1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół
    i obejście na nasze uroczystości odpustowe. Dziękuję Bractwu św. Idziego i tym wszystkim, którzy pomagali przy dekoracji ołtarza oraz przygotowaniu dożynek, zapewnili bezpieczeństwo. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przebieg liturgii. Te uczynki miłosierdzia są wyrazem wiary i również umacniają innych, co jest tak bardzo potrzebne dzisiaj.
    O posprzątanie kościoła proszę kolejną grupę z Rudniczyska.
  2. Dziś – 13 dzień miesiąca, Różaniec Fatimski i procesja o godz. 14.30. Po Różańcu Msza święta (niedzielna Msza o godz. 15.00 będzie utrzymana do końca września).
  3. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża – Msza święta
    o godz. 19.00. Tradycyjnie w następną niedzielę odbędzie się spotkanie na Górze Krzyża Jubileuszowego k. Kobylej Góry, początek o godz. 14.30.
  4. W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski, szczególnie dzieci i młodzieży. Zapraszam do wspólnej modlitwy rodziców i wychowawców, dzieci i młodzież, ministrantów i lektorów. Kandydaci do bierzmowania po Mszy będą mieli spotkanie. Msza św. o godz. 19.00
  5. W tym tygodniu miała miejsce w naszym kościele kontrola zabytków ruchomych. Zalecono odrestaurowanie 2 feretronów, które tego już wymagają.
  6. Prasa katolicka, jest nowy numer Opiekuna. Od przyszłego tygodnia będą kalendarze.
  7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Goździckiego. Wieczny odpoczynek…
  8. Poproszono o przekazanie informacji: pani Karolina dziękuje chłopcu, który pomógł jej podczas wypadku koło cmentarza.

Intencje mszalne 14 – 20 września 2020r.

Święto Podwyższenia Krzyża

19.00  + Roman Kanclerz – od rodzin Zając i Kopackich (poza parafią: od LSZ Mikorzyn)

NMP Bolesnej

19.00  W intencjach Nowenny do św. Idziego: o ustanie epidemii,
za członków Bractwa św. Idziego, o zdrowie dla Bartka, o zdrowie dla Krystyny,
o zdrowie dla Wiktorii

+ Maria 50r., Leon, Marian, Kazimierz, Józef, Irena, Lidia, marek, Zenon, Maria, zm. z rodz. Makowskich, Ignacy, Maria Niełacni, Krystyna Zuwała, Piotr Jakubczyk

+ Genowefa Steinert od rodzin: Romana Nikodema z rodz., Jarosława Duchnika z rodz., Katarzyny Szmata z rodz., Anny Kucharzak z rodz.
+ Regina Leśniak – od Józefa i Marii Gandeckich z dziećmi z Ostrzeszowa
+ Andrzej Krzemiński – od Zofii i Franciszka Trąpczyńskich
+ Maria Wójcik – od Barbary, Grażyny, Andrzeja i Adama z rodzinami

+ Andrzej Krzemiński – od Iwony, Zbyszka z rodzinami