„Gościna u św. Idziego” to tytuł projektu współfinansowanego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich wdrażanego przez Operatora Fundację Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości. Projekt przygotowała, złożyła i jest odpowiedzialna za jego realizację grupa nieformalna „Bądźmy razem”, zaś patronem tych działań jest Stowarzyszenie „Bractwo św. Idziego”.

Głównym celem projektu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców w realizację inicjatyw służących rozwojowi i wzmocnieniu wspólnoty naszej parafii. Realizacja celu zostanie osiągnięta przez włączenia mieszkańców wiosek: Domanin, Mechnice, Mikorzyn, Rudniczysko, Tokarzew w zadnia projektowe w zakresie organizacji pikniku parafialnego i prezentacji swojego dorobku. Oferta piknikowa skierowana jest przede wszystkim dla rodzin, by móc wspólnie spędzić wolny czas, bliżej poznać swoich sąsiadów bliższych(ze swojej wioski) i dalszych (z innych wiosek parafii).

Realizacja projektu trwa od 13-05-2019 do 30-06-2019

Pozyskane środki w kwocie 3 tys. zł pozwolą m.in. nagłośnić wydarzenie, zakupić produkty do przygotowania potraw przez poszczególne wioski, przygotować miejsce pikniku. Wkładem osobowym jest praca wolontariuszy z każdej wioski w zakresie m.in. przygotowania prezentacji wioski, oraz jej stoiska.

Wydarzenie to będzie miało miejsce w ogrodach św. Idziego przy Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie w dniu 29 czerwca 2019r. godz. 14

Na wydarzenie zapraszamy naszych parafian, oraz gości w imieniu organizatorów tj grupy nieformalnej „Bądźmy razem”, Stowarzyszenia „Bractwo św. Idziego”, Fundację Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, oraz ks. Proboszcza, liderów i sołtysów wsi należących do parafii.