzenia oraz zapewnienie
    o modlitwie.
  6. W parafii prowadzimy kilka inwestycji remontowych: trwa wymiana okien
    w prezbiterium (zewnętrzne i dolne witrażowe są już wymienione, pozostały jeszcze górne witrażowe), na ukończeniu jest właściwa część zakrystii, pozostały jeszcze meble, korytarz przed zakrystią i drzwi zewnętrzne, gruntownie została odnowiona kuchnia w domu rekolekcyjnym, w tym tygodniu zaczynamy remont plebanii, przede wszystkim, aby przygotować osobne pomieszczenie na biuro parafialne. Część finansujemy ze środków za ziemię, a część z ofiar wiernych. W związku z tym jedną składkę w miesiącu do końca roku (październik, listopad, grudzień) przeznaczymy na cele inwestycyjne. W tym miesiącu za tydzień w niedzielę 18 października. Osoby, które chodzą do innych parafii, a czują się odpowiedzialne za swoją parafię mogą ofiarę wpłacić na konto parafialne (77 1020 2241 0000 2102 0016 42 36 ) lub przekazać komuś kto uczęszcza tutaj. Kwestę z przekazywaną od domu do domu listą przeprowadzimy podczas Wielkiego Postu. Przy tej okazji dziękuję radzie parafialnej za profesjonalną pomoc podczas tych prac.
  7. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone gazety, jest nowy numer Opiekuna.
  8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, w sobotę proszę kolejną grupę z Mechnic. Proszę pamiętać o wpisaniu się do zeszytu.
  9. W niedzielę po sumie i po Koronce oraz we wtorki po nowennie jest czynna nasza parafialna kawiarenka.
  10. Odeszli z naszej wspólnoty: śp. Janusz Wojtasik, Salomea Wawrzyniak. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne 12 – 18 października 2020r.

18.00 + Krystian Sopart – od Magdaleny i Mateusza Raimerów z Mikstatu

17.30 Różaniec Fatimski

18.00  W intencjach Nowenny do św. Idziego: o ustanie epidemii,
za członków Bractwa św. Idziego, o zdrowie dla Bartka, o zdrowie dla Krystyny,
o zdrowie dla Wiktorii, o zdrowie dla Danuty i Jana, o poprawę warunków pracy Pawła i Anety i zachowanie rodziny przed koronawirusem

+ Marianna 9r., Jan, Rozalia, Julian Sztuccy, Stanisława, Józef Górscy, Władysław, Julianna, Marian Rybczak;
+ Zofia, Edward, Leszek Pilarscy, Krystian, Mariusz Madziara

+ Regina Leśniak – od Andrzeja Hebisza, Kazimierza Kwaśnika, synowej Marzeny, Mikulskich, Czesława Wieruszewskiego

+ Łucja Piecuch – od kuzynostwa: Cecylii i Kazimierza z Domanina, chrześniaka Zenona z Domanina
+ Piotr Goździcki – od rodz.Prymasów z Osiedla

+ Władysław Lewandowski – od Rady Sołeckiej z Mikorzyna
+ Józef Latusek – od rodz. Skwarkowskich

+ Krystian Sopart – od Michała Bąka
+ Jadwiga Furmanowicz 3r

+ Stanisław Kupczak – od rodzimy Kałużów z Potaśni

+ Józef Braun – od wnuka Hugo

7.15 Za parafian
17.30 Różaniec
18.00 + Czesław Osiecki – od chrześniaka Arka z rodz.

św. Teresy od Jezusa
Dzień dziecka utraconego

17.00 Spowiedź

17.30  Różaniec