1. Obchodzimy dziś Niedzielę św. Franciszka. Jest to dzień, który zachęca nas do troski o środowisko naturalne oraz propaguje zrównoważony styl życia.
  2. Zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej, czy to wspólnie w kościele, czy to w domach. O poprowadzenie modlitwy proszę w tym tygodniu:
    • w piątek Krąg św. Benedykta (po Mszy o 17.00)
  3. Spotkanie do bierzmowania: wtorek godz. 17.00: Święta Załoga.
  4. Spotkanie dla młodzieży „Stand Up” odbędzie się w piątek w Sycowie, w par. Św. Ap. Piotra i Pawła o godz. 19.30. Zachęcam młodzież do indywidualnego udziału
    w spotkaniu.
  5. W sobotę (15.10) przypada dzień dziecka utraconego. Pamiętajmy w modlitwie
    o rodzicach, którzy doświadczyli cierpienia utraty dziecka.
  6. Od 1 października Msza św. wieczorna jest odprawiana o godz. 18.00.
  7. 16 października, w przyszłą niedzielę, będzie obchodzony Dzień Papieski. Dokładnie tego dnia przypadnie 44. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Msza święta z udziałem szkoły o godz. 11.00. Na terenie naszej szkoły będzie można oddać krew w godzinach 9.00 – 12.00. Zachęcam w imieniu organizatorów do tego gestu miłosierdzia. Pod kościołem będzie również przeprowadzona kwesta na Fundusz Papieski.
  8. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W intencji nauczycieli i pracowników oświaty będziemy modlić się podczas nowenny. Rejonowe spotkanie dla nauczycieli odbędzie się w parafii św. Jadwigi w Ostrzeszowie w niedzielę 16 października o godz. 16.00 (Msza święta i spotkanie).
  9. W ten czwartek i piątek oraz w przyszły poniedziałek (17 października) Msza św. wyjątkowo o godz. 17.00.
  10. Od wielu lat działa w naszej parafii Bractwo Św. Idziego. Pragniemy poszerzyć działalność Bractwa przede wszystkim na obszar duszpasterski. Wszystkich, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie dla tego dzieła, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 24 października o godz. 18.30. Wiele zawdzięczamy św. Idziemu, włączenie się w działalność Bractwa będzie okazją, aby otrzymać jeszcze więcej, bo „hojnego dawcę Pan Bóg miłuje…”
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz za kwiaty, w piątek o godz. 18.00 proszę parafian z Osiedla zespół nr 6.
  12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, dodatek o Miłosierdziu. Opiekun.

Intencje mszalne 10 – 16  października 2022r.

17.30 Różaniec
+ Henryk, Zofia Konarscy – od Anny i Romana Baraniak z Ostrówca,             od Zarządu OSP Mikorzyn

17.30 Różaniec
o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego, w intencji nauczycieli
i pracowników oświaty

+ Robert Majchrzak 19r.
+ Ryszard Cieplik – od Wiolet Majchrzak i Jacka

+ Edward Mencel – od rodz. Mendów z Kierzna *IPP)

+ Monika Wróbel – od Elżbiety Dobrzyńskiej z rodz.

+ Genowefa Cierlak – od Zygmunta Skiby, Romana Skiby, Krzysztofa Skiby

+ Daniela Wróbel – od syna Ryszarda z Marysią

+ Danuta Kanclerz – od koleżanek z KGW Mikorzyn
+ Piotr Hołoś – od kuzyna Ryszarda Gruszki z rodz.
+ Zbigniew Ilski – od Arkadiusza Wróbla z rodz.
+ Mieczysław Gruszka – od Rodz. Dukiewiczów z Mechnic

7.15     Za przyczyną św. Idziego o Bożą opiekę i łaskę szczęśliwego             rozwiązania dla Teresy

8.00     W intencji pielgrzymów do Rzymu

!!! 17.00
+ Danuta, Edward Kanclerz, Jadwiga, Józef Dobrzyńscy

Św. Marii Małgorzaty Alacoque

!!! 17.00 + Julian, Władysława Sterczewscy, Helena, Józef Możdżanowscy
             i zm. z rodz.
17.20 Różaniec

17.30 Różaniec
+ Marianna 11r., Jan, Rozalia, Julian Sztuccy, Stanisława, Józef             Górscy, Julia, Władysław, Marian Rybczak

Chrzest: Maksymilian

XXIX Niedziela Zwykła
Dzień Papieski

+ Irena Rachel – od chrześniaczki Joli z rodz.
T 9.30
  + Franciszek Hoiński i zm. z rodz. Janickich i Hoińskich, Marek             Gepert

11.00   + Edmund Kuśmider – od mieszkańców Rudniczyska (Lucyny Woźniak i Markiewiczów, Stanisława Hyłki, Kotowskich, Klimków, Katarzyny Grzelak, Mirosława Gandeckiego, Zadków, Kraaus, Larów, Kosików, Kowlaczyków, Stanisława Tomalaka, Małgorzaty Warkocz i rodziny Olesiów, Aliny Leśniak, Kingi Owczarek i Kowalczyków, Jacka Wronki, Kubiaczyków, Irene Jeziornej i Przybyłów, Andrzeja Jeżewskiego i Łuźniaków, Majchrzaków, Szewczyków, Tomaszewskich, Szymkowiaków, Eugeniusza Gajewskiego i rodziny Bergerów, Wesołych, Marka Mikulskiego i rodziny Olech, Czesława Wieruszewskiego, Marka Kucharskiego)

15.00 Godzina Miłosierdzia (nie ma Mszy św.)