1. Dzisiejsza Msza święta o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną św. Idziego oraz w intencji dzieci.
  2. Msza święta wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty będziemy odprawiali o godz. 18.40, w środę po porannej Mszy,
    w niedziele w łączności z Mszą świętą o godz. 15.00. Zachęcam również do udziału
    w nabożeństwach przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych.
  3. Jutro przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte wg porządku niedzielnego
    z wyjątkiem Tokarzewa, gdzie z racji odpustu Msza będzie o godz. 12.15. Sumę odprawi
    E. Ks. Bp Łukasz Buzun. Młodzież, która zdaje w tym roku egzamin maturalny zapraszam na nabożeństwo majowe i Mszę świętą o godz. 15.00. Po Mszy młodzież otrzyma indywidualne błogosławieństwo.
  4. Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, przypada we wtorek. W ich intencji będziemy się modlili podczas Nowenny do Św. Idziego.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: Msza święta w intencji powołań będzie odprawiona o godz. 18.00, po Mszy adoracja; I piątek: dzieciom z klasy 4 przypominam
    o Komunii Świętej. Katecheza dla rodziców, którzy w najbliższym czasie będą chrzcili dziecko odbędzie się w piątek o godz. 18.00 na sali w domu rekolekcyjnym.
  6. Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, przypada
    w sobotę.
  7. Próba dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
  8. Rodziców młodzieży, która w tym roku ma przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszam na Mszę świętą i spotkanie w przyszłą niedzielę (9 maja) na godzinę 15.00.
  9. Pierwsza część świeczników z ołtarza głównego została wysłana do renowacji. Odnowienie zostanie w znacznej części sfinansowane przez rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Została również zamówiona rzeźba – figurka św. Idziego, która będzie odwiedzała nasze domy w latach 2022 i 2023. Zostanie poświęcona podczas odpustu.
  10. Kwiaty i rośliny z naszego ogrodu można obserwować poprzez konto na Instagramie.
  11. Gazety: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki.
  12. Dziękuję za posprzątanie świątyni. kolejną grupę z ul. Dworcowej proszę w sobotę o 9.00.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Józefę Czarnecką, śp. Jana Rybczyńskiego oraz śp. Helenę Jakubczyk. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne 4 – 9 maja 2021r.

Św. Floriana

18. 40  Nabożeństwo majowe

19.00  W intencjach Nowenny do św. Idziego: o ustanie pandemii,
za członków Bractwa św. Idziego, o zdrowie dla Bartka, o zdrowie dla Krystyny, o zdrowie dla Wiktorii; o zdrowie dla Piotra, Kacpra;

W intencji strażaków

+ Tomasz Tomaszewski – od rodz. Stempniów z Ostrówca;

+ Roman Pustkowski – od sąsiadów: Rosiejków, Kałużnych, Góreckich, Jerzyków i Szymkowiaków 5/5;

+ Danuta Kanclerz – od Anny Hoji i Edyty Michałczyk z rodz.

+ Mieczysław Korczak 3r. – od Eugeniusza Warkocza z rodz.

+ Tomasz Peikert – od rodz. Boryczka z Bralina, Młynarczyków z Ostrówca, kuzynki Aliny z rodz.

+ Krystyna Kryś – od KGW Tokarzew

+ Józefa Czarnecka – od rodz. Tomaszewskich i Niełacnych z Doruchowa

7.15 + ks. Stefan Kałmucki 11 r.

Nabożeństwo majowe

I Czwartek

Św. Filipa i Jakuba Ap.

13.00 pogrzeb + Janina Jadwiga Krzywoszyńska

18.00 Msza święta w intencji powołań kapłańskich

Adoracja Najświętszego sakramentu i nabożeństwo majowe

19.00 + Monika Solecka – od wnuków: Mirosława, Anety, Agnieszki
             z rodzinami

I Piątek

T 16.30 + Ewa Zdebel, Hieronim Celegrat, Marianna, Leon, Zenon Firlej

18.40 Nabożeństwo majowe

19.00 + Stanisław Szczepaniak, Jadwiga Laryś, Antoni, Maria, Halina,             Stanisław, Władysław Piasek

Św. Stanisława Biskupa i Męczennika

18.40 Nabożeństwo majowe

19.00 + Stanisław Cierlak

VI Niedziela Wielkanocna

7.30     Za parafian

T 9.30 + Teodora, Stanisław Kowalczyk, Maria, Ignacy Cieśla i zm. z rodz.

11.00 + Roman Wrzyszcz, Franciszka Majchrzak, Bronisława Chowańska
            i zm. z rodz.