1. Składam serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim, którzy włączyli się przygotowanie i przebieg oktawy Bożego Ciała. Dziękuję tym, którzy uczestniczyli
    w nabożeństwach lub łączyli się duchowo, przygotowującym ołtarze i dekoracje trasy, dziękuję za ofiarowane brzozy i kwiaty do kościoła i do sypania, dziękuję całej asyście, wszystkim noszącym feretrony i sztandary, strażakom z OSP, pani katechetce, panu organiście, panom kościelnym, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz dzieciom noszącym poduszki, młodzieży za koordynację procesji i formację z liliami. Ponad wszystko dziękuję za świadectwo wiary. Bóg zapłać za ofiary składane podczas Oktawy na rzecz remontu zakrystii, zebraliśmy 6.700 zł. Remont już się rozpoczął, mogą wiązać się z tym pewne utrudnienia.
  2. W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza rano o godz. 7.15.
  3. Kandydatom do bierzmowania z klas 7 i 8 przypominam o złożeniu uzupełnionych pamiętników.
  4. Przez okres wakacyjny będzie odprawiana w niedzielę dodatkowa Msza święta
    o godz. 15.00. Natomiast w sobotę będzie po raz ostatni Msza o 18.00 i 19.00. Od lipca w soboty, będzie tylko Msza święta o godz. 19.00.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła, następną grupę z osiedla 700 – lecia proszę
    w sobotę.
  6. Stowarzyszenie Bractwo św. Idziego pozyskało z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotację w kwocie 40tys.zł na realizację projektu „Akademia seniora BIS”, w ramach programu rządowego ASOS (aktywizacja społeczna osób starszych). Adresatami projektu są seniorzy tj. osoby w wieku 60+. W ramach projektu, który trwał będzie do grudnia br., zaplanowane są: wyjazdy na basen, wycieczka, spotkania, koncert, warsztaty, rajd rowerowy itp. Działania w większości kierowane są do seniorów, ale będą i takie działania w których mogą uczestniczyć inni mieszkańcy naszej parafii np. koncert, rajdy rowerowe.  Grupa aktywnych seniorów z każdej wioski naszej parafii  będzie organizować wydarzenia projektowe. Nabór trwa do końca czerwca, działania rozpoczną się od września. Prosimy zainteresowanych seniorów o zapisywanie się do udziału w projekcie u liderów w swojej wiosce.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny oraz czasopismo Miłujcie się oraz Opiekun.
  8. Dziękuję tym, którzy pomagają w utrzymaniu zieleni przy kościele oraz przy remoncie zakrystii i domu rekolekcyjnego.
  9. Została powołana parafialna rada ekonomiczna, w której skład weszły następujące osoby:
    p. Aleksandra Brylak
    p. Henryk Jakubczyk
    p. Jarosław Jędrecki
    p. Janusz Kubiaczyk
    p. Anna Kujawa
    p. Małgorzata Nowak
    p. Marek Rosiejka
    p. Roman Smardz
    p. Katarzyna Wrzalska

Dziękuję za gotowość współpracy, niebawem zostanie powołana parafialna rada duszpasterska.

Intencje mszalne 22 – 28 czerwca 2020r.

Św. Paulina z Noli,
Św. Jana Fishera,
Św. Tomasza Moor`a

18.30    + Ryszard Rybczak – od brata Wiesława z żoną Olgą (poza parafią –          od Rady Sołeckiej z Mikorzyna)

19.00   + Mirosław Leśniak – od rodz. Gandeckich z Myjomic

19.00    W intencjach Nowenny do św. Idziego: o ustanie epidemii,
w intencji wszystkich ojców, za członków Bractwa św. Idziego, o zdrowie dla Bartka, o zdrowie dla Mirosława Borowskiego
+ Ludwik Mencel 6r., Franciszek 8 r., Leszek Stachura
+ Monika Solecka  - od prawnuków: Anity, Oliwii, Krystiana i Daniela
+ Franciszek 47r., Wiktoria, Piotr, Józef, Jadwiga, Idzi i zm. z rodz. Jakubczyków
+ Agnieszka Pietrusiak – od Gieni i Edka z rodzinami
+ Andrzej Krzemiński – od Henryka Cierlaka i Anny Wardęga z rodzinami

+ Józef Stawski – od Stanisława i Bożeny Moska
+ Idzi Szczepaniak – od Spalonych z Zamościa
+ Leokadia Lewandowska – od sołtysa Mikorzyna i Rady Sołeckiej
+ Marian Brylak – od Barbary, Grażyny i Adama z rodzinami
+ Józef Braun – od mieszkańców z ul. Doruchowskiej
+ Mirosław Leśniak – od: Izabeli i Adama Kotowskich, Henryki Klimek z dziećmi, Pustkowskich, Aliny i Tomasza Berger z dziećmi, Marzeny Leśniak, Kwaśników, Eugeniusza Gajewskiego, Kowalczyków
+ Stanisław Bartosiewicz 16r.

Narodzenie Św. Jana Chrzciciela

7.15   + Stanisław Wawrzyniak Wiktoria, Szczepan Rybczyńscy

18.00 + Krzysztof Groblica – od teściowej Marii i sąsiadki Halinki

18.30  Adoracja Najświętszego Sakramentu

19.00 + Halina, Zofia, Bolesław, Jadwiga, Chrząstowscy, Stefania i Stefan Cekrer i zm. z rodz.

Św. Zygmunta

18.30 + Zbigniew Wróbel – od Jędreckich

19.00 + Prakseda Pisklak – od bratowej Marii Szczepaniak, Idziego             Szczepaniaka z rodz.

Św. Cyryla Aleksandryjskiego

18.00  + Józef Stawski – od siostry Jadwigi z mężem z Kierzna

19.00  + Marianna 4r., Feliks Kamola

XIII Niedziela Zwykła