1. Msza święta wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty będziemy odprawiali w po Mszy świętej (wyjątkowo w czwartek przed Mszą na zakończenie adoracji). Zachęcam do udziału w nabożeństwach przy krzyżach
    i kapliczkach przydrożnych, szczególnie w niedziele.
  2. Próba generalna dzieci przed I Komunią odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.30. Nabożeństwo pokutne i spowiedź odbędzie się w piątek o godz. 16.30. Do spowiedzi zachęcam również rodziców, rodzeństwo, dziadków oraz rodziców chrzestnych dzieci przystępujących do I Komunii.
    Uroczystość I Komunii Świętej (19 dzieci) odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00. I Komunia to ważne wydarzenie w życiu całej parafii. Otoczmy te dzieci modlitwą, aby prawdziwie rozpoznały przychodzącego Pana.
  3. O przygotowanie świątyni i obejścia kościoła proszę rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii w środę o godz. 17.00.
  4. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do ponownego odkrycia Osoby Ducha Świętego w swoim życiu. Jest „słodkim Gościem dusz” oraz przynosi „odpoczynek i ulgę wśród niepokojów”.
  5. Szkoła z Mikorzyna będzie obchodziła w piątek Dzień Patrona Szkoły – Św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza święta będzie odprawiona o godz. 9.15. Zachęcam wszystkich, którym czas na to pozwoli do wspólnej modlitwy.
  6. Elektrośmieci można składać na parkingu kościelnym w wyznaczonym miejscu w czwartek przez cały dzień. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone jako wsparcie dla misjonarzy.
  7. Plan odwiedzin św. Idziego dla Mikorzyna Pustkowia, ul. Św. Idziego i ul. Dworcowej jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz w Internecie. Jeśli ktoś został pominięty, a chciałby przyjąć św. Idziego, to proszę o kontakt.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, gazety dla dzieci.
  9. Zapowiedzi:
    1. Mariusz Gal, kawaler, rzym. – kat., par. Chorzów
      Weronika Andżelika Świtoń, panna, rzym. – kat., par. Mikorzyn

Intencje mszalne 15 – 21 maja 2023r.

19.00 + Marianna Podstawa – Dylong – od syna Bogdana z żoną, od wnuków Artura i Mateusza z rodzinami

Święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego, o dobre urodzaje

+ Helena Kliks – od Lidki i Mariana Nawrotów
+ Marianna, Piotr Dobrzyńscy, Zofia Czechlowska, Wacław Majchrzak

+ Zofia Krupa, Wanda Krupa i zm. z rodz.

+ Piotr Hołoś – od chrzestnej z mężem

+ Kazimierz Nawrot – od Justyny i Klaudiusza z rodz.
+ Jacek Majchrzak – od rodzin: Wodników, Szmatów, Powolnych, Kula, Warzechów, Bednarków, Czechlowskich
+ Roman Krowicki – od Kamila Wróbla z rodziną
+ Piotr Balcerzak – od wychowanków i absolwentów SP Kierznie rocznik 1994

+ Joanna Dukiewicz – od Łukasza i Piotra Łuczaków, Ewy Pastusiak, Karoliny Wróbel z rodzinami

+ Czesław Duchnik – od rodz. Hołosiów z Domanina
+ Maria Misiak – Od mieszkańców Domanina: Dorota Groblica, Stanisława Ziółkowska, Andrzej Tyra, Teresa Zubrzycka, Beata Mróz, Łukasz Zubrzycki, Zofia Sip, Józef Wysota, Bogumiła Świtoń Anna Dublas, Barbara Sip, Adam Dombek, Marcin Dombek, Jan Zieliński, Krystyna Doruch, Adam Rybczyński z rodzinami

+ Czesława Stachura – od rodziny Dyla, od rodziny Kołodziej

+ Helena Łuczak – od rodz. Wróblów z Jutrkowa
+ Łukasz Goliński  - od szwagierki Romki z rodz. od Klaudii z rodz.
+ Kazimiera Cierlak – od siostrzenicy Mieci z mężem

+ Jan, Helena Jakubczyk – od Mariana Dobrzyńskiego. Patrycji Daszczyk z rodzinami

+ Mieczysław Gruszka – od rodz. Mazurkiewiczów
+ Agata Kaczmarek – od kuzynki Katarzyny Nowackiej z rodz.
+ Barbara Prajsnar – od rodz. Herbichów

7.15  W pewnej intencji

18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
+ Zenon Wolny –  od córek Magdy i Doroty z rodzinami , od rodz. Urbańskich i Janoś z Kępna

9.15 Dzień Patrona Szkoły: + Agata Kaczmarek, + Łukasz Goliński – od uczniów klasy 8b z wychowawczynią oraz od rodziców
19.00 + Tomasz Tomaszewski – od Stefanii i Czesława Duchników, Romana Kubiaczyka z rodz., Rafała Szczepaniaka z rodz. Wiesławy Kubiaczyk

19.00 + Władysława, Julian Sterczewscy, Helena, Józef Możdżanowscy,             Stefan Wawrzyniak i zm. z rodz.

Niedziela Uroczystość

Wniebowstąpienia Pańskiego

7.30     + Ewa Tęsiorowska 10r.
T 9.30 +  Anna, Stanisław, Zygmunt Łabuda, Cecylia Skrobacz
11.00   Uroczystość I Komunii Świętej – Za parafian