1. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Wszystkim, którzy w naszej parafii troszczą się o muzykę i śpiew kościelny składam serdeczne życzenia i dziękuję za zaangażowanie.
  2. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, również czas refleksji i zwrócenia serca ku Bogu:
    • Roraty z udziałem dzieci będą w poniedziałki, czwartki i piątki o godz. 18.00. Dzieci będą uczestniczyły w programie duszpasterskim, będzie losowana figurka Matki Bożej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami proszę, aby przychodzili na Roraty do ołtarza.
      O przygotowanie liturgii proszę poszczególne grupy wg grafiku.
    • Opłatki i świece Caritas będzie można nabywać od 2 niedzieli Adwentu (5 grudnia).
    • 8 grudnia na zakończenie Roku Św. Józefa zawierzymy całą naszą parafię Opiekunowi Kościoła.
  3. Bractwo św. Idziego wraz z Aktywnymi seniorami, oraz Domowy Kościół zaprasza ludzi dobrej woli do włączenia się w działalność wolontariacką na rzecz drugiego człowieka. Celem działania tworzącego się Parafialnego Centrum Wolontariatu jest bezinteresowne zaangażowanie się w pomoc ludziom potrzebującym, zamieszkałym na terenie naszej parafii.  Ta pomoc może mieć różne formy – każdy z nas ma jakieś mocne strony, umiejętności, pasje, albo po prosty czas wolny, którym może podzielić się
    z innymi. Jeżeli chcesz przekonać się,  jak wiele radości i satysfakcji może dawać… DAWANIE – przyjdź na pierwsze spotkanie w poniedziałek 29 listopada o godz.19.00 do naszej kawiarenki. Zachęcamy także osoby POTRZEBUJĄCE – a może to być młodzież, dzieci,  dorośli, starsi… – o określenie pomocy, na jaką liczą ze strony wolontariuszy. Można się zgłaszać w każdą niedzielę po mszy św. o 11.00 w kawiarence. Jednocześnie już teraz zachęcamy WSZYSTKICH parafian do włączenia się w przedświąteczną zbiórkę dla:
       Ośrodka Caritas w Słupi, który potrzebuje dla swoich podopiecznych: bielizny, skarpet, papci, środków czystości  oraz dla:
      Fundacji Małych Stópek, która organizuje akcję pt. Paczuszka dla maluszka – potrzebne: pieluszki, oliwki, mydła, kremy, płyny do prania dla dzieci itp. artykuły. Wymienione rzeczy można przynosić do kawiarenki, po każdej mszy św.

1. Ofiary składane w przyszłą niedzielę będą przeznczone na pokrycie kosztów instalowania ogrzewania (2/3 pokrywamy ze środków za ziemię). Natomiast koszty eksploatacji – zakup gazu, będziemy pokrywali ze zbiórki wg ulic i miejscowości. Proszę o odebranie kopert w zakrystii.
  2. Spotkania duszpasterskie:
    • Poniedziałek krąg św. Idziego – godz. 18.30
    • Środa wspólnota dorosłych – godz. 16.15
    • Piątek Krąg św. Benedykta – godz. 19.00
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła, kolejną grupę z ul. Os. 700 – lecia (lub z ul. Św. Jana Pawła II) proszę w sobotę o godz. 9.00.
  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Opiekun

Roraty 2021 – grupy odpowiedzialna za liturgię

Ruch Światło – Życie

23 grudnia

Grupa: Wszyscy Święci

Intencje mszalne 22 – 28 listopada 2021r.

Św. Cecylii

18.00 + Marianna Brzozowska – od córki Lucyny (poza parafią: od wnuków Joanny, Marleny, Maćka i Karola z rodzinami, od rodzin Dziedziców i Wrzalskich,
od rodzin: Ireny Pałka, Anny i Piotra Łachajczyków z Przedborowa, Marii Brzozowskiej
z Przytocznicy, od rodziny Janik z Jutrkowa, rodziny Stempień z Myjomic)

za członków Bractwa św. Idziego

+ Józefa Mikulska – od bratanków: Łukasza, Dawida, Macieja

+ Ludwik Dobrzyński - od Bożeny Rybczyńskiej z rodz.
+ Franciszek Nowak – od Wiolety Kucharek z synem

+ Bonifacy Nowicki – od OSP Tokarzew

+ Zenon Wolny – od rodziny Tyców z Ostrzeszowa

+ Henryk Jokiel – od Kasi i Andrzeja Parzybót, Pauliny i Szymona Kończak, Salomei Kliks z rodz. Anny i Romana Nikodem, Eweliny i Matusza Szmaj, Adama Tęsiorowskiego
+ Ryszard Cieplik – od sąsiadki Eugenii z rodz.

+ Szczepan Antosiak –od Andrzeja Kempy, Jarosława z rodz., Małgorzaty Rutowicz z rodz.

+ Andrzej Owczarek 5r.

+ Albin Chwiołka – od Anny  Nikodem z synami i rodzinami

+ Czesław Król, Jadwiga Szczepaniak, Stanisław Szczepaniak, Anna Jarzębska, Marianna Niedźwiecka, Marianna Żurecka

7.15 W pewnej intencji

Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź
18.00 + Anna Jankowska – od Goździckich i Rachulów

18.00  + Ryszard Rybczak – od Nowaków i Waszaków, od kolegi Radosława  i rodziny Gzików

18.00 + Anna Zawalska – od absolwentów Szkoły Podstawowej
 i Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Mikorzynie

I Niedziela Adwentu

7.30 Za parafian

T 9.30 + Małgorzata Kosik 5 r. i zm. z rodz.

11.00   + Jadwiga Fiszer – od córki Grażyny z rodz.