1. Trwamy w oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w Mszach świętych
    i procesjach. W poszczególne dni składamy w kościele zaproszenia świętego Idziego do naszych domów. Już teraz duchowo zacznijmy przygotowywać się do tego wydarzenia.
    W czwartek zakończenie oktawy – proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła, a w piątek,
    w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, procesja na Osiedle (godz. 18.00). Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post.
  2. W tym tygodniu w Rzymie odbędzie się X Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem: „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości.” Zachęcam do zainteresowania tym wydarzeniem oraz do wykorzystania każdej okazji, aby umocnić więzi rodzinne.
  3. Młodzież zachęcam, aby już teraz zgłosić swoją gotowość udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, które odbędą się w dniach 26 lipca – 6 sierpnia 2023 roku.
  4. Msza święta z racji zakończenia roku szkolnego będzie odprawiona w piątek o godz. 9.30
  5. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza święta z tej racji o godz. 8.00.
  6. Spotkanie formacyjne wolontariatu będzie we wtorek: o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy spotkanie na plebanii.
  7. W czwartek przypada dzień ojca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich ojców.
  8. Zaczynają się wakacje. Przez ten okres w naszej parafii w niedzielę będzie dodatkowa Msza święta o godz. 15.00. Zachęcam do tego, aby czas wypoczynku zbliżył nas do Boga, a nie oddalił od Niego.
  9. Stowarzyszenie Bractwo św. Idziego wraz z grupą nieformalną „Stacja Domanin”, pozyskało dotację z Fundacji Wspólnota Pokoleń, na wydarzenie „Święto ulicy Dworcowej”. Wydarzenie to odbędzie się na Stacji Domanin 26 czerwca o godz. 13. W programie: Koncert Kolejowej Orkiestry Dętej z Piotrkowa Trybunalskiego, możliwość przejażdżki pociągiem retro do Ostrzeszowa i z powrotem, wystawa przedmiotów związanych z koleją,  prezentacja publikacji o ludziach i miejscach związanych ze stacją Domanin, oraz piknik kolejowy z możliwością zakupu pamiątek i publikacji (szczegółowy program na plakacie). Przejazd pociągiem retro po wcześniejszym zapisaniu się na listę, pierwszeństwo mają  seniorzy z wnukami! Zapisy u prezesa  stowarzyszenia, nr telefonu na plakacie.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę proszę grupę ze Spółdzielni.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki , gazety dla dzieci. Opiekun.
  12. Zapowiedzi:
    1. Dawid Knopik, kawaler, rzym. – kat. Mikorzyn
      Marta Korzeniowska, panna, rzym. – kat., par. Korfantów
    2. Łukasz Andrzejczak, kawaler, rzym. – kat., par. Twardogóra
      Magdalena Stawska, panna, rzym. – kat., par. Mikorzyn
    3. Bartosz Tomaszewski, rzym. – kat., Mikorzyn
      Martyna Andrzejczak, rzym. – kat., Ruda Śląska

Intencje mszalne 20 – 26 czerwca 2022r.

19.00 W intencji mieszkańców parafii: Mikorzyn, ul. Parkowa, Strumykowa, św. Idziego

19.00 W intencji mieszkańców parafii: Mikorzyn, ul. Doruchowska, Pustkowie Doruchowskie, Bekalarka, Św. Jana Pawła II (Szkolna i domy za cmentarzem)

W intencji mieszkańców parafii: Mikorzyn, ul. Dworcowa, Osiedle Wyszanowskie, Spółdzielnia

19.00 W intencji mieszkańców parafii: Mechnice

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

18.00 W intencji mieszkańców parafii: Mikorzyn Osiedle

Święto Niepokalanego Serca NMP

8.00 + Piotr Goździcki –od Marii i Marka Krysików / od Seweryny i Jerzego Rachula z rodziną / od Bractwa św. Idziego

14.00 Msza ślubna: Aleksandra Zielińska – Tomasz Kosik

+ Zofia Czechlowska 4r., Marianna, Piotr Dobrzyńscy

XIII Niedziela Zwykła

+ Marianna, Franciszek Szczepaniak, Maria Strużyńska

T 9.30 + Józef Krawczyk, Roman Dębek i zm. z rodz.

11.00 Za parafian

+ Adam Świtoń 6r. i zm. z rodz.

Św. Cyryla

19.00 + Genowefa Steinert – od Doroty i Jana Szczepaniak / Stefana Hebisza z rodz., Andrzeja Hebisza, Józefa Hebisza z rodz.