Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020r.

1. Uroczystość Wszystkich Świętych, którą dziś przeżywamy, przypomina nam, że nasza droga nie jest nadaremna, a jej kresem Królestwo Niebieskie. Nie ustawajmy w drodze.Msze święte w kościele będą odprawiane w następujących godzinach: 7.30, 9.30 (w kościele, nie w kaplicy w Tokarzewie), 11.00, 13.00, 15.00. W kaplicy w Tokarzewie będzie Msza w sobotę po południu o godz. 16.30, spowiedź pół godziny przed Mszą. Ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza. Można także zostawić ofiarę w skrzyni na wymienianki. Do 2 listopada włącznie cmentarz pozostaje zamknięty. Odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza można uzyskać przez cały miesiąc listopad.
  1. 2 listopada w Dzień Zaduszny Msze święte o godz.: 8.00, 16.30 w Tokarzewie, 18.00.
  2. Tradycyjnie modlimy się za zmarłych w tym okresie. Od 2 do 8 listopada będzie codziennie Różaniec za zmarłych o godz. 17.15, a środę po Mszy świętej porannej
    o godz. 7.15. (wymienianki jednorazowe). W niedzielę 8 listopada o godz. 14.15. Wymienianki roczne proszę również składać do skrzyni dokładnie opisane, przed którą Mszą mają być czytane: sobota wieczór, niedziela godz. 7.30 czy 11.00. Można również zgłaszać mailowo lub telefonicznie.
  3. W tym tygodniu przypada:
    1. 1 piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15, Msza święta w Tokarzewie o godz. 16.30. Rodzice dzieci z klas 4 zostaną poinformowani mailowo o możliwościach przyjęcia Komunii świętej przez dzieci.
    2. 1 sobota miesiąca – Msza święta wynagradzająca i Różaniec o godz. 8.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  4. Przy wyjściu z kościoła obok gazet są broszury o słudze Bożym Mateuszu Talbocie. To człowiek, który jest kandydatem na ołtarze i dzięki łasce Bożej poradził sobie ze swoim uzależnieniem od alkoholu. Myślę, że warto się zapoznać.
  5. Proszę o rozsądne gospodarowanie odpadami na cmentarzu o regulowaniu prolongat za groby.
  6. Gazety: numer Opiekuna, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na listopad.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Kolejna grupę z Mechnic proszę w sobotę o godz. 9.00. Wszystkich w wolnej chwili zapraszam do grabienia liści wokół kościoła.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Wawrzyniak z Domanina. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne 2 – 8 listopada 2020r.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

8.00 + Piotr Jakubczyk, Marianna Niełacna, Krystyna Zuwała

T 16.30 + Stefan Krzywański

17.15 Różaniec za zmarłych
18.00 + Natalia Majchrzak 4r.

o ustanie epidemii,
za członków Bractwa św. Idziego, o zdrowie dla Bartka, o zdrowie dla Krystyny, o zdrowie dla Wiktorii,

O beatyfikację sługi Bożego Mateusza Talbota

+ Marian, Krystyna Rybczyńscy, Mieczysław Pastusiak
+ Piotr Goździcki – od rodz. Markiewiczów
+ Władysław Lewandowski – od rodz. Kucharzaków, Głowików, Cieplików, Genowefy Fras z córką Wandą i synem Pawłem

+ Salomea Wawrzyniak – od kuzynki Marii Kowalczyk z Mechnic

+ Janusz Wojtasik – od Iwony i Józefa Skiba z rodziną

Św. Karola Boromeusza

7.15  + Maria, Władysław Potarzyccy, Maria, Franciszek Kałmuccy, Stanisław Kałmucki, ks. Stefan Kałmucki, kl. Marek Przybylski,
ks. Bolesław Stefaniak, ks. Rafał Misiak, Jolanta Chudak
po Mszy  Różaniec za zmarłych

I Czwartek

18.00  + Tadeusz Dirbach – od rodz. Fikusów, Wnuków i Stempniów

I  Piątek

T 16.30 W intencji zmarłych Matek i Ojców wspólnoty Żywego Różańca

17.15 Różaniec za zmarłych i Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00  + Pelagia, Józef Żureccy, Iwona Grzelak, Irena Gania

8.00 Msza święta wynagradzająca NMP

16.30 W int. Marii z okazji 18 urodzin
17.15 Różaniec za zmarłych

18.00   + Wanda Klimek 5r., Stanisław Guzenda, Zofia, Wacław, Andrzej Karolewscy, Helena Łuczak 4r., zm. z rodz. Krowickich

XXXII Niedziela Zwykła

7.30  + Franciszek 30r., Anastazja, Stanisław, Sylwester Osieckich

T 9.30  + Wanda 5r., Stanisław, Bronisław Dominik

11.00  + Jadwiga 18r., Ludwik 25r., Kazimierz, Stanisław, Maria, Józef Żureccy, Maria, Marian Kowalczyk i zm. z rodz.

15.00  Za parafian