1. Czas Adwentu dobiega końca. Wkraczamy w ostatni tydzień.
    • Zachęcam wszystkich, szczególnie dzieci do udziału w roratach. W tym tygodniu roraty w poniedziałek i ostatnie w czwartek. Po ostatnich roratach udekorujemy choinkę serduszkami przygotowanymi przez dzieci przez cały okres Adwentu.
    • Spowiedź w tym tygodniu w naszym dekanacie w poniedziałek w Kobylej Górze, we wtorek w farze w Ostrzeszowie.
    • Chętnych do pomocy w przygotowaniu dekoracji świątecznej zapraszam w środę
      o godz. 17.00; dziękuję za dostarczenie i ustawienie choinek w kościele oraz za odśnieżanie wokół kościoła;
    • Ostatnia Msza adwentowa w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 8.00
  2. W poniedziałek 19 dzień miesiąca – dzień poświęcony św. Józefowi, po Mszy odmówimy modlitwę do tego św. patrona.
  3. Wigilia Bożego Narodzenia jest zwyczajowo dniem postnym. Postarajmy się, aby zachować taki charakter tego dnia. Wieczerza wigilijna jest oczekiwaniem na Narodzenie Chrystusa. Odczytajmy Ewangelię i zmówmy modlitwę.
  4. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką: o godz. 22.00 w Tokarzewie
    i o północy w kościele. W I Święto dwie Msze będą w kościele: o 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy w Tokarzewie. W drugie święto Msze wg porządku niedzielnego.
  5. Świąteczny objazd chorych będzie w piątek 23 grudnia od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali paczki dla potrzebujących i Bractwu św. Idziego, które zajęło się dystrybucją . Większość wyślemy na Ukrainę, kilka przeznaczyliśmy dla ubogich z regionu. Jeśli mamy informację komu trzeba pomóc, to proszę o informację.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kaplicy, w piątek (godz. do ustalenia) proszę parafian z ul. Dworcowej.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, dodatek o Miłosierdziu. Opiekun ze śpiewnikiem kolęd.
  9. Ze względu na spowiedzi adwentowe dostępność biura parafialnego może być utrudniona w okresie przedświątecznym.
  10. Odwiedziny duszpasterskie w tym roku obędą się w tradycyjny sposób. Jeśli ktoś z jakiegoś powodu np. choroby nie będzie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, to proszę wcześniej o informacje. Plan na dni po świętach:

27 grudnia 2022

Tokarzew od początku do kaplicy

28 grudnia 2022

Tokarzew – od p. Pustkowskiej, szkoła, Piaski, razem z domami przy kapliczce

29 grudnia 2022

Rudniczysko

30 grudnia 2022

Mikorzyn Pustkowia, Bekalarka, Źródelnia, Jadwiżka

31 grudnia 2022

Wygoda Tokarska

1. Ofiary jak zwykle składamy w kościele. Są przeznaczone na nowe schody przed kościołem i remont kaplicy przedpogrzebowej. Trwa wymiana okien.

Intencje mszalne 19 – 26 grudnia 2022r.

19 grudnia

Spowiedź Kobyla Góra

18.00 + ks. Rafał Kowalczyk 1r.

20 grudnia

Spowiedź Ostrzeszów par. Wniebowzięcia NMP

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego,

+ Radosław Pastok – od babci Krystyny

+ Maria Antosiak – od kuzynek Ani, Doroty, Irki i Heni z rodzinami
+ Daniela Wróbel – od Grażyny Tomaszewskiej z Przytocznicy, Heleny Bąk z synami, Bożeny Pietroń z synami

+ Danuta Kanclerz – od Aleksandra i Ireneusza Gania z rodzinami
+ Piotr Hołoś – od Tomasza i Zofii Gruszka
+ Zbigniew Ilski – od rodz. Calów

+ Mieczysław Gruszka – od Krystyny Gruszka, Zbigniewa, Anety, Wojciecha Młynarczyków
+ Jan Szczot 13r.

+ Kazimierz Nawrot – od szwagierki Krystyny

+ Jacek Majchrzak – od Zygmunta Baraniaka z rodz.
+ Ryszard Jakubowski – od wnuczki Oliwii z mężem i prawnuczki Liliany

+ Kazimiera Cierlak – od rodz. Gola ze Słupi pod Kępnem
+ Aniela Walczak – od Krzysztofa z rodziną
+ Krystyna Talar – od kuzyna Dominika z rodz.

21 grudnia

7.15 Za parafian

22 grudnia

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 + Marianna 30r., Ignacy Ilscy i zm. rodzeństwo

23 grudnia

18.00 + Wiktoria, Franciszek, Piotr, Helena, Jan Jakubczyk

24 grudnia

Wigilia Bożego Narodzenia

8.00  O powołania kapłańskie i zakonne

25 grudnia

Uroczystość Bożego Narodzenia

T 22.00
+ Jarosław, Leon Cieśla i zm. z rodz.
W intencji parafian

9.30 / Msza w Kościele/       + Dawid Jeżyk, Anna, Andrzej Trzeciak,                                                       Krystyna, Karol Braun, Anna,             Jan Jeżyk
  + Agata Krzywiźniak

26 grudnia

Św. Szczepana

+ Marianna, Bogdan Brzozowscy i zm. z rodz.

T 9.30  + Zofia, Teresa, Wacław, Józef Kusiński izm. dziadkowie z obydwu stron

+ Helena, Jan, Piotr i zm. z rodz. Jakubczyków