1. W tym tygodniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu: czas modlitwy, wstrzemięźliwości i jałmużny. Podjęte umartwienia są drogą duchowej odbudowy naszej zranionej przez grzech natury. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej, aby z radością przeżyć święta Wielkanocne.
W Środę Popielcową Msze w naszej parafii o godzinach: 10.00, 16.30 w Tokarzewie i 18.00.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiali w piątki po wieczornej Mszy świętej. Natomiast Gorzkie Żale będziemy śpiewali po Mszy południowej.

2. W przyszłą niedzielę, pierwszą w miesiącu, o godz. 11.00 Msza św. w intencji małżeństw starających się o potomstwo. Podczas tej Mszy dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa. Również podczas tej Mszy włączymy do grona ministrantów nowych kandydatów.

3. Spotkanie 1. kręgu rodzin w poniedziałek o 19.00

4. W dniach 6 – 8 marca odbędzie się w Kaliszu Triduum Różańcowe. Szczegóły na plakacie.

5. Sprzątanie kościoła: dziękujemy parafianom z „ośrodka zdrowia” i „domu nauczyciela”. Prosimy następne rodziny w stronę kościoła i dalej ulica Strumykowa.

6. Dziękuję za wykonanie projektu i przymocowanie tablicy na bramie wjazdowej do kościoła.

7. Nasza parafia będzie gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej zatytułowanej: ,,Wielowymiarowość ojcostwa Boga”, organizowanej pod patronatem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konferencja odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej 14 marca w godz. od 14.00 do 18.00. Wstęp wolny.

8. Gazety: Opiekun (kościół w Ostrzeszowie), Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem na marzec), Gość Niedzielny. Książeczki za 3,5, dla Matek i Ojców Różańcowych za 1 zł.

Intencje mszalne 24 lutego – 1 marca 2020r.

18.00 + Czesław Osiecki –Od Doroty Lenek z rodziną i Adama Kotowskiego z rodziną, Od Ireny i Stanisława Kotowskich, Od Marii Konat z rodziną i Emilii Dziwińskiej z rodziną

18.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego:

O zdrowie dla Bartka, o rozwiązanie problemów Małgorzaty i Zygfryda

+ Wojciech Dukiewicz – od rodz. Nawrotów
+ Kazimierz Jeziorny 2r.
+ Monika Solecka – od sąsiadów Skibów
+ Małgorzata Wolna – od rodzin z ul. Dworcowej
+ Zbigniew Wróbel – od Jacka Szczepaniaka z żoną, Idziego Szczepaniaka z żoną, Katarzyny Giza z rodz. Natalii Domagały z mężem

+ Józefa 35 r. Brylak, Stanisław Brylak, Andrzej, Paweł, Krowiccy, Anna Boslak, zm.z rodz. Brylaków i Stępniów

Środa Popielcowa

10.00  + Wojciech Dukiewicz – od Michała Krzywiźniaka z rodziną

T: 16.30 Za parafian