1. Ostatnia niedziela października to umowna rocznica poświęcenia kościoła, czyli dedykowania Bogu na wyłączność. Pielęgnujmy przede wszystkim wiarę, aby nasza świątynia nigdy nie była pusta. Pomocą w utrwaleniu i odnowieniu wiary niech będą odwiedziny św. Idziego w naszych domach. Peregrynacja rozpocznie się w I Niedzielę Adwentu 27 listopada od ul. Strumykowej i Parkowej. Wszystkie informacje zostaną podane w przyszłą niedzielę.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na misje. Zebraliśmy 1207 zł.
  3. Uroczystość Wszystkich Świętych:
    • 1 listopada Msze święte o godzinach: 9.00 i 13.00, po Mszy procesja na cmentarza. Ofiary składane tego dnia są przeznaczone na utrzymanie cmentarza;
    • 2 listopada Msze święte o godzinach: 10.00 (Różaniec), T16.30, 18.00;
    • Od 2 do 6 listopada będzie odmawiany różaniec za zmarłych wymienianych
      w wymieniankach jednorazowych (złożonych do skarbony przy wyjściu z kościoła);
    • Można ofiarować odpusty za zmarłych pod zwykłymi warunkami (spowiedź, Komunia św., nawiedzenie cmentarza);
    • Wymienianki roczne zapisujemy w biurze parafialnym;
    • Proszę o rozsądne gospodarowanie odpadami na cmentarzu;
  4. Różaniec ostatniej szansy dziś o 15.00, razem z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
  5. W tym tygodniu przypada:
    • I piątek: dzieciom z klasy 4. Przypominam o Komunii świętej (nie ma Mszy szkolnej)
    • I sobota: Msza wynagradzająca o 8.00, różaniec
    • objazd chorych wyjątkowo w piątek o 12.00
    • I niedziela: wymiana tajemnic Żywego Różańca, Msza o 11.00 w intencji małżeństw proszących o potomstwo za wstawiennictwem św. Idziego.
    • W nocy z soboty na niedzielę będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, którą ofiarujemy jako wynagrodzenie za grzechy przeciwko życiu. Z tyłu kościoła jest lista, proszę o wpisanie się na konkretne godziny.

1. W czwartek o godz. 9.00 będzie w naszym kościele nabożeństwo powitania w Diecezji Kaliskiej relikwii bł. Carlo Acutisa. Ten młody błogosławiony zmarł mając zaledwie 15 lat. Odznaczał się niezwykłą miłością do Eucharystii oraz troską o zbawienie dzieci i młodzieży. Zapraszam do udziału wszystkich, którym czas na to pozwoli.
  2. Młodzież z naszej parafii w ramach przygotowania do bierzmowania będzie uczestniczyła w Festiwalu Tratwa w Kaliszu w dniach 4-5 listopada. Jeśli ktoś jeszcze nie wypełnił formularza, to proszę o kontakt. Festiwal jest wpisany w peregrynację relikwii bł. Carlo Acutisa.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz za kwiaty, w sobotę o godz. 9.00 proszę parafian z Osiedla zespół nr
  4. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, dodatek o Miłosierdziu. Opiekun. Są również kalendarze diecezjalne, które są cegiełką na utrzymanie kleryków z naszej diecezji. Cena 7 zł.

Intencje mszalne 31 października – 6 listopada 2022r.

17. 30        Różaniec
18.00 + Józef, Agnieszka, Czesław, Leon Gola, Felicja, Jolanta, Jan             Walkowiak, Zofia, Tadeusz Fiszer

Uroczystość Wszystkich Świętych

9.00 + Genowefa, Feliks, Pelagia Duchnik