1. W tym tygodniu przypada:
a. I czwartek – adoracja pół godziny przed wieczorna Mszą świętą
b. I piątek – poranna Msza św. o 7.15 w intencji Matek i Ojców Różańcowych
Msza św. w Tokarzewie o godz. 18.00
c. I sobota – poranna Msza św. o godz. 8.00 i nabożeństwo różańcowe po Mszy

2. Odwiedziny chorych w miesiącu sierpniu będą w tygodniu rekolekcyjnym, poprzedzającym odpust.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień – może warto pomyśleć o abstynencji w intencji osób uzależnionych od alkoholu.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Rafała Grzędę – Kierownika Kaliskiej Pieszej pielgrzymki na Jasna Górę.

5. Nasze parafialne święto dziękczynienia za plony – Dożynki będą miały miejsce 15 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę poszczególne miejscowości o przygotowanie wieńca dożynkowego. Jeden z nich będzie reprezentował Dekanat Ostrzeszowski na Dożynkach Diecezjalnych w Lutogniewie (25 sierpnia).

6. Dziękujemy parafianom z Mechnic za posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z tej miejscowości.

7. W najbliższym czasie zostanie zdemontowany Krzyż Misyjny, ponieważ drewno spróchniało i zagraża bezpieczeństwu. Nowy Krzyż został zamówiony i będzie poświęcony na wiosnę 2020 roku.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Jest nowy numer Opiekuna, Okno Wiary, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki.

9. W minionym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Praksedę Pisklak z Tokarzewa. Wieczny odpoczynek…