1. 3 Niedziela Adwentu zwiastuje bliskie przyjście Chrystusa. Dołóżmy starań, aby nie zgubić Jezusa w chaosie przedświątecznych przygotowań:
    1. Dniem spowiedzi adwentowej będzie czwartek – 16 grudnia:
      • 9.00 – 10.30 i 11.30 w Tokarzewie
      • 15.00 – 16.30
  •                    19.00 – 19.30
  1. Roraty z udziałem dzieci odprawiamy w poniedziałki, czwartki i piątki o godz. 18.00. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami proszę, aby przychodzili na Roraty do ołtarza. O przygotowanie liturgii proszę poszczególne grupy wg grafiku.
  2. Opłatki i świece Caritas będzie można nabywać w kawiarence po każdej Mszy niedzielnej, również w sobotę. Ofiary składane za opłatki są dobrowolne, przeznaczone na wsparcie dla Sióstr Klarysek z Kalisz. Świece w cenie 8 zł mała, są również serwetki pod opłatek 15 zł.
  1. W środę zawierzyliśmy całą naszą parafii św. Józefowi. Tych, którzy nie mogli być tego dnia w kościele zachęcam, aby zabrać obrazek ze św. Rodziną (są wyłożone pod chórem) i dokonać tego osobiście.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na pokrycie kosztów instalowania ogrzewania oraz za ofiary na Kościół na Wschodzie (472 zł). Wczoraj został zamontowany witraż na głównym wejściem do kościoła. Dziękuję naszej parafiance p. Annie Kujawie za projekt witrażu.
  3. Mężczyzn do pomocy przy ustawianiu choinek proszę o pomoc w sobotę o godz. 8.00.
  4. O posprzątanie kościoła proszę mieszkańców domów za cmentarzem, którzy jeszcze nie byli, a następnie Bekalarki. (W sobotę o godz. 9.00).
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki oraz gazety dla dzieci.
  6. W okresie zimowym toalety są czynne tylko w budynku przy kawiarence.
  7. Bardzo proszę o zachowywanie wszelkich norm sanitarnych, dystansu, noszenia maseczek, dezynfekcji rąk. Od 15 grudnia w naszym kościele mogą przebywać 302 niezaszczepione osoby.
  8. Pogrzeb śp. Marianny Nawrot odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne 13 – 19 grudnia 2021r.

13 grudnia

Św. Łucji

18.00 + Idzi, Prakseda, Cecylia Knopik, Anastazja Hurna

14 grudnia

Św. Jana od Krzyża

IPP – indywidualna poza parafią

za członków Bractwa św. Idziego

+ Jacek Gzik – od rodzin: Dobrzyńskich, Bernadety, Radosława, Wiesława Rybczak, Karoliny Kowalczyk, Hneryki Braun, Poprawa, Kowalińskich, Leszka Jakubczyka, Kaczmarków, Rybaków, Brylaków, Lewków, Szymkowiaków

+ Józefa Mikulska – od bratanicy Ani z mężem i dziećmi

+ Ludwik Dobrzyński - od Rady Sołeckiej wsi Kierzenko (*IPP)

+ Franciszek Nowak – od rodz. Poziembów z Weronikopola (*IPP)

+ Bonifacy Nowicki – od rodzin: Barbary Jurasik, Jeżyków, Koziców, Markiewiczów, Rosiejków, Stanisława Wróbla z rodz. (*IPP)

+ Zenon Wolny – od pracowników Działu Zaopatrzenia i Sprzedaży Fabryki Aparatury Elektrycznej EMA-ELFA  w Ostrzeszowie (*IPP)

+ Henryk Jokiel – od Andrzeja i Stefana Hebisza z rodz.
+ Ryszard Cieplik – od rodz. Krzemińskich z Jutrkowa

15 grudnia

7.15 Za parafian

16 grudnia