1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach Świętych wymiana tajemnic. Msza
    o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji małżeństw starających się o potomstwo oraz w intencji dzieci. Po Mszy zostanie poświęcony nowy Krzyż.
  2. Przez cały miesiąc czerwiec będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w łączności z wieczorną Mszą świętą.
  3. Możliwość spowiedzi w tym tygodniu: w środę w godz. 20.00 – 21.00. Spowiedź
    w parafiach w Ostrzeszowie:
    8 czerwca, par. Wniebowzięcia NMP (fara)
    9 czerwca, par. Chrystusa Króla
    w godzinach: 8.30 – 10.00, 16.00 – 17.30,19.30 – 20.30
  4. Kurs przedmałżeński odbędzie się w Ostrzeszowie, w farze, w dwóch terminach: 22,23,24 czerwca oraz 6,7,8 lipca.
  5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi – Boże Ciało. Msze święte w naszej parafii: 7.30, 9.30, 11.00, nie ma Mszy o 15.00. Procesja do 4 ołtarzy tak jak zawsze po Mszy świętej o godz. 11.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy.
    W poszczególne dni będziemy modlili się za mieszkańców naszej parafii. W miarę możliwości proszę o zaangażowanie asysty i dziewczynek do sypania kwiatków, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mogą być w strojach komunijnych. Proszęo udekorowanie domów. Ofiary składane podczas oktawy, jak i część ofiar złożonych za Msze będą przeznaczone na remont zakrystii. Bóg zapłać.
  1. Różaniec Fatimski odprawimy w sobotę o godz. 20.30.
  2. Od niedzieli 7 czerwca dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy świętej dotyczy tylko osób, które: mają objawy infekcji, czują wielki lęk, osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła, następną grupę z osiedla 700 – lecia proszę
    w sobotę.
  4. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny
    i Mały Gość Niedzielny oraz czasopismo Miłujcie się. Opiekun.
  5. Dziś i jutro po wszystkich Mszach będzie można włączyć się akcję zbierania środków dla chorego Wojtusia z Galewic poprzez nabycie ciasta. Na ten cel są również zbierane plastikowe butelki. Zgniecione i zapakowane w worki można je dostarczać do p. Życińskiego z Mechnic nr 40 lub 13 czerwca (sobota) przywieźć na parking przy kościele.
  6. Dziękuję tym, którzy pomagają w utrzymaniu zieleni przy kościele.

Intencje mszalne 8 – 14 czerwca 2020r.

św. Jadwigi Królowej

18.30 + Gertruda Wodnik – od wnuka Daniela z dziećmi
19.00   1) + Stanisława Woźniak, Antoni Woźniak – od Jasia z rodziną

2) + Józef Stawski – od teściowej Wiktorii

20.00 Spotkanie kręgów Domowego Kościoła

Św. Efrema

19.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego:

O zachowanie od epidemii, o zdrowie dla Bartka, za członków Bractwa św. Idziego i pielgrzymów
+ Władysława, Maria, Franciszek Płuciennik, Pelagia, Piotr Duchnik
+ Monika Solecka – od Reginy i Jana Mrugałów
+ Natalia Jokiel – od rodz. Wieczorków z Ostrzeszowa, Grafów z Ostrzeszowa, Joklów z Niedźwiedzia
+ Marianna Brzozowska – od rodz. Kemskich z Mikorzyna

+ Agnieszka Pietrusiak – od Sąsiadów
+ Andrzej Krzemiński – od Jacka Majchrzaka i Wiolety, od Agnieszki Jędrzejak z rodziną

+ Józef Stawski – od Beaty i Piotra Mazurkiewiczów z rodziną
+ Mirosław Leśniak – od Krawczyków, Luźniaków i Andrzeja Jeżewskiego, Stanisława Tomalaka, Nikodemów, Andżeli i Kamila Larów z dziećmi, Katarzyny Grzelak z rodziną, Glanców, Szewczyków, Mikulskich

+ Idzi Szczepaniak – od Celiny Giza z rodziną
+ Leokadia Lewandowska – od Koła Emerytów z Mikorzyna
+ Józef Braun – od Smardzów z rodziną
+ Maria, Mieczysław Kolarscy i zm. rodziców z obydwu stron

7.15 Za parafian

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

7.30 1) + Józef Szmata 19 r. zm. rodzice i rodzeństwo
         2) + Aniela Walczak – od Franciszki Echazist z Nowej Wsi Książęcej

9.30 + Natalia Jokiel – od rodz. Grellów i Białczyków

11.00 Za parafian z ul. Leśnej i os. 700 lecia – procesja

19.00 Za parafian z ul. Św. Idziego

Św. Antoniego z Padwy

16.00 Msza chrzcielna Helena

18.00  Za parafian z Pustkowia Doruchowskiego i Bekalarki – procesja

19.00  + Urszula Szkudlarek 2 r.

20.30  Różaniec Fatimski

XI Niedziela Zwykła

7.30     + Wiktoria, Franciszek Jakubczyk i zm. z rodz.

T 9.30  + Zygmunt, Stanisław, Anna Łabuda, Marcin Łabuda, Marian, Jan,     Helena Pijanka

11.00   + Stanisław Dobrzyński, Kamila Majchrzak

15.00   Za parafian z os. Dworcowego – procesja i koronka