1. Przeżywamy dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus pragnie nam przypomnieć jak wielka jest Jego Miłość do każdego z nas, a z Jego serca płynie nadzieja dla wszystkich. Zachęcam do udziału w Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione o godz. 15.00.
    Obchodzimy dziś pod patronatem Caritas ogólnopolski „Dzień dobra”. W naszej parafii przyjmie on postać spotkania polsko – ukraińskiego. Rozpoczniemy o godz. 15.00 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego, a następnie w programie: koncert zespołu GRAMY, występy artystyczne, wspólne muzykowanie oraz spotkanie przy stole wielkanocnym. Przez cały dzień będzie można złożyć ofiary na działalność naszego wolontariatu. Sytuacja z uchodźcami pokazała jak bardzo jest on prężny
    i skuteczny. Tym bardziej zapraszam do współpracy i komunikowania potrzeb. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i poświęcony czas. W imieniu osób, które zbierają nakrętki dziękuję za składanie ich w kruchcie.
  2. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:
    • Krąg rodzin św. Idziego: w poniedziałek o 19.00
    • Wspólnota dorosłych: w środę o godz. 16.16
    • Kandydaci do bierzmowania: Święta Załoga i Ogrodnicy w piątek o 16.30
    • Krąg rodzin św. Benedykta w piątek o 19.00
  3. Próby dzieci do I Komunii w tym tygodniu: w poniedziałek i czwartek o 16.00
  4. W czwartek młodzież maturalna z Kępna przybędzie do naszego sanktuarium w pieszej pielgrzymce. O godz. 19.30 będzie odprawiona Msza św. Zachęcam również młodzież z naszej parafii do wspólnej modlitwy i pielgrzymowania.
  5. Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie 29 kwietnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za  przyczyną św. Józefa Kaliskiego.
  6. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie synodalne. Dziękuję tym, którzy wzięli w nim udział. Chcemy taką możliwość dzielenia się wpisać na stałe w program spotkań (1 czwartek miesiąca, raz na kwartał).
  7. W niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj. Msza święta wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty będziemy odprawiali o godz. 18.40 (w środy po Mszy porannej), w niedziele w łączności z Mszą świętą o godz. 7.30 i 11.00. Zachęcam do udziału
    w nabożeństwach przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych.
  8. Za tydzień I niedziela miesiąca. Msza święta o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji małżeństw proszących o potomstwo oraz w intencji dzieci.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. kolejną grupę z Mechnic proszę w sobotę o 9.00.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, gazety dla dzieci. Opiekun. Jest także specjalny numer PK poświęcony społecznikom. Opiekun.
  11. Zapowiedzi:
    Izabela Hełka, panna, par. Mikorzyn, rzym. – kat.
    Adrian Szkudlarek, kawaler, par. Zduńska Wola, rzym. – kat.

Intencje mszalne 25 kwietnia – 1 maja 2022r.

Święto Św. Marka

18.00 Dz. – bł. w intencji Miłosza z racji 18 urodzin

Uroczystość
Św. Wojciecha

o pokój na świecie, za członków Bractwa św. Idziego

+ Ryszard Cieplik – od Sławka Chudy z rodz.
+ Marianna Nawrot – od rodziny Kędziów i Jeziorków z Doruchowa *IPP
+ Tadeusz Morzydusza – od rodz. Grell *IPP
+ Mariusz Mikulski – od pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Doruchowie

+ Stefan Wróbel – od Józefa Idzikowskiego z rodz.

+ Czesław Wojtasik – od Edyty Michałczyk z rodz. Anny Hoi

+ Bronisław Gil – od kolegów z Polskiego Związku Wędkarskiego koło Doruchów

+ Marzena Leśniak – od koleżanek z KGW Tokarzew

+ Radosław Pastok od Oskara z Paulą

+ Edward Mencel – od Edwarda Łabudy, Hieronima Frasa, Marka Rosiejki
+ Helena Kliks – od rodz. Smardzów

+ Danuta Kanclerz – od koleżanek i kolegów z Koła Emerytów z Mikorzyna
+ Ludwik Wróbel 27r., Daniela Wróbel, zm. rodzice z obydwu stron
+ Stefania Ogrodowiak 4r.

7.15 + Józef Braun – od siostry Krystyny z Karwii (od Edwarda Mencla z rodz., od Iwony i Henryka Jakubczyków z rodz., od rodzin Sopartów, Pastoków i Michalskich, od rodz. Famułów z Mikorzyna)

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
+ Genowefa, Władysław Krupa, Franciszek, Joanna Jańscy

Św. Katarzyny Sieneńskiej

18.00 + Stanisław Doruch, Stefania, Franciszek Grześkowiakowie,
            Rafał Niełacny

16.00 Msza chrzcielna: Alicja, Jakub

18.00 + Jan Wróbel 6r.

III Niedziela Wielkanocna

7.30 + Ludwika, Antoni, Józef, Czesław Mazur, Celestyn, Józef Szczepaniak

T 9.30 + Teodora, Stanisław Kowalczyk i zm. z rodz.

11.00 W intencji małżeństw proszących o potomstwo za przyczyną
św. Idziego oraz w intencji dzieci

Godzina Miłosierdzia