Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietna 2020r.

1. Wszystkim parafianom składam najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Niech Tajemnica Syna Bożego, który powstał
    z martwych będzie dla Was źródłem nowej nadziei i miłości.
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym trudnym okresie pomogli przygotować i przeżyć Święta. Przede wszystkim chciałbym podziękować Matkom i Ojcom Różańcowym za podjęcie trudu zebrania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz zespołowi, który przygotował dekorację „ciemnicy” i Grobu Pana Jezusa. Dziękuję delegacjom oraz asyście za udział w liturgii Świętego Triduum Paschalnego, a także panom kościelnym i organistom.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte wg porządku niedzielnego. Z racji 13 dnia miesiąca Różaniec Fatimski odprawimy o godz. 14.30 (nie będzie Różańca o 20.30).
  4. We wtorek będzie obchodzone Święto Chrztu Polski.
  5. Odwiedziny chorych o godz. 9.00 w piątek.
  6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo i Msza Święta o godz. 15.00
  7. Przypominam, że cały czas obowiązują przepisy, które pozwalają na udział tylko 5 osób we Mszy Świętej. Obowiązuje też dyspensa Księdza Biskupa od obowiązku udziału we Mszy Świętej niedzielnej.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła przed świętami. Następną grupę
    z ul. Św. Idziego proszę w sobotę 25 kwietnia. Dziękuję również za przycięcie gałęzi w pobliżu linii energetycznych. Z renowacji wróciła kustodia do przechowywania Najświętszego Sakramentu.

Intencje mszalne 13 – 19 kwietnia 2020r.

Poniedziałek Wielkanocny

7.30     + Mieczysław 6r. Czesława 5r. Chwalisz

T 9.30 + Antoni i Anna Wróbel

11. 00 + Stanisław 2r., Jadwiga, Ludwik, Kazimierz, Maria, Józef             Żureccy

15.00 W intencji Bartusia o zdrowie i Boże Błogosławieństwo
            i potrzebne łaski

Święto Chrztu Polski

18.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego:

O zachowanie od epidemii, pO zdrowie dla Bartka,

+ Jadwiga Kowalińska 1r., Stanisław Kowaliński – od pracowników firmy Tudor, zespół 3

+ Natalia Jokiel – od dyrektora i pracowników przedszkola w Mikorzynie, oraz Ewy Derkacz

+ Monika Solecka – od sąsiadów: Głowików, Szmatów, Marii Kowalczyk, Nowaków, Michałczyków, Cierlaków i Preglów

+ Teresa Jarczak – od mieszkańców osiedla

+ Marianna Brzozowska – od rodz.: Wodników, Powolnych, Bednarków, Cierlaków, Warzechów, Czechlowskich, Dobrzyńskich, Majchrzaków

+ Stanisław Cierlak – od Marii i Tadeusza Kończaków z rodziną

7.15 W intencji Basi – o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i potrzebne             łaski

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 + Stanisława Woźniak – od córki Justyny z rodziną

18.00 + Mieczysław Krzemiński 1r. – od Zofii i Franciszka Trąpczyńskich

18.00 + Teresa 5r., Jan 3r., Gruszka

Niedziela Miłosierdzia Bożego

7.30     + Józef, Henryk Pietrusiak, Zdzisław, Bronisław Michalczyk i zm. z rodz.

T 9.30 + Ludwik, Bolesław, janina Mazur, Cecylia, Józef Trzeciak

11. 00 + Maria Niełacna 1r., Ignacy Niełacny, Krystyna Zuwała, Piotr Jakubczyk